!!!!!!!!!!!!!!!otazka odbornika na solárium!!!!!!!!!

jaaaa

keby len predcasne starnutie pleti...Coraz castejsie sa u "solariovych" aj "slnkomilujucich" princezien objavuje rakovina kozi, melanoma. Takze ruky prec...Radsej zdrava krasna neznamienkata a nezostarnuta pokozka ako opalena, chora koza, nie? Detto plati, ked je zena tehotna.

sisina

No ja osobne by som do solarka tehotna urcite nesla, ved je to predsa ziarenie.
Prevadzkovatel ti urcite povie, ze je to neskodne, ved mu ide o prachy.Vseobecne sa zistilo, ze solarium je skodlive, nici kolagenove vlakna hlboko v kozi, nasledok- predcasne starnutie. Poznam zopar zien, ktore chodia pravidelne do solarka a po par rokoch, ver mi, vyzeraju ako strigy! Zostarnute, zosuverene stareny, hoci maju niektore ani nie 30.

flower

opalovanie v solariu pocas tehotenstva urcite nie je vhodne, nakolko je pokozka matky vystavena nefiltrovanym UV lucom (i ked niektore zdroje hovoria, ze tieto luce nie su take silne, aby prenikli cez vrstvy pokozky a tak ohrozili vnutorne organy a nenarodene dieta) a zeroven nie je vhodna ani pre plod. taktiez pri opalovani v solariu vznika horucava a prave ta moze byt pocas tehotenstva skodliva. takze ja by som to urcite neriskovala.