Antibiotika - prosim poradte mi.

Príspevok v téme: Antibiotika - prosim poradte mi.
silvia23

Ahojte, mam taky problem, som v Anglicku a dostala som anginu a zapal priedusiek, bola som v pondelok na pohotovosti a lekar mi dal Penicilin, teda ten som aj chcela, ale nezabral mi a mne sa to zhorsuje a dnes som si tu precitala ze Penicilin je 250mg. 500 a 750 a mne dal ten 250mg. a na SVK som mavala na anginu Augmentin, ktory je silnejsi, cize si myslim ze 250mg Penicilinu je pre mna asi slabe. Prosim ak je tu nejaky doktor a poradi mi ako dalej, ci si mam vypytat silnejsi Penicilin alebo aky liek? Lebo uz ho zajra doberiem a je mi stale zle... DAKUJEM ak sa niekto najde kto mi poradi....

silvia23

Damian, diky a v poho, dost si sa sekol, ja nebyvam chora, anginu som mala naposledy pred 2rokmi a odvtedy nic, ani prechladnutie. Jem tony ovocia a zeleniny a s vodou som zacala uz davno, neboj, aj v zime pijem 3litre vody denne. Viem presne kedy som ochorela, bola som nevyspata a imunita je vtedy oslabena, to viem a teraz s tym Penicilinom som jedla Bkomplex, ten mam zo SVK pre istotu. Ale dakujem za radu za tie vitaminy, kupim si ich.
Ifka, dakujem, no to uz viem, ze som ho brala zbytocne, citim to, uz som mala byt fit....a ten Fromilid mam napisany
.............hej, ja viem, ze tu nedavaju tak antibiotika ako na SVK, vies ja nemam teploty uz, ale hnisavu anginu a bolia ma priedusky. Na SVK ked mi zacali anginy mi dala od najslabsich ale uz potom ked pozrela do knihy a ze nezabrali, tak mi davala ten Augmentin a to bolo pred 2rokmi. No, dakujem za pomoc a idem ja znova do postele. majte sa pekne a dobru noc

damian

...paci sa mi, ako pises, ze ako sa na SK predpisuju ATB, odbuka dobuka. Pravdu mas. Kychnes a Ti nasadia zabijaky, bezhavo...

.............................

silvia, pracujem v zdravotnictve v anglicku a viem,ze tu je uplne ina liekova politika a halvne co sa tyka antibiotik, lekari ich davaju len ozaj ked je nutne a vacsinou amoxicilin a zakladne penicilinove antibiotika.teda zacinaju liecbu s obycajnymi.ak sa necitis stale dobre, a neklesa ti teplota, tak urcite zajdi na kontrolu a snad ti daju silnejsie.problem je ze na slovensku sa antibiotika predpisuju mirnix-dirnix a casto lekari zacinaju so silnymi a sirokospektralnymi, takze rezistenice su dost vysoke.mozno je to aj tvoj pripad.vkazdom pripade po 3 dnoch by tepoty mali klesat a mala by si sa citit lepsie.preto urcite zajdi k lekarovi opat.co sa tyka toho penicilinu, tu nemaju tolko sil, teda aspon my mame v lekarni len 250 tablety.

ifka

silvia,ten augmentin,ked si brala tu,tak si urcite mala 375mg.cize gramaz fromilidu 250 je adekvatna tej sile augmentinu.ten penicilin ti nezabral preto,lebo si bola poddavkovana,cize si ho brala uplne zbytocne.

ifka

na tvoju vahu staci fromilid 250mg.som zdravotnicka,mam syna v UK,takze vsetky lieky,co som mu dala konzultuje somnou.fromilid je ine zlozenie lieku ako penicilin.penicilin sa aj berie kazdych 8 hodin.fromilid je nieco uplne ine,tam je davkovanie len dvakrat denne.neboj,viem,co ti pisem.

damian

...a nezabudni pit 2 a pol litra cistej vody denne (zacni hned). V Holland & Barrett maju tiez dobry vitamin Ester C, ktory sa v tele dlho zdrzuje a je Ph neutralny. Ten treba brat 1000mg kazde 2 hodiny, alebo i kazdu hodinu!!! (Beriem to presne tak isto)

damian

Aspon si v Holland Barrett kup kvalitne probiotika a ber ich splu s tyi hroznymi ATB a aj dlhodobo po prekobani anginy. Taktiez by sa Ti hodili silne enzymy (posobia protizapalovo)...

damian

Silvia23, ak budes dalej takto s tymi ATB pokracovat, o par rokov Ti nezaberie uplne nic a mozes spolahlivo ocakavat neprijemnu chorobu v dosledku casteho pouzivania ATB a premnozenia Candidy Albicans. Rob conajskor nieco s imunitou.