Syndrom drazdiveho creva

sssisa

tak predpokladam ze som nieco skazene zjedla lebo pri stolici mi sla az pena, len nechapem z coho ked dom dnes jedla len polievku a rizoto
cim by som si mohla to travenie napravit beriem psyllium entymy a ziadna zmena

RNG

Panzytrat je fasrmaceuticky vytazok z pankreatinu, s vysokym obsahom lipazy, ale malo amylazy a este menej proteazy.
Osobne davam prednost prirodnemu pancreatinu, kde je napr zlozenie 9000 IU lipazy, 50 000 IU amylazy a 50 000 IU proteazy.Pozri napor vyrobok firmy pod menom Jarrozyme + , alebo vyrobok firmy NOW pod menom Pancreatin, high potency, 4 x 500 mg(tj v kazdej kapsuli je ekvivalent 2000 mg pankreatinu)
Vacsina telesneho zamorenia je aj tak bielkovinna(proteiny) takze na odmorenie treba hodne proteazy.
A niekedy nestacia len pankreaticke enzymi, v tom pripade treba zmes s co najviac zlozkami,rastlinnymi, fungalnymi a podobne, ako najdes napr vo vyrobku firmy NOW pod menom Digest Platinum
Tieto enzymi su malo citlive na zaludocne kyseliny

NeviemNeviem

Nie ta dieta sa veru dlho neda vydrzat myslel som iba naten kratky čas aby hnačky prešli a aj sa prečistiš.
Ani ja nemozem mlieko ale nemozem si stale kupovat laktazan je to drahe kašlem sa na cely enzym, pijem kefir občas tam neni laktoza a zevraj teda neviem čo je natom pravdy, vnom moze byt aj enzym na travenie mlieka. Radšej tie prirodne enzymi ako ananas je plny enzymov.. enzymi ako ananas napriklad kt je dobry na travenie bielkovin mozeš pred jedlom tesne.. probiotika mozeš navečer normalne ak je pisane aj na pribalovych letakoch alebo aj rano, psylium pred jedlom.. ziadna veda

chorecrievko

Sssissa, to moje davkovanie je asi najvacsia chyba, takze odomna si priklad neber. Vstavam zavcasu rano a potrebujem sa hned najest, napit..takze enzymy na gluten, mlieko si davam asi tak po dvoch-troch hod.v robote, potom hodinu a pol nic, desiata, pred obedom beriem panzytrat od lekara (pankreaticke enzymy), psylium az okolo siestej vecer pol hodku pred vecerou a probiotika neskor vecer pred spanim s tym jablkom ..no nie som velky poctivec v tomto ozaj :-/
O candide si mozes neco nastudovat tu www.zdravastreva.cz a aj tu na fore toho najdes dost popr. na RNG forum. Ja som bohuzial vydrzala proticandidovu dietu len tyzden: byvalo mi strasne zle, vracala som, slaba som bola, tocaky hlavy.. tak som s tym sekla.. podla mna propri normalnom prac.kolobehu sa to neda zvladat..

sssisa

neviem neviem
vela som toho nenasla o tej diete ale u mna je to este horsie kedze nemozem ani mlieko to by som skolabovala lebo uz teraz samo o sebe som slaba
chore crievko
ako beries tie doplnky, kedy??? pred jedlom? lebo beriem rano na lacno psyllium a pred casom som brala na lacno probiotika a terza keby som chcela brat obdva ci by som to mohla na lacny zaludok spolu zobrat

NeviemNeviem

SISA skus si dat na par dni dietu uplne bez sacharidov ale uplne ako proti kandide sice hladuješ ale namna to učinkovalo dost pozitivne ani som nevedel ze vobec neake ibs mam (iba maso vajica ryby zeleninu polievky uplne bez ovocia chleba) naštuduj si.. pi vale vody a neskor postupne pridavaj stravu.. mne pri ibs pomohol aj liek na predpis duspatalin napriklad.. dobre probiotika treba teraz sa cez net s sr daju kupit cp1 su vyrabane v usa a je tam fakt velke mnozstvo bakterii..

NeviemNeviem

chore črievko tak dik to som nečital .. hm slabe.. divne a pritom 800 tabliet stoji sto euro to je dost.. potom na slovenskom trhu asi niesu vhodne enzymi ..

chorecrievko

Pretoze kozny ma sice pred desiatimi rokmi zbavil dvoch pupakov na nose svojimi mastickami vodickami, ale sposobil, ze odvtedy neznesiem ziadny krem - nic! Kokosak som skusila este niekedy zaciatkom roka a bolo to ok, nic nestipalo, nesvrbelo, tvar nebola cervena..
Mala som v lete zdrav.problemy, schudla som 10kil + stres, tak to bude naskor dosledok toho vsetkeho.. a laskavo ma teraz neposielaj k psychiatrovi, fakt som si lekarov uzila dost!

tpch

Ja tu vidim napisane, ze mas na tvari modrocervene zapalene uzly a liecis si to GSE a kokosakom a asi ti to nepomaha. Tak teraz neviem, kde bude chyba-vo vysielaci alebo v prijimaci?