Zdravý jedálniček

Príspevok v téme: Zdravý jedálniček
fitandheathy

ahojte! niektorí si vravia, že zdravo a chutne sa nedá jesť. ja tvrdím pravý opak. trpela som poruchami príjmu potravy a zdravá pravidelná vyvážená strava bolo presne to čo som potrebovala. zo začiatku treba vylúčiť čonajviac triggers = spúšťačov, teda ja som sa vzdala sladkostí. na tento blog budem písať návrhy na denný, resp. týždenný jedálniček. budem rada ak sa ku mne pripojíte. na začiatok napíšem čosi treba nakúpiť na bud. týždeň. nie je to drahé ako neviem aké americké diéty a pomáha to pri uzdravení z PPP, ale aj pri celkovom zdravom živ. štýle a chudnutí.

AK MATE ZAUJEM, NAPISEM VIAC. NIE SOM ZA HLADOVANIE ANI ZA ZBYTOCNE CHUDNUTIE. NA VSETKO MAM RECEPTY, STACI POVEDAT.

večera:
naj sú šaláty
pol konzervy kukurice, pár cherry paradajok, 1/3 nakrájaného tufu, nakrájaná cibuľa, paprika... s plátkom celozrnného chleba

ľadový šalaát s paradajkami, uhorkami, paprikou s nakrájaným vajíčkom alebo tuniakom alebo morčacou šunkou alebo kúskami syra alebo tofu s jog. dresingom, kúsok celozrnného chleba
plnená paradajka /náplň - nakrájané uhorky, olivy, tofu, bielka, jogurt, bylinky.../ s krajcom celozrnného chleba

syrníky - dobré aj ako dezert - 2 nízkotučné tvarohy zmiešame s 1 PL hnedého cukru, nastrúh. citr.kôra, hrozienka sparené vo vriacej vode a 4 PL celozrnnej múky... pražíme na troche oliv oleja, podávame s bielim jogurtom alebo smotanou

celozrnné palacinky /celozrnná múka, bielka, mlieko, trstinový cukor/, nápl%n tvaroh, ovocie, škorica, orechy... mňam

pečené jabĺčko - vykrojíme jablko, naplníme zmesou veľa vločiek, medu, orechov, hrozienok. dáme zapiecť do rúry do zmäknutia

obed:
rizoto z ryže natural, posypané strúhaným tofu
kuracie soté na ol. oleji s ryžou natural/kuskusom
rybie filé s zem.kašou /bez masla/
špagety s omáčkou z konzerv. paradajok a 3 plátkov šunky, bobk. list
penne s pórom/brokolicou s jogurtovou omáčkou, posypane syrom alebo tofu
dusené tofu s ryžou natural

alebo arabský chieb/tortilla plnená kuracími prsiami, čerstvou zeleninou a poliate bielim jogurtom s bilinkami

ranajky:
vyberte si medzi:
5 PL čistých ovs. vločiek, sušené ovocie /figy, ďatle, orechy/, 1 biely jogurt
ovsenná kaša /5 PL ovs. vločiek uvariť s 1dcl vody a 1dcl mlieka/, variť 3 minutky, na taniery pridať kokos, med, sušené ovocie, nastrúhané jablko...
1 krajec cellozrného chleba s light maslom alebo cottage, plus plát tvrdého syra, k tomu kopa zeleniny

kilecko

Ahoj Natalia 556 presne ako ty ani ja nie som za diety ,ale 90 dnova rozlisovacia dieta ma naucila novym receptom mala som aj 2 tyzdne Macingovu to ma vobec nebavilo a hlavne dietu som brala ako zaciatok zdraveho stravovania a stiahnutia zaludka teraz sa snazim jest zdravo aspon 4 krat denne a presne take potraviny co su dostupne a pridala som k tomu cvicenie zatial mi to ide super .Inac aj prispevok od zakladatelky temy ma inspiroval .

natalia5556

Ahoj kilecko, ďakujem za odpoveď. Nie som zástanca diét (môj názor) ale z dukanovej diéty som si zobrala pravidelnosť, ale tie jedlá a kombinácie potravín som už čerpala väčšinou z jedálnička uvedeného.Ja som si to skombinovala podľa mojej chuti, dostupnosti jedál a aj podľa nálady. Pretože všetci by sme mali počúvať svoje telo, načo má chuť, kedy je hladné ale je už potom na nás čo mu dáme a doprajeme. Keď mám chuť na sladké, tak sa nevrhnem na kekse ale dám telu jogurt s ovocím, tvaroh, ovocie, orechy a podobne. Pekný deň prajem

kilecko

Natalia 5556 ved si pred chvilou pisala na teme 90 dnova rozlisovacia dieta ,ze s nej si schudla za 3 mesiace 17kg tak ako to je s diety ,alebo s vdaka jednoduchemu rezimu si schudla neber to ako vycitku ,len ma to zaujima ja som mala tiez 90 dnovu dietu a schudla som a teraz sa len zdravo stravujem ,ale ide to uz tazsie ,lahsie sa chudne z viacej kil.

natalia5556

Dobrý deň, nie som zástanca diét, ale vďaka jednoduchému režimu som schudla 18 kg za tri mesiace a váhu držím, schudla som vďaka tejto stránke, nič zložité to nie je - schudnutie.peknetelo.eu

Prajem veľa úspešne schudnutých kg :)

Barbor

Ahoj clanok ma velmi zaujal mam ppp a rada by som sa z toho dostala, mozno si vymenila par mailov o tvojich skusenostiach. Moj mail je dancigbarbora@yahoo. com.
Viem ze clanok je z r. 2008 tak snad sa mi ozves dakujem velmi pekne.

Majuška

Ahojky poprosím rady ohľadom stravovania aj nejaké tie receptiky, mám problémy s trávením dosť dávam pozor na to čo zjem aj chcem upraviť svoju hmotnosť dať dole 5 kg. Veľmi by mi pomohlo pár dobrých odskúšaných rád.Vopred zo srdca ďakujem prajem všetko dobré,Maja

tojo

Mozem sa spitať,ked budem dodržiavať napriklad tie raňajky tie ovsene vlocky a podobne a vyhodim z jedalicka tie parky co jedavam a potom na večeru dodržim tu zeleninu alebo nieco lahke tak to pomoze ? :)