je opalovanie take skodlive??

meno

fraisee:
>lenze pred 50 rokmi nebola ozonova diera taka velka ako dnes, vies?

ehm... to je sice pravda, ale nemame merania starsie ako cca 50 rokov, takze aka bola predtym, nevieme. A okrem toho, neviem najst nejaky dobry prehlad vyvoja ozonu v Europe.

>tvoja koza sa ochrani po dobu 20 min
>natierat sa treba bez ohladu na pigment, ak nechces chytit raka.

tak tomu fakt nechapem, ten pigment je podla teba uplne zbytocny?? ved viac opalena koza znesie omnoho viac

rencaa

ale je to tak, keby si bola cely rok na slnku, tak si hneda a opalovak nepotrebujes, lebo tmava pokozka je ucinnym filtrom. podla teba potom vsetci cernosi musia umriet na rakovinu koze?
hovorim, neber moje pismena doslovne

rencaa

a vies kde je ta diera najvacsia?
nad antarktidou :))
vela vedeckych a zarucene pravdivych informacii je tu na to, aby vyvolali v ludoch strach, umoznili manipulaciu, a zabezpecili vyhodny biznis v roznych sferach. najvacsi prachy v dnesnej dobe su v chorobach.
fraise, precitaj si este raz, co a ako som to napisala

fraisee

a ze opalovacie kremy su iba pre tych co sa cely rok neslnia je dobra vtakovina a nechapem ako to niekto vobec moze vypustit z ust.

fraisee

renca:
to je mozne, lenze pred 50 rokmi nebola ozonova diera taka velka ako dnes, vies? vedci zistili ze sa zvacuje 3 razy rychlejsie ako predpokladali. preto teraz doktori biju na poplach pred chranenim sa pred lucmi.
minule som kukala na spektre dokument o kozi a opalovani a bola tam znazornena pokozka detailne, ked bol pouzity krem a ked nie. a ti ludia, co nepouzivali kremy, ked to videli, tak sa bez kremu uz nepohli ani na 2 metre, lebo to bol tak hnusny pohlad ze az.

rencaa

volakedy ked ludia robilli viac vonku, na roliach, boli na slnku od jari do jesene. ich pokozka sa postupne otuzovala, nepotrebovali sa nicim natierat, zhnednuuta koza bola v lete dostatocnym filtrom
opalovacie kremy su dnes pre tych, co cele dni su zavrati v kancelariach a potom hrrrrrrrrr v juli na stredomorske plaze, alebo v zime hrrrrrrr na hory. obrazne povedane, nechytajte ma za slovicka :)))