avokádo

simka111

Viem,ze avokado je velmi zdrave,ale chcem sa opytat ci mi môže poškodit avokado ktore zčernalo,lebo som ho nechala len tak rozkrojene...mozno sa pytam, somarinu ale istota je istota :D dakujem

simka111

Mne avokado strašne chuti.. mnam
Najradsej ho mam len tak ciste bez vsetkoeho ale velmi chutne je aj s pečivim..Takze ja si davam takto
-celozrnu bagetu
-sunku kuraciu svieckovu
-maslo
-kusky avokada
Bagetu pomastim maslom,poukladam sunku a nakoniec avokadom prikrijem vrchnou castou a jem :D :D
je to vynikajuce.. a tiez si davam len tak rozmixovane neochutene na rozok ako pomazanku :D

babuš

Skús to dať do zeleninových šalátov. Ja dávam ešte rajčiny, uhorku, hlávkový šalát (ľadový je lepší), niekedy krabie tyčinky alebo vajce, syr a čo ešte nájdem v chladničke a navrch iba klasickú zálievku (vínny ocot, olivový olej, trochu soli a bylinkové korenie). Ale avokádo je výborné aj s cottage cheese a cesnakom. Rozhodne ho nemiešaj s maslom alebo nebodaj s margarínom, je to hnus.

RNG

Avokado je zdroj nezmydelnatelnych tukov. Tieto tuky sa podielaju na vyrobe klboveho mazu.
Preto sa vsade pri klbovych problemoch zmienam o jedeni avokada.
Moja zena ho dava do salatov(okorenene a okyslene kusky)

dadaa

ano, je to ZELENINA....v USA to papaju tak, ze to okorenia ciernym korenim a osolia....alebo ako omacka k tortillam...

janka......

Ahojte, no tak ja som v UK a tu avokado "leti", mne samotne nechuti, aj ked kamoska sa na tu chut uz naucila a tiez jej to trvalo, ale chcela pribrat, tak popri posilovaniu jedla avokado, avokado je velmi kaloricke. Ja mam rada avokadovu pomazanku, prida sa do avokada kysla smotana a pretlaceny cesnak a to je vsetko a sol ako kto chce a ja ju papam s pita chlebom. A z ovocia milujem ribezle, maliny,lesne jahody, cernice, vsetko ovocie, grepy, mandarinky, no vsetko, jablka velmi nemusim.

RNG

avokado je mastna zelenina. Miesat mlieko s avokadom je navod na vyrobenie prehanadla.
Na Bali ludia nepiju mlieko, takze to bol iste miestny napad navrhnuty na turistov.
Bezna priprava avokada je Guacamole pasta, obsahuje obvykle cibulu jemne nasekanu, niekedy paradajky, vzdy citron alebo limetku a cierne korenie

kamoska1

ja som teraz bola na Bali a tam robili z avokada sladky koktail....do pohara nastriekali cokoladu a do toho naliali rozmixovane avokado s mliekom , bolo to zvlastne a dost z toho prehanalo :-)