Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Roolie
ja by som chcela ísť na liečenie v júni,budeš môcť ísť v tom termíne?A v akej si poisťovni?Ja vo všeobecnej.
A pomôžeš Milke s odvolaním na sociálku?
Milka3
ako sa máš,daj o sebe vedieť.
Roolie
skúsim ti poslať mailovú adresu
ankasamko@gmail.com

Roolie

Malaanka

ahojky tak sa konecne hlasim :) Ale citim sa ako zbity pes, ten pondelok 16.4. som si zabudla so sebou vziat PC vankus pod zadok, skusky trvali od 8,00h do 15,00h to sme sedeli za PC, ale aj tak tie stolicky tam v skole su obycajne. Na to som sedela v utorok do 20,00h v robote, v stredu a piatok takisto a vo stvrtok zasa v skole do 20,30h. A moj chrbat sa zacal burit. Ale ani sa mu necudujem, ibaze pri tejto profesii, ked robim uctovnictvo a este aj prekladatelstvo, tak to vkuse na zadku sedim. Cakam uz kedy bude 30.4. lebo to idem 2 krat na ozon.
A na to liecenie by som velmi rada isla s Tebou, hod mi sem na seba mailik a mozno sa dohodneme. Ja hlavne musim na terminy pozerat kvoli vykazom a DPHckam, sme mesacni platcovia a to je peklo. Ja som kvoli tomu uz 3 roky nemala dovolenku, ale teraz sme posunuli vyplatny termin, tak to vyzera nadejne :)))
A Milka3 ide na MR krcnej chrbtice teraz v stredu, som rada, ze som jej to stihla vybavit aj poslat papiere. Bolo toho teraz strasne vela.

Vsetkych Vas pozdravujem a dakujem Va, dobre ste mi drzali palce, lebo 21.5.12 ma cakaju ustne skusky :))))
Uz len nech mi ten chrbat vydrzi. Potom mu doprajem aj ten wellness :)

malaanka

Miro70
teším sa s tebou,že si zdolal toľko km a dúfam,že na nás nezabudneš a ozveš sa aj z domu.

Roolie,Milka3
čo je s vami,ako sa máte?

dafne

Ahoj Miro, tak to je super, držím palce,aby to vydržalo čo najdlhšie...hlavne už len dávať pozor na seba, teším sa s tebou :-))))

miro70

ahojte...

takže dnes som posledný deň na liečení, dva dni do zadu som spravil 8 km prechádzku po lesnom parku a ok, po dvoch rokoch!! síce na konci som už cítil bolesť ale po 15 minútovom oddychu už zas bolo všetko ok, mal som trekingové palice a bedrový pás ako poistku...vlastne to bol taký test ešte pred tým ako sa vrhnem do práce či to zvládnem lebo väčšinu času budem stáť alebo chodiť...samozrejme že bolesť neustúpila úplne ale som si taký istejší že keď som zvládol takú túru tak zvládnem aj iné.....držím vám všetkým palce...

dafne

Nanenka, ja som bola na op 05.09.2011 v 02/2012 som bola na liečení v Bojniciach a v 03/2012 som nastúpila do práce...takže spolu som bola PN 1/2 roka....pracujem v kancelárii, takže mám sedavé zamestanie :-(( ale cítim sa fajn a dúfam,že si to nezarieknem...niekedy mám pocit akoby som nebola ani na operáciu...kríže ma nebolia...snažím sa dávať pozor na pohyby, aj ked nie vždy sa darí...a potom mi dá chrbát najavo,aby som dávala pozor...záleží aj od počasia...stresu...ved vieš ako to je...

Nanenka

miro70
Som rada, že sa cítiš po kúpeľnej liečbe omnoho liečbe. Ja verím, že aj mne to pomôže, aj keď nás to úplne nevylieči. Ale verím, že človek sa dá dokopy po psychickej a aj fyzickej stránke. Ja ich mám ešte len pred sebou. 9.5.2012 nastupujem, tak počítam koľko dní sa ešte vyspím a budem tam :-)

dafne
Prosím Ťa po akej dobe od operácie si išla do práce. Teda kedy si cítila, že to už zvládneš? Kedy si mala OP?

Ďakujem.

malaanka

Tak ja si ten bicykel kúpim asi ešte pred liečením.
Miro70,dafne
hovoríte,že liečenie je o biznise..? a moji lekári od toho očakávajú zázraky.
Nemám sa stále dobre,tŕpnu mi všetky štyri končatiny,nemám stabilitu at´d.
Neurologička hovorila,že by sa mohla skúsiť hyperbarická komora.
Aký je váš názor na to a absolvoval to niekto z vás?
Roolie
ako ti dopadla skúška?
Ja chcem ísť na liečenie v júni,nepridáš sa?
Miro70,dafne
teším sa s vami,že vám je lepšie a že vám kúpele pomohli.

dafne

Malaanka, ja sa mám celkom dobre, pracujem od 01.03. mám sedavé zamestnanie, ale často vstávam zo stoličky...kríže ma nebolia, tak dúfam,že to vydrží dlho takto...niekedy si myslím,že som nebola ani na operácii..no nechcem to zarieknúť, pretože sa to môže zmeniť z hodiny na hodinu...tak už radšej nič nepíšem :-)))...

Miro, som rada,že ti kúpele pomohli, aj ja si myslím,že je to dnes o biznise, ale na druhej strane ako píšeš človek si tam oddýchne a naberie nových síl, prečístí hlavu,ked už nič iné...aj ja všetkým doporučujem, ak je možnosť treba využiť kúpele.

Prajem všetkým skoré uzdravenie :-)))

miro70

Tak to som rád že ste za, ja musím povedať že keď som tu skúsil stacionárny bicykel tak po pár dňoch som vedel že toto mi fakt pomáha, síce mi to potvrdil aj fizioterapeut že je to ok, ale váš názor rozhodol...takže ďakujem
Nuž a čo sa týka môjho liečenia ktoré končí v piatok vážne sa mi nechce ísť ani domov, síce ako vravia sestričky že to tu už je skôr o biznise ako o liečení ale mne je vážne lepšie, myslím že za tých 28 dní si tu človek prečistí aj hlavu a to možno pomáha viac ako tie procedúry........síce neviem ako mi to dlho vydrží ale som fakt vďačný aj za tých pár dní čo mi je lepšie....takže ak niekto z vás má možnosť ísť na liečko tak ani neváhajte (a to som ja fakt váhal či ísť.......)