Super recepty

mnam

Ajojte ,Moj super srnci chrbat, 25dkgliptovska, 4vajicka ,uhorky, paprika na sliziky + vegeta, sol, korenie, tatarska - v 2,5dclvody kocka bujonu a do trosku vychladnuteho 2lyzice napucanej zelatiny. Zmiesame vylejeme do formy a nechame stuhnut v chlade Moji chalani zboznuju...

kory

mam pre vas super recept na zdrave lahke jedlo akurat na leto PSENOVY KOLAC

pseno(cca 150g-200g) sparite 2x , zalejete vodou(200ml) a mliekom (300ml)alebo ryzovym napojom alebo sojovym mliekom, cokolvek vam chuti. privediete k varu posipete stipkou soli a na miernom plameni varite pod pokrievkou za obcasneho miesania kym nezmakne(cca 10-15 minut)a potom este cca 5 minut nechat dojst. (ked chcete mozte nechat dlhsie varit a je to dobre aj ako kasa). po vychladnuti vmiesajte 2 zltky, 6 lyzic medu(mozte pouzit aj cukor, ale to potom radsej trstinovy ma mensi obsah kalorii, alebo javorovy sirup alebo psenicny slad...) dalej pridajte podla toho co mate radi, ja tam davam slnecnicove a tekvicove jadierka a susene ovocie, ked pridate trochu nesladenych burizonov bude to nadychanejsie. na zaver vmiesajte sneh z 2 bielkov co vam ostali a mozte dat do vymastenej a vysypanej zapekacej formy na cca 20minut piest v rure pri teplote cca 200stupnov. najlepsie kolac chuti este teply s kyslou smotanou na vrchu a cerstvym ovocim ja mamrada na to jahody. da sa jest aj studeny :)
ingrediencie som kupila cez net na www.bioaktiv.sk

[zruseny12]

no aduliena to som si ani neuvedomila,ale nevadi...viem,ze je to muzsky rod a pise sa z V...ja som to nejak ani nevnimala...a na to si davam dost pozor...a zensky sa pise z OU....aj tebe pekny den...

cocodrilla

Ahojte, neviete aj nejake overene recepty na vlasy. nejake zabaly, masky, vyzivujuce kury na zhustenie vlasov, alebo proti vypadavaniu vlasov. dik :)

aduliena

Mariaa,

dík za super receptík. Len som sa trošku pousmiala pri jeho čítaní. Nevadí, keď ťa opravím? Nie receptoU, ale receptoV, nie zemiakoU, ale zemiakoV, nie pokusoU,ale pokusoV....no ale každý sa môže pomýliť, neber to v zlom, že som ťa opravila.....:o)
Pekný dník... :o)

[zruseny12]

tiez jeden z mojich domacich receptou:
-zemiaky
-rybie filety
-slanina
-vajicko
-smotana
-korenie,sol, kmin
-tuk na vymastenie plechu
salat:
-cervena repa
postup je ako pri francuzskych zemiakou,len namiesto klobas sa daju filety rybie...
salat sa urobi s cervenej repy jednoducho,bud sa uvari v slupke a najemno postruha a ochuti octom,cukrom a chrenom,solou podla chuti...
-alebo surovu cerv.repu nastruhame na hrubom struhadle a tiez ju ochutime ako varenu..../nemusi byt chren ked nie je/
-k tymto zemiakom moze sa podavat aj iny salat aj tatarka/podla chuti...

zabijacka

falosna zabijackova kasa: uvarit pohanku (3 min, nechat dojst pod pokrievkou 10 min), oprazit cibulu, zmiesat s 2 pretlacenymi strucikmi cesnaku, dosolit, pridat majoranku, rascu, trocha cervenej papriky a dat na chvilocku zapiect do rury. Jeden by neveril, ze to nie je prava zabijackova kasa ;)