Skolioza

Príspevok v téme: Skolioza
brigita

Ahojte vsetci, dufam ze najdem niekoho tu medzi vami kto mi poradi a pomoze...
Pred nadavnom som dostala diagnozu - skolioza - je tu niekto kto ma s touto otrasnou chorobou skusenosti? Vobec neviem co mam robit, comu sa vyvarovat, poradite mi nejake cvicenie, stranku, ... cokolvek...

DAKUJEEEEEM
---------------
Skolióza www.zdravie.sk

brigita

madison - ja uz som hladala ale nic poriadne na chrbat som nenasla.
Evcca - je to pravda...treba len cvicit a spevnit si svaly.

madison

no ja som chodila k tomu fyzioterapeutovi , a ide o to ze tymi cvikmi sa posilnuje chrbtove svalstvo a ked sa dakto hrbi tak ho ma ochabnute

madison

rozhodla som sa ze sem nebudem vypisovat cviky lebo keby ste to pochopili radsej si v google vyhladajte nieco suvisiace ,, aj s obrazkami ..

evcca

baby, bez cvicenie sa nic nezmeni, rehabilitacia je o cviceni, elektroliecba, vodoliecba, masaze,... to nevyriesia, vzdy ide hlavne o svalove dysbalancie, ktore sa upravia vhodnym pohybom. fyzioterapeut vas to nauci.

[zruseny12]

brigita ja cvicim iba tak nie s fit loptou,ale pri cviceni si treba davat pozor,lebo pred tyzdnom som si chcela trochu rozhybat krk,krcne stavce a ked som prudko pohla tak mi tam nieco puklo a pomaly tyzden som nemohla otacat hlavou do jednej strany...tak treba opatrne...mna tiez neurol.posielala na rehabilit.ale mne to nerobi dobre tie take drsnejsie masaze...lebo mam aj tetaniu/ned.vapnika/a bolia ma svaly a ked prudko masiruje tak sa mi aj zacne tazko dychat a ked som bola na elektro-liecbu na nohy robili sa mi modriny a po 2-3 dnoch sa mi triasli nohy...takze ani na chrbat by to nepomohlo...ja uz som sa s tym zmierila,len pracu nemozem vykonavat vseliaku...uz som obmedzana...doma to ide lebo si odpociniem a robim s prestavkami ,ale v praci to nejde...

brigita

ja viem ze hej. Ajja ajja ked ty mas 24 stupnov, aky to mas stupen? Nevies? Ked mam ja 1 stupen, to je kolko stupnov?

brigita

No keby tam vidite to zariadenie, tak koniec... Vsetko take stare. Musim sa poobzerat po nejakych cvikoch na fit lopte...