Praskanie zil na rukach

romid

dobrý deň
praskla mi žilka na ukazováku na prvom článku ale tak že mi až opuchol prst a nedá sa mi poriadne ohnúť a mám pocit ako keby bol strpnutý, ale to je asi tým opuchom. Stalo sa mi to prvý krát, predtým keď mi praskla len to trochu zaštípalo urobila sa modrinka a prešlo to.
Čo mám robiť, prejde to samo?

mikimaki

Pred hodinov som si našla modrinu na ruke.Možno som si udrela ruku alebo
mi praskla cievka na ruke.Mám 75 rokov a cievy a koža sú už oslabené.Ako si to môžem ošetriť?
Dakujem.Prajem pekný deň.

madalani

Dobrý den,už sa mi 2x stalo,že som si buchla ruku a praskala mi žilka na prste a včera ako som išla do vane som si na boku udrela koleno a tiež mi praskla žilka a zostala veľká modrina,myslíte,že to bude naozaj len tými vitamýnami???ďakujem za odpoved,pekný den:-)))

RNG

Krehke ,zily su nedostatkom kolagenu a elastinu
Na kolacen treba hlavne vitamin C a E a aminokyseliny,ako arginin, ornition cystein.
Aj ine antioxidanty maju podobne ucinky(gingko, extrakt z hroznovych semien, vinpocetin, pyknogenol...
Krehke cievy su aj casto zhrubnute od zanesenia, tukmi, tukovobielkovinnymi latkami a dokonca mineralovymi vrstvami. Vyzera to ako preglejka-vrstvy cholesterolu, tukovych polymerov(vysychave=tvrdnuce tuky) a mineralov.
Cievy sa daju cistit, tuk a tukovobielkovinne sa daju odstranit pouzivanim lecitinu a mineraly ovocnymi a zeleninovymi kyselinami (chelacia)