vyrazky na kozy- husia koza?

Mimca123

fuu no ja som si myslela ze to mam len ja .. asi pred rokom som to mala na nohach a na rukach .. potom mi to znicoho nic zmizlo a teraz sa mi to objavilo zas .. bola som u kozneho dal mi na to nejaky sprchovy gel a povedal ze nemam pouzivat nic ine .. pouzivala som to asi pol roka a vobec to nezaberalo tak som sa na to vykaslala .. najlepsie je to v lete ked sa opalim tak to nevidno ale v zime .. no hruuza..

jamasai

vyskusajte ricinovy olej, velmi pomaha. natrite si ho na miesta s "husou kozou" a poriadne roztrite, trochu pomasirujte.

mary-anne

ja som s tym bola u koznej a ta mi povedala,ze to mám taky typ pokozky,ze sa to vraj aj dedí a dala mi take telove mlieko a sprc.gél,tie vraj zmiernia ale nikdy to nezmizne :( a v lete to slniecko pomaha,nic ine.

farmaceutka1

Podla mna je to tzv. keratosis piliaris. Ide o zrohovatenie koze vo folikuloch. Terapia moc znama nie je, skusaju sa na to lokalne retinoidy, napriklad Differine. Skus sa opytat v poradni o akne, ak ma profesorka nejake skusenosti s liecbou.

mia222

Zaujimalo by ma aj ci sa tu dozviem nejake rady od odbornikov alebo hoci co co pomoze a ma to otestovane a piling pochybujem ze pomoze skusala som uz vsetky mozne kremy a nic...

mia222

AHOJTE. Doteraz som si myslela ze tento problem mam len ja a tiez sa za to hanbim a nevie mi pomoct ani kozna lekarka a to knej chodim uz par rokov. Vraj z toho vyrastiem ale mam uz 20 rokov a stale mam husiu kozu.Najtrapnejsie je ked sa vas druhy opytaju ci je Vam zima ked vonku je 30 stupnov.naozaj na to nic nepomaha?

poliewoocka

Ahojte, moze ist o upchate mazovovlasove folikuly. Rozhodne to nedrazdit vytlacanim ani skrabanim, treba zajst na kozne.

majka24

Ahoj aj ja mam taky problem mam vyrazky na rukach od pleca ku laktu zo zadnej strane a po nohach nikde inde to nemam uz som sa zmierila s tym lebo kozna lekarka nevedela pomôct a jedine co mi pomaha je slniečko ked sa poriadne opali zmizne to ale bohuzial cez zimu to mam znova tiez sa hanbim si dat suknu kym sa neopalim lebo to nevypada lakavo fakt neviem z coho to môze byt mozno nejaka hormonalna porucha alebo v krvi nieco...mam24 rokov a stale to mam takze z toho sa vyrast neda ja si myslim ze to budem mat navzdy ale mozno by pomohla nejaka homeopaticka chystam sa k nej...