Odchod do zahranicia

Príspevok v téme: Odchod do zahranicia
denisa

Ahojte, takze...
s manzelom sa chystame po lete do zahranicia. Proste vsetko nechavame na Slovensku za sebou a chceme zacat zit mimo Slovenska. Davam v terajsej praci vypoved a vychadza mi to tak, ze este 1 a pol mesiaca by som bola na Slovensku. Potrebovala by som poradit, ci sa mam hned po skonceni pracovneho pomeru nahlasit na Urad Prace a pri odchode do zahranicia sa jednoducho odhlasit? Alebo to nechat tak a platit si napr. zdravotne poistenie ako samoplatca? Podotykam, ze na Slovensko sa spociatku budem musiet vracat castejsie, lebo mam zdravotne problemy. Tie su aj pricinou toho, ze sme sa chystali do zahranicia uz pred 2rokmi, a nemohli sme odcestovat. Je to pre mna risk, ale mozno mi praveze zmena prospeje a navyse nemame na vyber. DAKUJEM za vsetky rady

ideaaa

a ako samoplatca si ved môžeš aj predplatiť na par mesiacov dopredu poistenie alebo potom splatit par mesiacov pozadu. sama som to tak robila. a radšej ich o nicom nemusiš tak informovat, uvidiš ked sa zorientuješ v krajine ake su tam moznosti

hilary

Ak chces ist na dlhodobo do zahranicia, ako budes chodit na urad prace ? neviem ako je to teraz, ale pred 2 rokmi sa bolo treba hlasit vzdy za nejaku dobu.
Ked das vypoved, chod zdrav. poitovne a plat si ako samoplatca okolo 600 sk (mozno stary udaj)
Nenapisala si, kde ides.
Ka ides za more, doporucujem ti NEhovorit v poistovni ze ides za more.
Ak ides za more, tak si v Union vybav poistku -turisticku.
ak by si chcela sa odhlasit zo zdrav. poistovne, budu sa pytat, kde si poistena teraz...budu ziadat iny doklad poistenia.(moja skusenost)
Takze moja rada> ak mas problemy zdravotne a ides za more, nechaj si poistku ako samoplatca a nedavaj ziadne info poistovni, kde ides, co robis a pos. Su hnusni.

ifka

Je vyhodne pre teba platit si nadalej zdravotne poistenie,ako samoplatca,alebo dobrovolne nezamestnana.Na UP nema vyznam ist...to si myslim ja.