klíma - čo si o nej myslíte?

Príspevok v téme: klíma - čo si o nej myslíte?
barbinka

Včera som bola v nákupnom centre v Avione aj s bratom a obidvoch nás dnes bolí hrdlo. a to sa mi nestalo prvýkrát, vždy keď mám na blízko klímu, tak ma začne hrdlo hneď bolieť. mne klíma vôbec nechýba, tak prečo ostatní ľudia ju tak preferujú. myslíte si, že je to zdravé? podľa mňa určite nie, myslím, že to škodí aj kĺbom.

barbinka

aj tak celkom blízko.
akurát kukám mesto tieňov na nete. som si obľúbila ten seriál.
a inak si nenapísala ani svoj názor na klímu, haaa.

RNG

V aute je pre mna klimatizacia nevyhnutna, teploty v aute mozu dosahnut aj cez 50stupnov celzia pri zavretych oknach. V dialnicnej rychlosti okna musia byt zavrete, inac pridem o usi.
Co sa tyka doma a v robote, uz som si davno zvykol na stabilnu teplotu22 stupnov celzia po cely rok.Potrebujem to pre dobry spanok, pre meracie pristroje, aby nevybehli z kalibracie a v lete pri horucavach sa neda pracovat nad 30 stupnov celzia.A to tu mame zialbohu casto v Illinois(USA).
Vnutorna cirkulacia vzduchu ale vyzaduje vyborne filtre, casto menene a cast vzduchu vymienaneho z vonky, minimalne 2-3 krat denne vymeneny cely vzduch v miestnostiach.
Prilisne uzavrete systemy recirkuluju plno skodlivim a vyluckov, vcitane alergenov a virusov.Cast z nich sa totiz neda vyfiltrovat ani najlepsimi filtrami.
Takze

palomino

barbinka, mna cele leto skriabe hrdlo, to preto, lebo tu klimu vytinaju na plne obratky. neznasam, ked na mna fuci ladovy vzduch.