Ticha domacnost

Príspevok v téme: Ticha domacnost
vecernica

Dnes sme kazdy v inej izbe sedeli a mlcali cely den,askutocne ani jedno SLVO ANI JEDNO, bol urazeny , to sa opakovalo aj vcera,,az na par praktickych odpovedi typu ci si da kavu a ci mi to a to poda..ci chce kukat telku ..MOj partner Odpoveda strojovo na otazky.Ked hovorim nejaky zazitok tak ,,neni z jeho strany neni ziadna uplne ziadna reakcia, tak sa musim spytat slovom vsak -vsak? myslis si to? Odpovie vetov- ano -nie-mozno NEVIEM . to odpoveda najcastejsie, neviem ,NEVIEM.Tym ukonci moje uvahy o hociakej teme,fakt hociakej nehovorim o zenskych temach,skusam vsetky temy ktore by ho mohli zaujmat..a nic...
,Novu temu nezacne nikdy Nezda sa byt depresivny,len je totalne vymlety,,,asi?CI sa mylim?,Vlastne co sa pozname 3 roky ja rozpravam a on ma maximalne doplni.Celkovo je typ co malo rozprava ,ale vsimla som si ze on vlastne novu temu nezacne nikdy V podstate s mojimi nazormi suhlasi lebo ziadne nema, lebo nemysli na mnoho veci,,ked mu hovorim o niceom ani ho to moc nezaujma, lebo jeho nic moc nezaujma.PReoc som s nim? lebo mi dava pocit istoty, lebo by som zila uplne sma kedze deti nemam.Mam s nim byt alebo riskovat a hladat, mam cez 30 rokov....ale som totalne flustrovana a citim sa sama. Dnes som ani svoj hlas nepocula,,,ani sovo ,som si hovorila budem robit to co on...je u nas hrobove ticho,,,poradte.Zazivate to iste?

gabika_zilina

Body ti neviem napisat...tie body mas v hlave ty sama co by mal splnit tvoj partner...a sama vidis ze tato nekomunikacia ta rozculuje a pomaly ti ho mozes zacat odcudzovat viac a viac...Viem ze stale malujem certa na stenu len ja v tom vazne nic pozitivne nevidim a my zeny mame tendenciu si chlapov okraslovat a ospravedlnovat im veci tymze su proste taky...nieje to spravne...ja som sa na tom prave dnes popalila... A boli to...velmi...Nedoriesene hadky a spory vedu k dalsim a dalsim...Dusit v sebe otazky nieje dobre...na prvom mieste je komunikacia naozaj...jednoducho podla mna je to tak...S otcom sa nedokazem teraz ani rozpravat ked s nimidem v aute celu cestu dokazeme byt ticho ak sa ho nieco nespytam...rozuluje ma to je mi to luto ale vravim si ze to nieje moja chyba...ked som dospievala nikdy somnou moc nekomunikoval nepytal sa ma na moje problemi a ja s nim jednoducho nemam taky vztah...mozem sa teraz snazit kolko chcem...bohuzial...

vecernica

gabika dik.Prave rady od mladsich su mnohokrat osviezenim neskazenej mysle ktora este nestratila ideali:}}}Velmi ma to hneva ze konflikt nikdy nepredebatujeme, aby sme si vysvetlili co kto vtedy a ako myslel,cize sa opakuju a ja som stale nahnevanejsia a alergickejsia na neho.
Dali sme sa dokopy tak ze som prisla zo zahranicia po 7 rokoch a nikoho som tu uz nepoznala, hladala som niekho cez internet na zoznamke. Bol iny uplne ako moj byvali,,tam som chodila s velmi urecnenim clovekom co sme sa stale rozpravali o vsetkom moznom , dotahovali preli o nazori na historiu prirodu umenie,hadku sme si vyjasnovali aj hodinu...,ale problem bol ze moc sa mu nechcelo robit..Cely den zvazujem ci s nim byt ci nie.Pisem si plusy a minusi.Viete mi napisat aspon 5 bodov aky ma byt ,co ma splnat partner?

lenca

vecernica, mas to teda vesele doma. Nemyslim, ze pri detoch sa mu otvoria usta, proste je taky a iny nebude. Ozaj a ako to bolo, ked ste zacali spolu chodit, ako ste sa vobec dali dokopy???

gabika_zilina

Neuznavam tichu domacnost a uz vobec nie hadky riesene tym ze sa spolu ludia nebavia...JE to velmi bolestive a psychika pritom velmi trpi. NEchcem ta strasit prepac...Vidim ze sama sa trapis ale velmi ti nanom zalezi...Vravim ti len moje skusenosti...Otec nikdy nemal problem s nami kecat ako s detmi az teraz ked sme dospelejsi a tiez mu nevieme zabudnut iste veci ktore sa stali...JE to hrozne a trpime tym vsetci.KOMUNIKACIA V RODINE JE NESMIERNE DOLEZITA...

