Kont.sosovky a ich aplikovanie do oci

Príspevok v téme: Kont.sosovky a ich aplikovanie do oci
minnie mys

Ahojte,
moj "problem" spociva v nasadzovani sosoviek. Ale je trocha odlisny ako tie, co som tu nasla. Ludia zvacsa pisu, ze si ich nevedia dostat do oka...To sa stava obcas aj mne (pouzivam ich druhy mesiac), ale na taky 3-4x sa mi oko umudri a zmurkam menej, no a ked tam tu sosovku dostanem, tak je stale akasi "nafucana"...Bud je pod nou nejaka vzdusna bublina, alebo neviem...proste je taka vydurena na niektorom mieste, a nadarmo hybem okom sem a tam nie a nie to z nej vyjst...Musim pomaly hybat dolnym vieckom a nasuvat ju tak vysie, vtedy sa to napravi, avsak to je dost tazke, velakrat pri tom riadne zmurknem a je vonku...Neviete preco sa to tak tvori? Do oka si idem spravne...so samotnym nasadenim sosovky vacsie problemy nemam, ale ked je tam, skoro stale je taka bublinka velka pod nou. To iste plati pre druhe oko...Neviem ako na to...Zvacsa si stahujem iba spodne viecko, druha metoda mi nesedi absolutne...neviete niekto ako na to, alebo v com to je?:-/...Dakujeeem.

sewie

no ja som mala tiez na zviatku podobny problem-vzdusne bubliny vznikaju casto...tak som zvolila metodu kedy som si skratka vrchnym vieckom prekrila sosovku-normalne uchopit prstami a ,,natiahnut"-znie to nechutnejsie nez to je:)...a potomo pripadne gulat ocami-aj to odstranuje bubliny...drzim palec:)...btw este je tu moznost ze mas tie cocky prilis vypukle,ale to by ti ich asi nepredpisali...

minnie mys

A mohla by som sa vas spytat este nieco??? Je problem to, ak som otvorila dalsi par sosoviek (treti) ale mienim ich pouzit az cca o 3 tyzdne??? Samozrejme som ich dala do druheho puzdra a zaliala tou vodickou solo care aqua, ale este pouzivam druhy par...Myslim ze by to nemal byt problem ked tam stoja, vsak aj pred vybalenim museli byt niekde namocene...
Dovod je ten...ze tento druhy par co nosim tyzden mi akosi nesedi..Od zaciatku ako som si ich dala do oci som omnoho horsie videla na tlacene texty, tv, pc, napisy... potom ked som si prekryvala oci som si vsimla ze mi nesedi na prave oko a ze mi ho taha...myslela som ze budem potrebovat slabsiu sosovku, kedze aj prvy par mi trochu tahal oci ale po tyzdni to prestalo...no toto nie...tak ma napadlo, ci sa nemohlo stat, ze sa cirou nahodou zamenila sosovka (aj ked dioptria na obale sedela, a obe oci maju rovnaku)...Tak som si pravu prehodila do lavej, a lavu do pravej a namojveru ze to bola chyba! Pravym okom som videla perfektne, kym lavym trt! Myslite ze sa mohla stat vo vyrobni zamena??? :-o...A este som potom otvorila ten posledny par nech ho vyskusam ci mi tie sedia, a boli na neporovnanie... Ale este by som si chcela nechat tieto co mam teraz, pretoze na von mi nevadia, a su dost drahe, tak ich nechcem len tak do vzduchu vyhodit, najma ked som taka chudobna kostolna mys teraz :( ;).
Ale aj tak nechapem ci je to mozne zamenit sosovku, no nemoze to byt nahoda...nesedi mi na to oko na ktoru si ju dam.
Takze si myslite ze je ok pre ten dalsi par byt v solo care aqua po dobu 3 tyzdnov kym ich nenosim? Velmi ocenim rozumne odpovede, len ma neznoste, ale v tomto si naozaj nie som ista :(. Diky!

minnie mys

Mirka, sosovky si opacnou stranou urcite nedavam, to si stale overim :). A pouzivam Air optix...za tu cenu si myslim ze su dost kvalitne...

Fraisee, eeech, ci nemam velke sosovky, to ja neviem...vypisovala ich lekarka takze neviem :-p... Da sa to proste, len nechapem preco sa mi ta bublina tvori zakazdym...keby aspon mensia...a este mam aj dost citlive oci...ale ta namaha zato naozaj stoji, kedze okuliarky teda nemusim :(. Ale budem skusat vsetko co ste hovorili a pridem na to lepsie a lepsie :D. Diky moc!

fraisee

daj sosovku do oka, je normalne ze tam je bublina, daj si prst na viecko jemne pritlac a opisuj s prstom po viecku kruhy.vsetko jemne s citom. ja to robim takto a nemam s tym problem. alebo nemas nahodou velke sosovky? myslim na polomer oka.

mirka283

možno si ich dávaš opačnou stranou.. alebo používaš nejakú nekvalitnú značku. lebo ja šošovky nosím už 2 roky a nikdy som s nimi nemala problém, a nikdy sa mi tam nerobí žiadna bublina keď si ich dám do oka.. alebo sa opýtaj očného že v čom je problém

minnie mys

Diky este raz za rady...budem skusat :).
Jablonka, ano to som skusala, ale funguje mi to pokial je ta bublinka iba malicka a dokazem zavriet oko...
Lenze ja som to mala skor nazvat bubliniskom :(, pretoze ked si tam tu sosovku dam tak je teda riadne nafucana...aspon polovica, a nadarmo hybem, nefuci sa...sosovka chodi hore dole s tym "bubliniskom" :-p...ked zavriem tak ju vyzmurknem, kedze je velmi velka...preto mam aj problem s tym dolnym vieckom mykat, lebo kym ju vymykam to potrva...najprv sa vyfuci trocha, potom viac, a nakoniec uplne...zial nejde to naraz :(. A nechapem, co by som s tym mohla robit...viac tej vodicky pred aplikovanim do oci, ci menej...uz som skusala aj to, aj to a vysledok ten isty...no budem skusat, ale diky pekne este raz kazdemu.

jablonka

minnie, skus po nasadeni sosovky zavriet oko a prstom na zavretom hornom viecku kruzivym pohybom vytlacit vzduchovu bublinu. uvidis, ze to pomoze.

shagya

ta bublinka sa tam mne dostane tiez vzdy ale nema tam pocas dna co robit..mne pomoze ked dam dole bradu a pomaly zdviham oci k zrkadlu ..alebo sa pozeraj na svoje oci v zrkadle a stale posuvaj nizsie bradu..mlo by sa to napravit..

minnie mys

No pre mna to viditelny problem je :-/...nasaje sa mi na oko, ale potom uz nadarmo hybe pomaly ci rychlejsie do stran, ide to tazko...s vieckom ked uz mam hybat, to uz mi robi problem, pretoze s hornym hned zmurknem...strasne tazko mi to ide :-/...Ale nechapem ako si to vie niekto dat tak ze to tam nema? Niekto si to da behom par sekund, a ja tam tie bublinky mam fest a furt :-/. Ale diky za odpoved, budem sa snazit :D