prosim poradte mi prosim, lebo mi uz zo mna prepne

Príspevok v téme: prosim poradte mi prosim, lebo mi uz zo mna prepne
jankka

ahojte. potrebujem radu, lebo uz neviem co so sebou. Pred rokom mi umrela babka. Boli to hrozne stresy, prislo mi zle skoro som odpadla, odvety si stale meriam tlak. Najskor ked som si ho merala, vzdy som sa bala aky bude, a preto bol vzdy zvyseny, preto som sa zlakla a letela som na kardiologiu, tam vsetko ok. Potom bolo relativne vsetko ok, len som si stale meravala tlak, ktory uz bol v poriadku. Potom cez vianoce som dostala myslim ze zo stresu extrasystoly. znova som bola na kardiologii, tam mi povedali ze je vsetko v poriadku a extrasystoly nie su vazne. Odvtedy som si este viac merala tlak. Niekedy ked som si ho merala, som sa bala, znovu bol preto zvyseny a chytala ma panika. Odvety nerobim nic ine len si meriavam tlak (je vzdy nizky) a neda sa mi s tym prestat. Hocikedy ma chyti panika, a bojim sa ze so keby som mohla odpadnut, a potom mi naozaj pride zle, mysli ze je to tym ze si to vsugerujem, ale neviem tomu zabranit....bojim sa ostat sama doma, lebo sa bojim ze co ak odpadnem, sice vlastne nemam preco, lebo som relativne zdrava....myslim ze je to vseto psychika, ale ja neviem tomu zabranit, neviem ako mam s tym skoncit a prestat sa bat...prosim poradte mi

ninik

ak ti mam pravdu povedat, nezvladla som to, som stale v tom...ale dako sa snazim z toho vytrhnut, idem si kupit orbitrek, nech trosku pocvicim doma, pri malom sa inak neda, mam po porode daku divnu chrbticu...takze zvladam ako tak, ale ti poviem sledujem sa brutal, a hlavne pulz a uz mi z toho pomaly asi sibe!!!fakt treba sa zaujimat o ine veci, ked ta to chyti, upratuj, cvic, umyvaj okna, pusti si hudbu, ale nemeraj si tlak!!!prajem vela stastia!nina

jankka

jeej vdaka, ked som si to citala, ako keby som citala o sebe, vazne, clovek ani nevie co vsetko robi psychika, ako si to zvladol ty?

ninik

A hlavne sa NESLEDUJ, vravim podla mojich skusenosti, nerobi to VOBEC DOBRO, ja som na to pekne doplatila. pozri aj toto www.zdravie.sk
tos moj problem daco ako mas aj ty.papa

jankka

:-))aj by som si, ale co ked chlap je v sole, ked hovoris ze je to z vlastnej skusenosti...tiez si prezil nieco podobne?

lucka

ved sa zblaznis dokedy ti skoncia, je to stres, natlak na psychiku, ale ver tomu ze stihas, tolko casu sa da najst...., viem o com hovorim...

jankka

nad psychologom som uz rozmyslala davnejsie, ale teraz to nejdem, mam pred maturami a nic nestiham.....mozno neskor, a psychika je teda mocny pan...poznam to na vlastnej kozi

lucka

tak skus skocit za psychologom, nic na tom nie je, lebo si fakt nahovoris nieco a aj ochories, psychika je mocny pan....

jankka

nedostatkom pozornosti urcite netrim, proste sa toho neviem zbavit, este teraz mam pred maturami a je to fakt tazke, skusam mysliet pozitivne ale ked ma chyti panika tak sa to neda