Ked ty chces a on nie..svadba..

Príspevok v téme: Ked ty chces a on nie..svadba..
muneca_brava

ahojte,
mam 23 a on 25,
sme spolu dlhooo..
pozname sa, milujeme, klasicky prekrasny vztah plny lasky a porozumenia..

o rok koncim skolu, on uz ma po skole..

ked spomeniem svadbu..koniec sveta..
vela sa o tom rozpravame..
jeho odpoved je:bojim sa..
ked sa spytam coho, mlci :(

ja sa chcem o rok po skole aspon zasnubit a o dva roky vydat..

ale vidim, ze to tak asi nebude..

po 7rocnom vztahu ho vazne nechcem nechat..
ale co mam robit???

viem, ziadne natlaky, bo mi utecie :D

ale kedy sa dockam?
mam tu smolu, ze chodim s mamickinim ceckom? jasne, paci sa mu doma pri mame..ved komu nie..

on ma lubi, nedokazuje mi to len slovami, ale hlavne cinmi..
som si ista,ze ma lubi a planuje so mnou buducnost,
ale potom, preco sa nechce zasnubit???
a preco nema rad temu svadba???

prosim, neodcudzujte,
cakam nazory len tych nad 20rokov..
nazory pubertakov ma nezaujimaju..

vopred dakujem :) :) :)

smutny anjel :(

millli

A viete, co je najhorsie pri teme svadba? Nie to, ze by sa nikdy v zivote nechcel ozenit. Najhorsie je, ze pri vas sa ani nechce bavit na temu svadba, potom mozno pride rozchod a s tou dalsou vhupne do chomuta hoci aj pol roka po zoznameni. Otazka je, co na tej dalsej videl, ze to bolo bez problemov a dost skoro?

tania1760

ahoj muneca-brava
ja som zasnubena 2 roky a s chalanom chodim uz 6 rokov,,stale od zasnubenia sa ho pytam o svadbe ale tiez mlci,,nevie co chce,,tiez ho nechcem opustit ale co mam teda robit?naco sa so mnou zasnubil?nemienim sa len tak vlacit,,
poradte

mademoiselle

No ja nevidim nic zle na tom, ze ma naplanovane kedy yb sa chcela vydavat, zasnubit. Predsa su to len plany a je to vsteko v teoretickej rovine, ved ona ho nenuti, ze skutocne to tak musi byt. MOzno by len rada pocula, ze by su ju aj on rad vzal,aby mala istotu. Ja by som sa chcela tiez o take 2-3roky vydavat, ale nevravim, ze musi byt, za tu dobu sa moze hocico zmenit,ale chcela by som to tak. A dovod? Nechcem si zacat "budovat karieru" a potom pridu deturence a na materskej kym budu male, radsej budem mat najskor rodinku a v profesionalnom zivote sa budem realizovat potom. Chlap nema taketo problemy sebarealizacie, pre zeny je to horsie. Kolko krat som pocula, ze zenu nezamestnali len z dovodu, ze je mlada a nema este rodinu, tak kazdy s tym rata, ze no mozno otehotnie a co potom? Myslim ze je to kazdeho osobna vec, aj ked si myslim, ze väcsina muzov na temu svadba nerado diskutuje,ale mozno by zene stacilo vediet, ze hej, chce si ma vziat (niekedy), ma urcite väcsiu istotu,ako ked sa nevie k tomu vyjadrit. NAco je dlhodoby vztah, ktory nema mat buducnost a podla mna svadba a deti su dolezite. Nebudem predsa zabijat cass niekym, kto neplanuje so mnou buducnost, takze nevidim v tom nic zle ked si muneca_brava planuje teoreticky svadbu. 2 roky su este dlha doba.NO drzim ti palce, aby ti to vyslo aspon podla tvojich predstav:-)

laciaaa

sener...absolutne s tebou suhlasim.
Ak sa niekomu nechce do svadby...tak to fakt este neznamena, ze je to vzdy OK.
ak sa nechce niekomu ist do svadby po 5 rokoch chodenia, ja v tom bohuzial vidim
taku tu lenivost ist do dalsej zodpovednosti.
Ak by som mala tento problem a partner by vahal, urcite by som zacala menit postoj ku vztahu a dovera v partnera by bola nizsia.Poznam vela manzelstiev i nemanzelstiev, pretoze mam 40, mam i "historicky" viac poznatkov z okolia.
A viem, ze ked chlap nechce ist po dlhom chodeni do manzelstva, zena tym trpi neistotov, chce mat dieta...vo oficialnom zvazku. A ked sa to nedari, zany si casto davaju do pozicie, ze je to predsa OK, a ze ani ony nechcu. Hlavne kvoli okoliu.

ajsdfljam

Ja mám presne tento istý problém. Krásny vsťah. Lubime sa..dáva mi to najavo aj slovami, aj činmy. Bývame spolu už rok a pol ale... Ja som tá, ktorá sa toho bojí. Na požiadanie o ruku som povedala "áno", ale priatel na mna tlačí a som proste z toho v strese...Už udal aj dátum svadby a strašne sa z toho teší, šeci už o tom vedia a ked sa ma na to niekto spýta, tak mlčím..neviem, čoho sa bojim. Nevymenila by som ho za nič na svete..Podla mna je to len tým, že nejsom na to pripravena...nič viac.

nanii

Vobec neries ci chce svatbu alebo nie!!! Je ina doba ako kedysi. Mate malo rokov nikam sa netreba ponahlat. Ja som s priatelom osem rokov a zo zaciatku sa mne moc do svatby nechcelo a potom zasa jemu nie a nejak sa nam nedarilo zhodnut. Dnes po 8 rokoch ked uz mame aj deti sme si povedali CO TAKTO SVATBA? A konecne to chceme obaja a o mesiac uz budeme manzelia. Ak sa lubite neries to casom to pride samo!

sener

kayla, papier nieco znamena, vztah sa pocitovo po svadbe velmi zmeni a aj financie su na poriadku. Preto, ze si ta nechce vziat este neznamena, ze to je spravne...Mrzi ma to:(

kayla

Preco?Lebo je dobry,a po osmych rokoch som prenho este stale dolezita.I ked trucovita :-) A po tolkych rokoch som si uvedomila ze papier nic neznamena.Ale ak nad tym porozmyslam,neviem ci som si to uvedomila,alebo si zvykla...ale to je vlastne jedno.bola rec o svadbe ked sme vybavovali hypoteku,ale nakoniec sme nemuseli a teraz uz je to tak fajn.

muneca_brava

kayla,
tak na co s nim zostavas, ked uz vies presvecene povedat,ze sa za neho nikdy nevydas???

kamoska,
no moj pripad to nie je..
denodenne mi dokazuje, ze ma miluje,ze som pre neho ta prava jedina osudova..
len do svadby sa neponahla..to neznamena,ze hlada nieco lepsie..
on mi dal mozno viac lasky,ako si ty za svojich 43rokov dostala..tak neurazaj,dik.