antidepresiva

Príspevok v téme: antidepresiva
i love me

mam dost velke problemy nakolko ich tu nechcem rozoberat,ale jeden musim spomenut,kvoli mojej otazke..depresia..depresiou trpi skoro kazdy piaty jedinec,postihla bohuzial aj mna preto som sa rozhodla vyhladat psychiatra.a natrafila som na supis pupis lekara velmi mi pomaha,sadol mi!nadelil mi antidepresiva..najprv jedny lieky tie som uzivala mozno 4 dni potom po navsteve druhej ked som unho bola mi predpisal este jedny..citam pribalovy letacik,a tie lieky su na schizofreniu..pomahaju pri schizofrenii a ja abolutne nesom schizofrenicka!a som si ista!mam depky,ale schyzo.nesom!!!este spomeniem-sebaposkodzovanie.aj toto je moj problem,myslite si ze kvoli tomu mojmu mysleniu sa porezat mi ich dal?alebo nechapem..
a este druha otazka:po tych liekoch sa mi chce strasne spat a ked nieco robim po tom co vezmem lieky,na druhy den sa na tu cinnost co som urobila nepametam...teda pametam,ale len tak matne,a rozmyslam ci sa mi to snivalo,alebo co..neviete mi niekto poradit,ci je to v normale?

RNG

Nuz mas na vyber skusit prirodne latky zvysujuce hladiny neurotransmiterov v mozgu(podla toho, kde mas nedostatok, mozu to byt mineraly, serotonin,noradrenalin, dopalamin, rozne choliny,vitaminy B, GABA a ine)
Najskor je to asi serotonin a tam pomoze za hodinu-dve zobrat St Johns Wort v dostatocnej davke. Alebo 5-HTP, SAM-e a ine ktore reaguju az po niekolkych hodinach.
Rozhodne nie je treba cakat tyzdne!
A tu sa nemusis obavat drogovej zavislosti ani bocnych skodlivych nasledkov, lebo sa jedna o potravinove doplnky, ktore ti doplnia to, co ti v tele chyba prirodzenym sposobom.
..........
Alebo mozes zobrat tazke drogy, navykove, s hromadou skodlivych nasledkov na zdravie a nervy celkovo.

radca

ANtidepresiva by sa mali brat len vo velmi vaznych pripadoch. Vacsina psychickych problemov suvisi so spatnym metabolizmom. Mimo ineho AD znizuju imunitu, co je ovela vaznejsi problem.

deeee

Casto nepomozu a este castejsie pomozu, ale treba ich kombinovat so psychoterapiou. Nemozes to brat tak, ze tie lieky predpisuju len schizofrenikom. Ono sa to dost prekryva. Napriklad ludom s uzkostou davaju tiez casto antidepresiva a to nie preto, ze by mali depky(aj ked vela z nich ich ma).Pri schizofrenii sa podavaju najma neuroleptika. Ak mas pri depresii aj fazy manie,alebo lekar predpoklada, ze by si ich mohla mat, tak je mozne, ze preto ti predpisal neuroleptika. Pokojne ich uzivaj, lekar urcite vie, preco ti ich predpisal. A ked si nie si ista, tak sa ho spytaj.Pozor na to, ze antidepresiva nezvyknu posobit hned, treba pockat aspon dva tyzdne, ked sa daju zistit prve zmeny. Ak budes mat aj potom pocit, ze nepomahaju, alebo ze sa ti zhorsi stav, tak ho popros, aby ti ich vymenil. V kazdom pripade ale doporucujem aj psychoterapiu.

face of agony

Ja beriem AD uz par rokov. Ano, strasne otupuju zmysly, co ti sposobuje ospalost a tie dalsie priznaky. Niektore casom zmiznu , ine nie. A k tej schizofrenii. Nepovedal ti, aku presne diagnozu ti stanovil? Tie co beriem ja, su tiez na ine psychicke choroby (ktore nemam), takze z toho si nic nerob. Proste niektore lieky sa hodia aj na ine poruchy. Tiez som sa dlhe roky rezala. Viem, aky je to pocit, ale hlavne viem, ze je to velmi "navykove". Tam ti lieky velmi nepomozu. Musis zmenit myslenie. Odporucila by som ti psychoterapiu. Ja som si velmi tazko odvykala. Musis prist na to, preco to robis. Preco sa trestas? Preco takto? A mnoho inych otazok. Najdi si nieco ine, co tak "uspokoji". Najprv to pojde len tazko, ale urcite sa to da. Vratim sa k AD. Ak beries synteticke antidepresiva, ktore vyrabaju za teba "pocity" stastia, tak sa stane to, ze po case si organizmus na to zvykne a uz si tie latky nebude vediet vyrobit. Preto na tvojom mieste by som presla na nieco prirodne. Ake? To zalezi na intenzite tvojich depresii. Ak sa rozhodnes pre prirodne doplnky, tak skus nazriet do temy DEPRESIA. Tam sa o tom uz popisalo mnoho. Ja som tak urobila nedavno a musim povedat, ze sa citim lepsie ako na syntetike. Ziadne vedlajsie ucinky, dobry efekt. Vela stastia:)

xxxyyy

ahojky...mne tiez predpisali antidepresiva, ale este ich neberiem-po letaciku co som citala sa bojim...skus nejaku prirodnu medicinu...nejake bylink.caje, alebo PERSEN?SEDATIV PC....antidepresiva su vraj navykove...a casto vraj nepomôzu...tak neviem