Syndrom drazdiveho creva

Carie

Drazdive crevo som mala, pred rokmi. Mala som hnacky a krce v bruchu ktore sa tak zhorsovali, ze som myslela, ze skapem od bolesti. Vtedy som aj zmenila lekarku, lebo ta moja mi spravila vysetrenie akurat na parazity co bolo negativne a viac sa so mnou nechcela bavit. Nasla som si novu lekarku, co ma poslala gastroenterologovi, ten diagnostikoval toto a predpisal mi lieky, ktore som brala a ktore mi pomohli, uz ale neviem ako sa volali, bolo to pred rokmi. Par mesiacov som ich brala, moj stav sa zlepsil, v podstate som vyzdravela uplne, potom som prestala brat tie lieky a uz sa mi to nikdy nevratilo. Takze to je myslim dobra sprava pre tych, co to mate, da sa z toho uplne vyliecit.

RNG

Ked beries spolu kalcium karbonat a manesium carbonat, tak sa vstrebava len jedno z nich, ked vobec, lebo tieto formy su velmi nevhodne na vstrebavanie.Tam majun pravdu, ciastocne.
Ale citraty, maleaty a proteinove chelaty sa vzajomne nepotlacaju pri absorbcii, lebo sa tam nejedna o ionicku vazbu. To by ale autori tych vseliakych kacic alebo museli poznat chemiu, alebo neciganit otvorene na potlacenie doplnkov.
Inac mozem tu uviezt aj prakticky osobny priklad. Moj otec mal v 80 tych rokoch(vek) diagnozovanu osteoporosis senilis(starecke rednutie kosti) druheho stupna. Po roku brania lyzice zmesi CalMag(to bolo davno, jedina tekuta forma doplnkov na trhu a nebol ochotny hltat pilulky) mu na densometrii namerali normalnu hustotu kosti. Takze sa mu to "zazrakom" asi upravilo, lebo podla tej kacice tato zmes nema byt vobec ucinna?
Lekari co sa tymto zaoberaju tvrdia presny opak, ze do kosti sa uklada, len ked je v krvi na to vsetko potrebne, tj nielen Ca Mg, ale aj K, Zn,Cu, B, Si, Sr,vitaminy B-3 K-2 a nejake nukleoticke materialny(na tvorenie kostnej DNA), a to v spravnych pomeroch.
Telo nie je skladiste, ked nema niektore z uvedenych materialov ostatne po case vyhadze.
Naviac nielen potrebne mineraly tu hraju rolu, ale aj ich vazba musi byt vhodna pre tvorbu kosti.

pomalypsycho

sssisssa: nie som si ista, ci su dostupne tabletky, kde by neboli pritomne obe zlozky...podstatne je, aby magnezium neprekrocilo urcitu hladinu

sssisssa

asi myslite dairy ako ste mi uz radili chapem

prave hladam rozne clanky co sa tyka calcia a magnesia, docitala som sa ze pri tablete ktora obsahuje obidve zlozky je ucinok nulovy je to tak?

RNG

Potravinovych alergii sa neda permanentne zbavit, len sa nedostavia, ked zoberies prislusne enzymy na to v dostatocnych davkach.
Niekedy pomoze telu tvorit enzymy aj doplnok jodu.

pomalypsycho

chorecrievko: So socialnym zivotom cloveka to tiez riadne zamava. Je bezpecnejsie sa uzavriet do seba a do svojho priestoru, kde clovek nemusi nikomu vysvetlovat dalsiu navstevu wc…je dost ked sa musi hanbit sam pred sebou. Ale mozno prave to uzavretie sa ma v konecnom dosledku este horsi dopad na psychiku. Kazdy potrebuje niekoho, ku komu moze byt otvoreny, kto ho bude respektovat aj s jej/jeho problemom. Musime si davat pozor na to co, ako jeme, ale navsteva psychologa tiez vobec nie je zly napad (on uz by odporucil psychiatra, keby je to nutne). Zmierit sa s tym, prestat sa hanbit, zacat to respektovat ako svoju sucast…a postupne opat robit kroky k plnohodnotnemu a hlavne socialnemu zivotu. Je to boj, ale povedala by som, ze to stoji za to aby sme raz aj my mohli pestovat svoje babatka a nie len slepo zavidiet ludom okolo nas…

RNG

Lepicol ma dobru reklamu ale vysoku cenu. Je to vlastne psylium s trochou inulinu a probiotickych bakterii, kde tvrdia, ze tieto nejak preziju cestu kyslym zaludkom, ale niekde nevidim, ze by tom boli specialne kmene kyselinovzdorne.
Osobne som radsej za lacny inulin, psylium a ovela silnejsie probiotika na nasadenie

RNG

Naozajstnu celiakiu ma len asi 2% ludi, ale az 20 % moze mat obcasne podrazdene creva, az zapaly z lepky ci mliecnych produktov.To sa totiz kombinuje aj so zmenou crevnej flory po vypiti mliekas alebo vacsich daviek lepku, ale za den dva sa to napravi a je pokoj. Lenze pri zapaloch su vzdy mozne zrasty.
Zapalene sliznice maju tendenciu sa zrast, ked su v dotyku.