ikterus žlta farbenie poožky

RNG

Bojimsa, ja som si nie isty, ze to je z pecene. lebo nemas zvysene pecenove enzymi ani tmavy moc podla tvojho popisu, co su typicke priznaky zltacky. Daj si urobit pre istotu aj rozbor ranneho mocu.
Ak nemas svetlu stolicu, moze to byt len prehepaticka(teda nie z pecene) alebo hepaticka zltacka
Protokol dr Berksona je ucinny len na hepaticku(tj pecenovu) zltacku.

bojimsa

a jazyk môže tiež byť taky zožltnuty stohoto?? mam taky čudny povlak a čudnu chuť v ustach. a na bokoch liciach od vnutra. aj na podnebi.

bojimsa

ale ja neviem ... nemam bledu stolicu. proste ako kedy. je často tmava..ale vždy rano ked idem vypustiť moč zo seba je taky zlato žlty..kriklavý...potom už nie počas dna. ja neviem aky typ mam. ale na 100% to mam z alkoholu to som si isty. mysliš že ma ten protokol dr. berkinsona dostane z toho ?? alebo nie? existuju nejake lieky na predpis. a fajčenie vadi pečeni?

RNG

bojim sa, este stale si mi nepovedal ci to je predhepaticky, hepaticky alebo posthepaticky icterus.
Pamatas, farba mocu a stolice...

bojimsa

tak skusim zajtra zavolať. určite si to objednam. len to potrebujem abyto bolo tu čim skôr. a zdá sa mi že mam žlte aj ruky od lakťa dole k prstom. predlaktia... a hlavne zožltnutu tvar. bože moj.. da sa to este dostať speť.??? alebo do konca života budem takto?? už 5 mesiacov nepijem ani nebudem. lenže pečen sa neregeneruje?????

RNG

cirhoza pecene(tvrdnutie pecene) sa da priamo nahmatat. A neda sa ziskat pitim 3 mesiace. To si musis vysluzit mnohorocnym pitim.A v krvi mas vtedy pecenove enzymi, to sa neda zamaskovat.
Pel a caj z ostropestreca su faj, ale slabucke. Vytazok z ostropestreca-sylimarin je ovela silnejsi nez caj.
Na ceny sa spytaj v obchode, na fore nemozem robit reklamu-tu mam po strane, ako reklamy Google.

bojima

a mysliš že ma ten protokol dr. berkinsona vytiahne z tej žltej farby inač si počul o včelom pele v dražé? alebo čaj ostropestrec

bojima

dobre a vieš mi povedať cenu ? približne... lebo neviem či mam čakať na vyplatu alebo nie. mam totižto iba 19 rokov. tak nemam skade velmo príjem. a aké príznaky si myslel ? a este raz sa spytam myslýš že pri cirhoze pečene by to zistili z krvi či môžu byť hodnoty uplne normálne a predsa môžem mať cirhozu pečene alebo niečo podobne čo môže ohroziť život

RNG

Da sa z toho dostat.Aj z horsieho, Zatial neviem este z coho to mas a ktory typ, ale pri infekcnych zltackach by si uz mal aj ine priznaky.