bolesť zubov u detí

Help

tamaranka- sladke caje.....hmm.
V prvom rade jej kup zubnu pastu junior elmex...
V druhom rade sa porad so zubarom o moznom zakroku pri uspani....
Zial......rodicia si to uvedomia az ked je neskoro a preventivne prehliadky ktore su potrebne a aj dieta by to lepsie znasalo vtedy ked nic neboli.... je zbytocne vysvetlovat.

tamaranka

Mám 2 ročnú dcérku, a sťažuje sa na bolesť zuba vzdau v spodnej časti, nie som odborník no vidím že je hnedý. Navštívili sem zubára, no malá ODMIETA otvoriť ústa, zubár nič nechce na silu. Dcérka je strašne uplakaná a vidno že ju to bolí.Umývam jej zuby skoro po každom jedle...no asi rok pila len čaje, odmietala všetko ostatné...poraďte prosím ako jej pomocť. Ďakuejem

Stano Guláš

Moja 4,5 ročná dcérka má otvorené 2 predné horné zúbky (ďalšie 2 vľavo i vpravo sú začiernené, sponý rad zúbkov je zdravý), ktoré jej pravidelne večer čistím so špáradlom. Potom aplikujem niektorý z bežne dostupných dezinfekčných sprejov z lekárne. Je pravda, že dcérku zúbky nebolia, len keď jej ich čistím. Avšak dosť jej páchne z úst, ak tento proces neurobím 2-3 dni. Skúste teda toto, možno to pomôže.

Andrej

Ak je to mliecny zub, tak ich nechavaju otvorene. Treba ich vsak cistit specialnou kefkou. Ak to stale boli, ja by som zvazil vytrhnutie. Nepredpokladam, ze by nato zaberali lieky. Rozhodne by som sa vratil zubarovy a riesil to dalej. Ak to nema zubar chut riesit, zmenil by som bez vahania zubara.