gabika_zilina

Mam len 19 a nemam taku skusenost no vidim to doma...Nasi spolu nevedia komunikovat je to vsak tym ze si vela naublizovali...Teda otec mame...Vraj bol vsak taky vzdy...Mal svoj svet a ju to strasne rozculovalo pretoze vzdy kazdy clovek sa potrebuje vyrozpravat a komu ked nie partnerovi? Som toho nazoru ze vztahy bez komunikacie nemaju buducnost...U vas je to mozno ine, lubite sa a on je proste taky...U nas je to zhorsene tym ze sa to vyvijalo casom az to dospelo do tohoto stadia ktore je hrozne a je to akoby psychicke sikanovanie...Drzim ti palce a...dufam ze vsetko bude ok a neskoncite ako moji rodicia...

vecernica

dakujem Dr Jajboli.To je pravda on je cestny ,nepodvadza nepije.To ze nerozprava je bezdoovodne. NIe je to koli nejakej velkej hadke.Len dnes som to uz nevydrzala, ked mi vytkol ze co som nespala celu noc {Kreslila som si navrh rekonstrukcie kupelne sama ,lebo on to vsetko nechava na mna}AK sa spytam co myslis,,toto by bolo lepsie tu priecku sem dat alebo? on povie neviem, ..len sa velmi divi ze som nevyspata.NEma EMPATIU.Este sa chcem spytat ,tieto typi sa vedia hrat s detmi? Deti potrebuju aby sa na ne vela hovorilo,..On mlci aj ked hladi psa:}}}Ak vela hovorim a trpezlivo sa pytam ,tak niekedy dokonca povie naraz aj 3 vety, ale sam temu nezacne...Mam na neho vela hovorit?Alebo mlcat aby si to uvedomil?Dnes som mu vytkla ako je ticho a nudny,tak je urazeny a to uz vobec nepovie a nepozrie sa na mna aj tri dni aj viac.Mrzut je to.Musim zas ja zacat byt mila a vela rozpravat a on sa znormalizuje.Pomer viet co povie za den je v jeho dobrom rozpolozeni 20 k mojim 200.Cely mesiac si pisem pocet viet ktore povie sam od seba Priemer mi vychadza 8-11 denne.DEs.AKo sa tieto typi chovaju k detom?

Dr jajboli

Večernica, žijem s manželom už 31 rokov. Akoby som čítala o našom vzťahu. Môj manžel je dobrý človek, každému pomôže, kamarátom obzvlášť, s nimi sa aj zasmeje, ale doma to máme ako ty. Nie je komunikatívny, nevie dávať najavo svoje city, tobôž nie o nich ešte aj hovoriť. Nepije, nefajčí, je vorkoholik, presedíme pri TV celé hodiny, on spí a ja mi kladiem otázky ako ty. Veľakrát som sa pýtala, prečo som s ním? Ale máme už 2 dospelé deti, nehádame sa, lebo ani to sa nám nechce, nuž občas zvýši hlas, ale ja ho skrotím, ale aspoň vtedy viem, že je so mnou v byte. Nie je každý komunikatívny. Myslím, že keby som si mala vybrať, zase by som si len jeho vybrala, lebo dá sa na to zvyknúť, aj keď mi je občas smutno.
Teraz sa vykecávam tu na Ahojte a cítim sa tu dobre. POmaly začne manžel žiarliť na PC, ale aspoň vie, že som tu. Takže ak ho máš rada, toleruj mu to, aj sa s ním porozprávaj(akoby si stenám hovorila, poznám to), ale aj tak sa porozprávaj. Vieš, hovorí sa, že zle je zo zlým, ale horšie je bez zlého. Nie je zlý, lebo nepíšeš. ZAmysli sa, čo robia tie, ktoré majú ukecaných a flákačov, a klamú, a... a ni ma nenapadne čo.
Keď ti neubližuje, tak je dobrý človek. ANi nevieš, kedy sa ti to zíde, myslím tá jeho povaha.... Neopúšťaj ho, ak ho máš rada a ak je dobrý. On za to nemôže, že je taký....Skús ešte trochu vydržať, potom to pôjde ako po masle. Nemyslím tá komunikácia, ale roky ti budú utekať. A keď prídu deti, možno sa rozreční, ver mi!

papalka

z toh oco si napisala..vobec nie je jasne, preco teraz nerozprava....na co by mal byt nahnevany ????
predsa ti 3 roky neodpoveda ...ano, nie.....
Ak si teraz z toho frustrovana, co bude o par rokov ??/