Rozsirene pory

anandang

z tvojej témy mi nie je jasné, či máš aj kamedony (čierne bodky)... ak áno, môžem ti poradiť čo pomáha mne... každý druhý alebo tretí deň si večer tvár natriem tenkou vrstvou panenského olivového oleja a idem si ľahnúť... nechám ho v spánku pôsobiť celú noc a ráno ani nemám mastnú pleť... olej na seba viaže nečistoty a maz... robím to takto možno mesiac a všimla som si zmenu, skús to :)

sama.neviem

mohli by ste mi poradit ako sa zbavit rozsirenych porov? velmi ma trapia, cierne bodky nemam ako tuna o tom pisete, len proste rozsirene pory ktore sa rychlo zanasaju, ale nevytvaraju cierne bodky.. pouzivam aj tie take pasiky na rozsirene pory ktore potom strhnete, ale velmi mi to nepomaha.. stale su tam. vedeli by ste mi poradit? moja kozna mi nato odporucila Jarishov roztok, ale ten ma toho vsak nezbavil :( a teraz hlavne ked ide leto a nebudem pouzivat make-up, bude to velmi viditelne, prosim poradte ako sa mam toho zbavit :( pocula som ze je nato dobra alginatova prachova maska, ale bohuzial nikde ju zohnat neviem, prosim poradte mi ci ist na chem. peeling, ci by ma toho zbavil alebo co vlastne, dakujem

delphia

pe-to: v prispevku si to jasne napisal- struktura je dana geneticky a nedokonalosti pleti sa daju ovplyvnit kozmet. osetreniami. ak chces normalizovat tvorbu mazu- idealne na to je chem. peeling a vyraznu zrnitost pleti je mozne zmiernit mikrodermabraziou

pe-to

Delphia,sak ale presne to som napisal ze sa da zbavit aby zvonka neboli videt tie cierne bodky ze nato(aspon co som ja skusil tie AHA kyseliny)to pomoze aspon mne pomohlo no tie takzvane jamky porove alebo jak by som to nazval priehlbinky na tvari tie mam skoro stale rovnake ani mensie ani vacsie iba ze nemam tu tvar posiatu ciernymi bodkami,mislel som to v tom zmisle ze dnesna medicina a tie procedury na acne a porovitu plet mozu pomoct niekomu viac niekomu menej no plet aku mal clovek priklad pred pubertou alebo v skorsom veku(myslim hladkost)urcite v daka tymto proceduram mat nebude tomu verim vdaka tomu ked vidim v telke jak som uz pisal u hercov hlavne my muzi ze aku maju plet aj oni a este maju na sebe make up a je to videt.ale jak pisem iba moj nazor,ale tu na fore som nikoho nevidel pisat o tom ze by mu proste veci na acne,porovu a mastnu plet pomohlo natolko ze ma plet jak ked bol co ja viem 10-13 rocny.procedury maste laser a podobne veci mozu pomoct v tom ze zastavia ten dalsi proces tvorby acne a comedonou ale nic viac nic menej ale je to amatersky nazor a keby som mal niaky dokaz ze ten a ten clovek mal taku a taku plet a po niakych procedurach ma tu plet jak na zadku tak potom by som mozno uveril ale zatial neverim ze je nieco co ty zastavy tvorbu acne,porov a vyhladi jak babetku s urcitymi vecami sa asi treba zmierit.Ja mam napriklad porovitu plet ale nie iba na tvari ale aj na hrudi chrbate a mam to urcite dedicne lebo moja mama ma to iste moja sestra to iste,robia sa mi aj acne alebo vyrazky (cital som tu ze medzi tym je rozdiel tak neviem co je co)ale nie taj jak v puberte aj ked jasne zivot to otravuje ale co chcem je zastavit tvorbu a ze uz pokozka ostane taka dierkova jamkovita na tvari stym sa asi treba zmierit ze to bude az do konca zivota.

pe-to

Moj nazor na rozsirene pory je taky ze je mozne ich zmensit alebo precistit aby sa na pleti nevytvarali tie cierne bodky ale zbavit sa tej bodkovej pleti vlastne jak keby tych malych dierok je nemozne pozrite v telke na hercov ked ich ukazu z blizka aj ked maju make up tak to je videt a keby nieco existovalo nato urcite za tie peniaze by si nechali tu pokozku vyhladit alebo vybrusit ja som bol na tych AHA kyselinach uz par rokov dozadu ale pomohlo to vtom ze sa precistila plet nevytvarali sa tie cierne bodky ale die dierky sa skoro vobec nezmensili alebo respektive nevihladila sa ta pokozka niak extra.ale iba moj nazor.