Je normalna?

Príspevok v téme: Je normalna?
kamos

Chcel by som Vas poprosit o radu. Zijem s spolu s priatelkou uz asi 3 roky, ale cim dalej , tym viac sa mi zda nejaka divna? Nema vlastne nazory a sama sa nedokaze rozhodovat ani v najjednoduchsich veciach a o vsetkom sa radi s kamaratkam. Sprava sa casto nevyspytatelne, pyta sa ma viac krat na tie iste veci, snazi sa so mnou "sutazit" a v podstate som tiez zistil, ze sa ma casto snazi pred znamymi zahanbit a pokusa sa im miesto mna vysvetlovat moje nazory, ked sa ma na nieco spytaju (nie jej).

Da sa to vysvetlit tak, ze je mentalne zaostala, alebo je nesvojpravna (teda nedokaze zodpovedat za vlastne konanie a neovlada sa)? Mal by som podla Vas sa s nou rozist a najst si nejaku inu?

kamos

Sedmikraska,

to co sa pytas neni otazka pre mna, ale pre nu. Keby to bola len jedna vec-tak mozno, ale mne sa vidi, ze je celkovo psychicky nevyrovnana.

sedmikraska

kamos tymto ta nechcem urazit, ale mozno ze ty mas velmi vysoke sebavedomie a tym, ze sa ta snazi zhodit pred druhymi ti ho chce znizit. Nerobis casto z nej ,,blbu", ked ste spolu sami? Nepyta sa ta casto: ,,Si myslis, ze som hlupa?" Ak hej, tak sa mozno snazi sama sebe takto dokazat, ze to nie je pravda

kamos

Maria,

nepovedal-to by mal normalny clovek poznat sam-cim moze ineho urazit, alebo robit mu zle. No ludia su spolu preto, abz sa poynali, niektore veci moyu byt len docasne a niektore sa daju na ludoch zmenit. A niektore nie.

jajka, zda sa mi, ze si to asi presne vystihla

jajka

ja si myslim, ze ma nizke sebavedomie a tuzbu ta ovladat. Ak nedokaze byt sama sebou, prisposobuje svoje nazory podla situacie, snazi sa vyhoviet inym, aby sa im zapacila, svedci to o nizkom sebavedomi. To ze hovori za teba, hovori o tom, ze ta chce ovladat. Mozno este celkom nedospela. Ale ako to, ze ste spolu tri roky, a az teraz si si to uvedomil??

kamos

Agina,

muzi sa na "lasku" divaju trocha inak ako zeny. Ide o to, ze aj ked je pekna, tak svojim spravanim sa mi uplne znechucuje. No zo zaciatku taka nebola-snazila sa ma presvedcit, ze je 100% ta prava pre mna a to je mozno dalsi problem, ze sa zakazdu cenu pokusala zistit co si myslim a ake mam predstavy o "idealnej" zene a za kazdu cenu sa "vpasovat" do tejto ulohy. Uvedomil som si asi tiez, ze nemam zaujem o "herecku", ale o "prirodnu-nefalsovanu" zenu.

kamos

Agina,

muzi sa na "lasku" divaju trocha inak ako zeny. Ide o to, ze aj ked je pekna, tak svojim spravanim sa mi uplne znechucuje. No zo zaciatku taka nebola-snazila sa ma presvedcit, ze je 100% ta prava pre mna a to je mozno dalsi problem, ze sa zakazdu cenu pokusala zistit co si myslim a ake mam predstavy o "idealnej" zene a za kazdu cenu sa "vpasovat" do tejto ulohy. Uvedomil som si asi tiez, ze nemam zaujem o "herecku", ale o "prirodnu-nefalsovanu" zenu.

agina

no to jooooo.....pozri sa, ziaden vztah nie je 100%-tny. Vsade sa nieco najde.Sam si musis polozit otazku, ci ju stale milujes a ci si schopny tolerovat jej chyby, pretoze prave o tom je kazdy vztah.O tolerancii a vzajomnej dohode. Ak si myslis, ze taketo jej spravnie ti prerasta cez hlavu a ze uz to dalej nevydrzis, tak je to jasne....pretoze malokedy sa niekomu podari zmenit jeho spravanie.