ako zaspať?

krisha

mne rodina este nehrozi, tak by som mohla vyspavat kolko chcem, ale tiez sa zacnem prehadzovat. Ked spat nejdem tak som unavena, nervozna....Ani tak, ani tak nieje dobre. Nejakych 5 rokov byvam v Blave, aj tu pracujem.

beta

peto to bude asi tými smenami. clovek by mal chodit spat v priblizne rovnakom case. ked máš takú prácu, viem, že sa to velmi nedá. ja som tiez pracovala na smeny, vydržala som to mesiac a pol. nedokázala som spat cez den. a aj ked som zaspala, nedostala som sa do tej fázy hlbokého spánku, kedy si mozog najviac oddýchne. stále som bola len vo fáze, ked sa mi snívalo a budila som sa neoddýchnutá. zistila som, ze nemozem pracovat v noci lebo okolo 23h ide na mna spánok a sústredovat sa na nieco o 4 hodine ráno je hotová utopia. tak som s tou prácou aj sekla.

peto22

ja som v posteli uz o 6 30 lez zaspim je 8 a o 10 uz sa prehadzujem ale mam rodinu ved vieš asi to poznaš aj ty odkial si?

krisha

no pre prachy si znicime zdravie...ale to robi vela ludi. Ja pridem po nocnej domov az o deviatej a spim asi tak styri hodiny, mozno pat, ale to nieje taky spanok ako v noci...Kedysi som nepavala vobec, ale vtedy mi byvalo este horsie.

peto22

krisha sme na tom rovnako ale dnes si pracu nenavyberas ..no ako kde u nas by aj bola ale zarobok by bol o 50% nižší...ja po nocnej tak do 10 hod spavam viacej uz nemozem.

krisha

moze to byt z toho, ze nepravidelne chodis spavat, ja som ten isty pripad. Po nocnej spim do poobedia, potom v noci nemozem zaspat. A ked mam ist rano na dennu a skoro vstavat tak nevladzem a nevladzem byt ani 11 hodin v robote, som total unavena. Asi treba zmenit robotu:-)

peto22

Skusal som aj čajíky pomohli ale len začas ako všetko.Aj ja robim na 3 zmeny myslím si že je to tým alebo rodové.

Dr jajboli

Ja som niekedy spala s rohypnolom, ale ten je návykový. Potom v Nsp mi dávali stilnox, ten nie je návykový, a nebolela ma ani len hlava na druhý deň. No ja si myslím, že by si kľudne mohol zájsť ku psychiatričke, lebo je to psychického pôvodu táto nespavosť a určite ti napíše Xanax. Ten ťa aj ukľudní a aj budeš dobre hajať. Je to na tebe, ale nespavosť niečo znamená, tak to treba riešiť.

krisha

Zopiclon mas na predpis alebo si ho kupujes? Nepoznam ten liek, ja som vyskusala zopar bez predpisu na prirodnej baze, nechcem si zatazovat organizmus, ale nepomohlo. Ja to mam asi psychicke alebo co, a moze to byt aj tym, ze mam nepravidelny spanok, robim aj nocne. Nejake caje si skusal? Medovka a tak?