šikanovanie

Príspevok v téme: šikanovanie
tina

mám problém, môjho malého synčeka v škôlke šikanuje jeden starší chlapec a navádza na to aj ostatných ... v minulosti som už taký problém riešila , povedala som o tom pani riaditeľke , tá však zareagovala na to nevhodne, povedala, že sa musí brániť sám ... lenže ja mu musím pomôcť, aby to neprerástlo do vážnejšieho konfliktu a je mi malého ľúto...neviem, kam sa má obrátiť s týmto problémom ...

zuzic

costym o ppp ti nieco poviem:) my sme ich mali tiez teda nasa trieda je starsia od tvojho dietata ale mali sme ich pred rokom a objednala ich ucitelka lebo boli staznosti teda bola sikana psychicka a tej si uzil kazdy. no ja som chybala na troch sedeniach ale na ostatnych to boli taki debili:D vyplnovali sme dotaznik, stavali kocky atd...vysvitlo ze sme uplne v poriadku ziadna sikana neexistuje..o mesiac spoluziaka tak dobili ze bol cely krvavy, mal nieco aj s okom...bola aj policia u nas ale nic sa neriesilo takze spoluziak odisiel do inej skoly a bol pokoj..mal to spravit skor a nemusel by takto skoncit

costym

jeho rodicia? ten chlapec dostal uz upozornenie od ucitelky a jeho mama bola v skole a jej reakcia bola, ze sa nebije, ze doma je dobry. ja som si naivne myslela, ze PPP su od toho, aby detom pomohli, ale ich cela pomoc bola v tom, ze dali detom v triede vyplnit dotaznik a na zaklade tohto dotaznika urobili zaver, ze v triede nie je sikana.

lost

costym - hmm, nooo tak to neviem ci je idealny vek na bitky (teda trening).. mozno aspon nejak naucit sa branit, mozno to aspon trosicku pomoze ak bude sam na seba..

lost

costym - no asi by som zasiel za jeho rodicmi a priateslky ich upozornil na fakt, ze aj detom sa stavaju nehody :)

snad mu to zakazu...

ak toto nezaberie, tak.. naucil by som svoje dieta bit sa, ale poriadne, a nech sa ten darebak tesi ;)

zuzic

costym nechces ho prelozit do inej skoly? myslim ze ak to budes riesit asi to bude mat v triede stale horsie...kolko ma rokov? vies kazdy ziak si zazije na skole sikanu...ale niekedy to prejde do takych rozmerov kedy to uz treba naozaj radikalne riesit. aby sa stale netrapil...

costym

to ma napadlo, ale nechcem mat problemy ja. vedeli by, ze som to bola ja. mna najviac zaraza stanovisko "odbornikov" z ppp. syn ma rano bolesti brucha ... dalsie priznaky sikoanovaneho dietata a pride mi vysledok, ze sa nic nedeje. nechapem

Help

costym- pockaj si ho pred skolou a tresni mu jednu........na takych debilov len takym sposobom sa da nieco vyriesit.