Bolavy zaludok, co na to?

joni_

kyneza ak je to po dlhsej pauze medzi jedlom, tak jasne musis pravidelne jest, ja ked zostanem hladna tak mam take bolesti a sabost na odpadnutie, naucila som sa preto jest mensie davky ca. kazde tri hodiny a urcite teply obed, odkedy som si na to zvykla je to dobre, ale ked to vynecham, zostanem hladna tak sa to zas prihlasi, je to hlavne o poriadnej strave

RNG

Inac na bolavy zaludok robi dobre dumbier a hlavne DGL, ktory nielen ukludnuje ale napomaha regeneracii.
DGL je skratka=de-glycerrhyzed licorice, tj vytazok zo sladovky hladkoplodej(glycerrhyza glabra so znizenym obsahom glycerrhyzinu)
Tablety DGL sa rozhryzu pred jedlom

RNG

dovod na zaludocne vredy podla dnesnych lekarskych pramenov je na 98% cinnost helikobakteru pilori.Nie nervozita, korenene a tazke jedla, stiplave alebo prazdny zaludok a "kyseliny".
....
Kombucha je jeden z prostriedkov proti bakteriam, lebo zvysuje imunitu

kyneza

Tazke mastne jedla nejem a schudnut takisto nechcem, skor ma potesi, ked priberiem, som stihla. Viem, co sposobuje ibuprofen, ale ked sa nedava nalacno je to ok. S tym zaludkom to je vtedy, ked sa nemam cas najest- mam dlhu pauzu medzi jedlami.

duro

Kyneza - a vies ze ibubrofen sposobuje krvacanie zaludocnych stien ??? Narusaju brusnu stenu a tak dochadza ku krvacaniu .To su neziaduce vedlajsie ucinky.

duro

Po dlhšej dobe ked nejete a boli vas zaludok , tak je to normalne , lebo sa zaludocne steny tru o seba je zaludok scvrknuty a po dlksom case sa mozu vyskytnut zaludocne vredy. Ja som poslal jednej panej kombuchu , lebo podporuje a aj ochranuje vnutorne steny zaludka pred narúšaním . Tak je mensie riziko na tvorbu vredov. Nechcem nikoho nahovarat ... sak kazdy vie co je prenho najlepsie ale mozem povedat ze po po lroku sa ozvala a je spokojna . Bolesti jej ustupili . Mala nechut do jedla , ked isla na obed a bola hladna , tak mala strasne krce v bruchu az jej bývalo na zvracanie .

mirka 23

Kyneza, mne sa to stávalo tiež, keď som nejedla, resp. som chcela byť chudá. Presne tak ako ty opisuješ, raz za čas ma začal bolieť žalúdok.
Máš niekoľko možností, čo môžeš urobiť. Buď budeš normálne jesť, raňajky a teplý obed sú základ, alebo môžeš ísť k tomu gastroenterologovi, ktorý ti vopchá hadičku do brucha tak hlboko že sa pogrcaš..., alebo môžeš ďalej jesť ibuprofeny, ktoré vieš na čo všetko škodia. Takže len normálne jedz a nehladuj za každú cenu.

xxxxx

Treba ku gastroenterologovi. Ja som mal rovnake pryznaky. Mal som gastritydu. Zapal zaludocnej steny. Dali mi sondu a hladali vred a test na heliko baktera. Nastastie nic. To mohlo vzniknut z casteho jedenia a tazkych mastnych jedal. A netreba jest korenene. Tusim ze ked je to opacne ze to boli ked sa najem je to dvanastnik. Ked mam v zaludku len kyselinu som hladny a picha okolo pupka tak je to podrazdeny zaludok. Predpise liek

joni_

no najlepsie by bolo ukazat sa lekarovi
mozes skusit aj horky zaludocny caj, mne to pomaha, ale ja viem co mam za problem, ty by si to asi mala najskor zistit