Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Iva_

Maru1
prosim ťa a po operácii je ta jazva veľmi vidieť? Je tam aj nejaka chrasta? Mysliš žeby som to mohla prekryť make-upom? Ja ak idem v praci k vedlajšiemu stolu ku kolegyni sa niečo opýtať a ona sedi a ja stojim tak to by mi hneď zbadala a nemam naladu na tie otazky :-(
Koľko krat si mala operovany nos otvorenou metodou? To sa potom reže v tej istej jazve a vlastne čiarku tam maš iba jednu? Teraz maš koľko po operácii? To fakt je neviditeľna ako nitka a bleda že si to nikto nevšimne? Po akom čase vybledne?

maru1

Iva_ Sabina1250

Nebojte sa. Mna operovali otvorenou metodou niekolko krat a jazvicka je v poriadku. Robi sa to tak, aby to bolo nenapadne. Nikto si to ani len nevsimol.

Drzim palce!

sabina1205

Ahoj Iva, ja som akurát čerstvo po takejto operácii, takže ti ešte neviem presne povedať, ako to bude vyzerať po zahojení. Ale podľa môjho názoru a aj mi tak bolo povedané, že normálne by to vidieť nemalo byť, len keby na teba pozerali zdola :-) a že do mesiaca by to malo zmiznúť, ak niekto nemá nejaké väčšie problémy s jazvami.

Michael86

Iva síce nemam osobnu skusenost s takymto typom operacie no dost teraz o tom citam po roznych forach a tam pisali ,ze velmi pomaha natierat tu jazvičku contubexom ze po case zmakne a zmizne

Iva_

Prosim vas kto ste boli operovaný otvorenou metodou - narezanim medzi nosnými dierkami zvonku, tak po akom čase vam jazvu nebolo už skoro vidno? Je to velmi vidno hneď po operácii? Nechcem aby na mňa v praci čumeli že čo to mam pod nosom :-(

Iva_

Mne po operácii nikto nevravi že ho mam napr hrboľaty alebo trošku do strany pretože každy normalny človek je ticho a aj keď si to všimli tak mi to nepovedia. Ale napr ak sa mami opýtam či to vidi čo som jej ukazala ako problem a či je to tak vidno, povedala že ano je to vidno inak by mi to sama tiež neppovedala.

Michael86

Je to vidno az tak ,ze si sa uz niekedy stretla aj s nejakými poznamkami od ludi ohladom nosa ?Ja ho mam z predu celkom v pohode no pri pohlade z profilu tam mam hrbolcek a na tom nose vsetko vidno darmo ,ze z predu to nevidno nie vzdy som k ludom otoceny len z predu niekedy viac z profilu a vtedy sa citim velmi neisto nemam rad ked cumia na moj nos a este ak sa k tomu uštedrí nejaka poznamka vie mi to dost zhorsit naladu aj ked to vacsinou otacam na srandu no vo vnutri mi to vobec nieje jedno

Iva_

Veru aby to nebolo vidno, lenže ja mam typicky nos kde je odstranene vela z kosti a ešte k tomu aj prepadnutu jednu nosnu dierku a vyrera to dosť nesumerne nie je to iba 1 mm zaležitosť ani 2 mm je to viacej preto je to aj vidno už.

Michael86

Ja sa hned na zaciatku budem snazit veci si vyjastnit aby som vedel na com som ,ze ako to bude s kontrolami ak by tam nahodou boli nejake nesumernosti ci je chirurg ochotný reoperovat atd nech v tom mame jasno.Mne stací aj zmena k lepsiemu nemusim mat ten nos dokonaly fakt nie mne by stacilo len aby tie nesumernosti nebolo vidno na prvý pohlad

Iva_

Ak naletíš nejakemu fušerovi ktoremu ide len o peniaze tak sa veru spusti ten kolotoč operácii a uverov ak nemaš hotovosť zaplatiť inemu chirurgovi. Je to hrozny pocit ak vas pošle už chirurg domou po odstraneni dlahy so slovami že k nemu sa na kontroly nechodi a aj napriek tomu že ten nos na nakrivo či spredu alebo z profilu a ak prideš a požiadaš ho o opravu vynada ti na chodbe ako mne. Iny chirurg kde pôjdem na opravu mi hned povedal že mam odstranene vela z kosti a preto to robi nos nadalej hrbolaty ale nie na kosti ale pre zmenu na chrupavke a kopu iných veci s ktorými by som sa už neodvažila isť znova do ružinova v BA.