Predkožka u 9 mesačného chlapčeka

Príspevok v téme: Predkožka u 9 mesačného chlapčeka
tinka228

Prosím vás mamičky, tie čo máte synčekov, môžte mi poradiť? Dnes som bola s malým v poradni a doktorke som spomenula, že malému sa čím ďalej tým menej dá stiahnuť predkožka. Tak sa mu na to pozrela a veľmi jemne a šetrne mu to naťahovala dovtedy, kým mu ju nestiahla. Vyzeralo to dosť nepríjemne, malého trochu cuklo, ale krvička mu netiekla. Na otázku, či to tak mám robiť doma aj ja mi povedala, že až "tak" nemusím. Lenže teraz pri kúpaní som mu to skúšala pretiahnuť a bez problémov mu to ide celé. Mám to robiť každý deň? Ak mám pravdu povedať, neskúšala som to stiahnuť "nadoraz" pokiaľ to ide. Keď ja som taký jemný človek a nedokázala som mu to skúmať dlhšie. Neviem povedať, či ho to bolelo, ale tváril sa pri tom dosť nepohodlne. Chcela by som len radu, či to treba robiť pravidelne každý deň, či mu tým nespôsobujem bolesť, či to mám robiť "nadoraz" (alebo stačí, keď len trošku vyjde žaluď). Možno vám pripadajú moje otázky hlúpe, ale je to moje prvé dieťatko a nemá mi kto poradiť. Ďakujem.

nemo

stresy. fiziologicky zdravotne problemy priamo vyplyvajuce z tej veci ani nie, ale kym som nasiel normalneho urologa, ktory mi po 18tich rokoch konecne dal do poriadku vyustenie mocovej trubice, tak som mal hlavne rano problem sa vycurat, a musel som cakat, kym opadne ranny napor postaveneho, respektive som ho musel donucovat klesnut, inak ma to stipalo, a nebolo to vobec pohodlne, a dospel som aj k zapalu obliciek. Po rozsireni zuzeneho ustia sa mi konecne cika velmi dobre, a uz nemusim cakat, kym klesne. necitim pritom ziadny tlak ako predtym a vypustim v pohode komplet cely mechur...
najviac vsak trpi psychyka tymi niekolkorocnymi vysmechmi spoluziakov, ponizovanim...toto na decku necha hlboke sramy, ktore sa s nim budu tahat cely zivot...nieje to nic prijemne a mozes mi verit, ze mi uz vobec nijako nepomaha ani to, ked niekto povie, ze je to "normalne"...hlavne ten, kto to nezazil na vlastnej kozi...

Pozri, ked niekto chce, a rozhodne sa z akehokolvek dovodu, ze to chce, prosim, nech si da obrezat aj hlavu, ked mu to vyhovuje...
mne to nevyhovuje, ale nazad to uz asi nikdy nevratim...a do konca zivota mi to bude visiet v hlave, preco akurat ja som tak musel dopadnut? nepotrebujem, aby ma niekto lutoval... na to si nepotrpim...taky je totiz zivot a asi sa s tym treba nejako popasovat a vyrovnat...zial, neda sa to vratit...

marisssa

je to tazke..ved rodic chce pre to dieta len to najlepsie,aby bol zdravy a stasny a nakoniec, ked si mysli, ze urobil nieco dobre, je to uuplne naopak. spravi mu zo zivota peklo!aj ked nechcene.smutne..
vies, ja som este v zivote nevidela obrezany penis, tak mi je aj tazko nieco porovnavat..

nemo

marisssa, poviem ti to iba za seba:
tak napriklad si predstav, ze bude chodit do skoly.
Pojdu do skoly v prirode (mozno este budu existovat) a budu sa sprchovat vsetci spolu - aspon u nas to tak bolo, ze sa vsetci mali povyzliekat a ucitelka kazdeho jedneho namydlila a osprchovala, rad za radom...(alebo pri prezliekani na kupalisku).

Vsetci su neobrezani, ako to zvycajne chodi, len jemu bude trcat zalud von...a tu zrazu sa najde jeden blb, ktory si zacne robit posmesky, vysmechy do zidov, menejcennych, zacne odmietanie spoluziakov, uz to bude vediet cela skola, a decko sa ti psychycky zruti...(to je ten najhorsi pripad - zalezi od povahy)...

mal som to dost tazke, a nebolo mi to jedno, ked som isiel zo skoly domov, ked tu zrazu nejaki osmaci po mne vykrikovali: zidak, zidak....

stoji ti to za to? Mne to za to nestalo, ale pomoct som si naozaj nevedel...nemohol som...nemal som na vyber...netusil som, co to znamena, a preco ma viac-menej odstrkuju, resp. som sa do seba uzavrel, a mam stym ete aj po 20tich rokoch dost problem...i ked uz to nieje az take strasne...
a co sa tyka sexu, tak kvalita je nula bodov, ale to sa mi nechce teraz rozoberat...

marisssa

nemo--- bola to len moja poznamka..ja sa v tom vobec nevyznam, a pocula som zatial len dobre veci.neviem,co je teda pravda. k nijakemu nazoru sa ja nepripajam, som na neutralnej pode.
tak to ma mrzi, ze si takto dopadol.
ale preco by si mal mysliet, ze je iny?!

nemo

marisssa, velke a jasne NIE!!!

to nechaj na dieta, ked bude mat po 20ke a vlastny rozum, nech sa rozhodne SÁM!

Bruzdaj sa po nete a hladaj mozne nasledky. Su dve skupiny nazorov 50/50 (zhruba) ale daj si pozor, kto ti hovori, ze to je "lepsie"... Ak sa mu to pokazi az tak, ze nebude uz vobec ina moznost liecby, tak az potom UPLNE NAKONIEC mozes rozmyslat nad tym, ci ano... a ani to nemusi byt radikalna vec: cela predkozka prec.

Okrem toho, nijaky obrezany chlap sa ti verejne neprizna, ze to nieje dobre, byt obrezany, lebo by sa zrejme ponizil... potrebuju sa chvastat, aki su "dobri"... no co potom po 20tich rokoch? bude mat tak znizenu citlivost, ze bude potrebovat "iny" druh stimulacie na to, aby sa urobil... (mam vlastne skusenosti s tymto, a vobec mi to nebolo treba - mal som len zuzenu mocovu trubicu, ktoru stacilo rozsirit...no stal sa omyl jednej chirurgicky, ktora tvrdila, ze to treba...) a co ja z toho mam? NIC, len problemy...ale ja som asi extremny pripad...

NECHAJTE HO ROZHODNUT SA SAMEHO, aby ti potom v dospelosti nevycital, ze je iny, a ze mu to nevyhovuje...ako mu to vysvetlis? ako mu to vratis nazad? budes zit zivot s vedomim, ze si urobila chybu?

rozmysli si to....