Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

seyschelka

Nebolelo to a z ucha ako to opisat to si nikto nevsimne ze odkial to je taky vybezok ako zacina ucho z predu hned od lica tam by mal byt taky vycnelok a odtial nevidno to ked sa to zahoji inak to vidno ze je to site a ze je odtial nieco odobrate ale to len kym sa nezahoji je vidno jazvicku a steh milimeter vycnieva.Inak nos vyzera velmi dobre fakt konecne pekny rovny sumerny aj to co sa zbrusovalo fakt do pekna ak sa to tak da nazvat myslim ze budem spokojna a velmi

seyschelka

Ja som sa dnes pozrela pod leukoplast lebo sa uz aj tak odliepal pri spicke a vyzera to dobre len trochu je vidiet vybezok co tam mam ten stiep z ucha je to aj trochu napuchnute tak dufam ze ked to odpuchne nebude to vidiet viac a ze sa ten stiep este vstrebe

davidoff

peter 25

no presne, doma sedím už 2 týždne aby som neochorela. Inak ja som mala predoperačné dnes priamo u nich v Novamede a v pondelok ráno si idem pre výsledky, ktoré ale dopadli dobre a rovno s výsledkami si idem ľahnúť na sálu :)) Takže zvlhčené servítky si tiež berem aj slamku aj nosné kvapky ja mám tiež wobenzym hneď po operácii ho začnem brať 3xdenne 10 tabletiek ako mi kázali v lekárni. Kúpila som si ich 800 takže mám ich dosť :) Dobre teda, tak mi držte všetci palce a ja dám vedieť v utorok keď prídem domov ako som to všetko zvládla :D

peter25

Inak ja som mal aj lamane kosti, aj prepazku robenu/len chrupavcitu cast nie nejak vyrazne/ a bolo to v poriadku. Po zobudeni si osprostena a opuchnuta, potom sa zacnes nalievat/kazdy individualne/ a zmodras okolo nosa. Mne celkom pomohol Wobenzym a nejake kvapky na cistenie nosa, myslim, ze to bola Vincentka. A uz nemudrujem a idem sa liecit, chripajz ma dostal. Takze cez vikend nikam nechod, nech teraz nieco na poslednu chvilu nechytis

peter25

Zober si nejake tie navlhcene obrusky, budes mastna/mazu sa oci proti schnutiu pre zakrokom/, a zaroven budes od krvi, cize sa celkom zide sa ocistit, na nejaku vaznejsiu hygienu v oblasti hlavy mozes zabudnut/pocas doby nosenia sadry/ Mozno ta po zobudeni bude boliet hrdlo, toho sa neboj, budes intubovana a vtedy sa podrazdi sliznica. Tie bandaze na nohy sa davaju kvoli zrazeninam, aby nevznikli. Nebudes tam dlho, takze take veci ako notas tam potrebovat nebudes, ono predpokladam, ze sa budete na sebe zabavat navzajom, ako budete spolu s ostatnymi pacientami vyzerat/ja som bol s dvoma chalanmi na izbe, jeden mal rurky v usiach, druhemu robili mandle, cize nevedel moc hovorit, ja som bol zas velmi opuchnuty/ A hlavne sa neboj, je to uplna pohoda. Slamka sa zide, a nieco na krajanie stravy. Mne v nemocnici dali po operacii velke parky na veceru/co z toho, ked som nevedel otvorit usta/, takze nieco na krajanie sa zide. Drzim palciska, nech ti novy nos prinasa kopu radosti

seyschelka

Za malicko daj potom vediet drzim palce a neboj co sa tyka nosa nieje to nic strasne a pokial ti nejde lamat kosti a napravat prepazku bude to len taka light operacia ako teraz ta moja druha ...Tazke su celkove rhinoplastiky kde sa toho robia viac ako napr odstranenie hrbola plus operacie prepazky to potom telo pociti ze prezilo vyrazny zasah .

davidoff

seyschelka

:))) super ďakujem, tak to aj mám už v taške pobalené, takže nič viac mi netreba. No som zvedavá. Áno nič nebudem jesť, ani fajčiť, lebo našťastie nefajčím. Ďakujem za radu :)

seyschelka

A este nejake slapky na prezutie ked pojdes na operacne oddelenie lebo v tom co prides tam asi nemozes ist neviem ako to je u dr.Cervena no tam kde som bola ja to takto funguje

seyschelka

Davidoff vsak aj mi ti poradime :) pit sa ti bude dat normalne z pohara len musis byt pri tom trochu opatrna dokonca ja som aj jedla po zakroku par hodin taku stravu co sa lahko prezuvu ako napr kolienka a omackou :).Tam som si brala pyzamo a hygienicke potreby z pyzama mi vlastne stacil len spodok lebo mi dali taku kosielku na viazanie v tom ides aj na operacnu salu a asi ti tam daju aj take pancuchy na nohy to kvoli tomu ze pri celkovej anesteze sa bandazuju nohy .Inak nic extra ti tam netreba hlavne treba ist nalacno a ak si fajciarka tak nefajcit pred op .