Mamicky poradte...

Príspevok v téme: Mamicky poradte...
taps

kamaratka ma poprosila,aby som vas poprosila o radu...jej malicky ma 2,5 mes. a ma problem,nevyprazdni sa jej 7-8 dni.niekedy ho boli brusko,masiruje mu ho,cvici s nim...koji ho.pekne pribral,ma aj vetry.niezeby plakal,koliky nema..len ju to trapi ako kazdu maminu,ze jej malo kaka.bola aj u dokt.ta jej povedala,ze je to ok,vraj ine nekakaju aj 14 dni.aby mu nalacno davala,letnu vodu.iny radia rascovy cajik,feniklovy...infakol,hylak...no samozrejme nic nepomaha...je chyba v nej???zle sa stravuje...

coze??

treba si uvedomit ze take male dieta prijima takmer bezzbytkovu stravu, ved ide o tekutinu.z coho by sa formovala stolica kazdy den?ak nema koliky, tvrde brusko a ma vetry je to ok ak to potvrdi lekar.tuha strava=zvysky!vtedy by to bol problem,nie?

jaja-jaja

Kojené detičky: čajík aníz + fenikel

PRE PRIKRMOVANÉ DETIČKY:
Tento odvar s ovsených vločiek + čaj Aníz a Fenikel je taktiež veľmi nápomocný u malých detičiek, ktoré trpia tuhou stolicou. Je dobré vtedy rozrábať sunár/teraz už nemám prehľad o názve /ale keď som mala detičky malé vtedy bol sunár/ s takto spojenými tekutinami namiesto samotnej prevarenej vody. Môžem povedať, že moje deti nikdy netrpeli na tzv. vetry a ani na tuhú stolicu.

Do vyššieho hrca dať asi 3/4 l vody a do nej opláchnute ovsené vločky, tak asi 2 polievkové lyžice. Musíte to pri varení miešať a variť tak dlho, kým nezačne hustnúť – do takej konzistencie, aby sa to dalo scediť.
V potravinách dostať čaj ANÍZ a FENYKEL, zadovážte si obidva./ Väčšinou ich majú při koreninách a nie sú mleté, ale ako napríklad celý kmín./ Dajte si do hrnca variť vodu 1liter, a do nej nasypte 1 kávovú lyžičku z anízového a tiež z fenyklového čaju a dobre prevarte.
Potom si zmiešajte odvar a čajík a takto dávajte maličkému piť. Tento odvar môžete pridávať do polievočky spolu aj s ovsenými vločkami, ktoré ste scedila. Do omáčok. Ja som mojim deťom robila presnidávky a to tak, urobila som si každý deň s tým robotu, ale stálo to zato. Do mixéra som tiež naliala trošku čaju a aj odvaru a nakrájané jabĺčka, pomaranč na kocky a povyberané zrnká, tiež aj banán-ale ten môžete dať až vtedy, keď už bude mať maličký upravenú stolicu. Podľa stolice budete regulovať jeho stravu práve s týmto odvarom.

NA RIEDKU STOLICU:
Presne na opačný problém ako je hnačka pomôže rýžový odvar. Takže je možné regulovať stolicu aj takýmto spôsobom. Mala som pri svojich deťoch taký problém, V tej dobe, keď som mala ja deti maličké bolo veľmi ťažko dostať ovocie. Nie ako teraz. Keď sa mi nepodarilo vystáť radu v zelovoci, tak som raz dala malému samé paradajky. No dostal z toho takú strašnú hnačku, že celý týždeň som mu varila len rýžový odvar, ktorý nám pomohol.
Ale nepíšem to preto, aby ste detičkám dala paradajky, ale preto, aby ste vedela v čom pomáha rýžový odvar.
Uvidíte, že mu to pomôže. Dobrú noc.
PRE KOJENÉ DETIČKY- tieto čaje by mali piť aj kojace maminky.
Ešte dodatok, od smedu mu dávajte piť čajík s týmto odvarom. Neviem či mu sladíte, ak áno tak mu to trošičku osladte. Moja maminka opatrovala malé detičky. Vyopatrovala 17-detí, každé od pól roka. Každé dieťatko prešlo týmito problémami, a pri používaní tohto receptu, už netrpelo ani jedno dieťatko. Niet lepšieho pocitu, keď sú detičky spokojné.

dorotka202

zazila som to dvakrat a jednoznacne moj problem pri dvoch detoch vyriesil harmancekovy caj.neodporucam feniklovy caj .moje deti z neho strasne bolelo brusko a mali koliky.

miaa

mamička dietatka by si mala predovšetkým naštudovat kt. potraviny može a ktoré treba pri dojčení vylúčit,pretože do mliečka ide všetko čo za celý den zkonzumuje.

marissaa

to bolo rped 2o rokmi, mne sa to moc nepacilo, a toto mi poradila jedna decka sestra.
Maly mal riedku stolicu, takze asi nemusem mozno casto kakat, kojila som ho. Ziadne rurky by som mu nedavala, to len teplomer asi 1 cm do konecnika.

palomino

marissaa na tieto ucely sa da kupit rektalna rurka v lekarni. neodporuca sa to robit casto, lebo sa potom dieta samo od seba bez stimulacie nevykaka.

marissaa

Moj syn ma uz cez 20, ale pamatam si na podobne problemy, kojila som ho a nekakal.
Riesila som to vtedy tak, ze som dala trosku mydla na koniec teplomera (ale len tak trosku potrela) a dala do konecnika, asi ako ked sa meria decku teplota v konecniku, asi tak dlho ako pri merani teploty. to podrazdilo konecnik a maly sa vykakal. fakt neviem ci to bolo spravne, ale uz som bola z neho zufala. nerobila som to casto, len ked sa mi zdalo, ze je to uz strasne dlho.
Potom ked presiel na normalnu stravu a hlavne sa hybal to preslo.

jaja-jaja

mamičky, na túto tému som napísala v
Téme :" problém so stolicou " zo dňa
02.05.2008 o 00:17 a 00:27 hod. pod menom jaja

panika

(som panča) teraz som si pozornejsie precitala vas problem -a vidim, ze som Vam odpisala dobre. Naozaj ked je len na materskom mlieku, NIE JE to problem. Nemusi sa trapit, naozaj on to mlicko krasne stravi a kedze nema bolesti a pribera, je to OK. Vela stastia