Agresivne (?) steniatko

Príspevok v téme: Agresivne (?) steniatko
minnie mys

Ahojte,
tento prispevok velmi nesuvisi so zdravim, ak len nevezmem do uvahy moje zdravie, a zdravie mojich blizkych :-p.
Mame steniatko beagla (10 tyzdnovy) a je to nas prvy psik, takze skusenosti moc nemame. Mna by zaujimalo ci to je normalne, ze nas psik VSETKO hryzie a
na vsetko skace. Ono by to bolo docela pochopitelne ze hryzie a skace,
ale robi to velmi drastickym az agresivnym sposobom. Je to velmi neprijemne, ked sa obleciete a on Vam hned skoci na saty a hryzie, trha a taha vsetko, kazdemu hryzie topanky , ponozky, pancuchy.
Ale najhorsie je to hryzenie, a to nie je jemne, ale doslova silne az
agresivne. Mame cele ruky a nohy do krvi doskrabane a dohryzene a nepomaha ani pochvala ani karhanie. Neda s nim ani poriadne pomaznat, lebo akonahle ho zacnem hladit tak hned utoci na ruku a beda ak sa dostane do jeho papule. Minule som trebars cupela, a on pribehol tak, ze mi skocil rovno do tvare...dobre ze mi neodhryzol nos :-/. Aj ked sa s nim a jeho hrackami chcem hrat, tak sa natolko rozkokosi, ze sa ho neda ovladnut. Vtedy sa ho az bojim. Pomaly uz budeme musiet chodit v brnení. Pravidlne mu na to hryzenie do nas hovorim "fuj! Nesmies, nehryzkaj". Alebo buchnem na zem a poviem fuj (podla knizky)...niekde pisu ze ho mam potahat vzadu za kozu, ked robi nieco zle...nie je nanho kricane, ani nanho agresivne nereagujem, len mu razantne hovorime to "fuj" ale nic :(.
Mna by zaujimalo ci to vyrastie, alebo co s tym mame robit. Nic totiz nepomaha. Prosim! Ak mate niekto skusenosti, alebo napady poradte :(. Skusala som najst rozne rady na nete, ale nic moc sa mi nepodarilo najst...aspon nie taketo, co by sa az natolkoto podobalo nasmu...pleeease, psickari :(. Diky moc!

xdanielax

hravas sa s nou? Venujes jej dostatok pozornosti? Chodite von, ucis ju, zamestnavas?
Ked je pes takyto maly, potrebuje veeeela casu, a ty by si jej ho mala venovat, ono sa ti to potom len vrati v dobrom.
Podla toho, co pises vela o tom nevies, odporucam navstevu cviciska, a urcite si precitaj info napr. na dogfore, rudolf desensky je vynikajuci atd. Neboj sa.
Kazdopadne, ak sa ti nieco nepaci, jednoducho to netoleruj. Musis mat respekt, ak nie, bude to naopak. Z tvojho psika vyrastie riadny macko,nad ktorym zrejme nebudes mat fyzicku silu, takze treba ho vychovat tak, aby vedel, kde je jeho miesto.

julka123

Dobry den ,mame 14 tyzdnovu fenku bernskeho salasnickeho psa.Prve tyzdne bola milucka,v poho ,vsade za mnou chodila-ani pohnut som sa poriadne nemohla:)Ale ani neviem ako nieco akoby sa v nej zlomilo. v jeden den mi rotrhala tricko ale to bol doslova utok . mala som cele nohy do krvi dohryzene,doskrabane.druhy den doslova agresivna-vycerila na mna zuby,vrcala a tak divne \"stekala\"akoby sa so mnou hadala:/a akonahle som sa pohla vystartovala mi po ruke a tak sa do mna zakusla ze mi az slzy do oci isli-razne som na nu \"zarevala\" fuj a to akoby ju to este viacej nakoplo,tak som ju vytahala za kozu na krku a bezala som dovnutra ju ignorovat ako mi bolo povedane-no nic nepomaha...a takto je to kazdy den, uz mi z toho sibe -a to som si povedala ze bernak-priatelskejsie plemeno snad ani neexistuje...aj jej rodicia boli v pohode milí...ked som to povedala mojmu znamemu- psickarovi- povedal mi ze to je v poriadku ze sa len hrá ale ked vyrastie, narastu jej zuby a bude takto po mne utocit tak fakt neviem co spravim...prosim,mozete mi povedat ci z toho vyrastie ???

amanda23

nas zvykol okrem rozkusovania vsetkeho aj vzdy, ked prisla navsteva a len co sa vyzula zakusnut do palca na nohe a nepustit, to bola jeho lahodka:D

amanda23

stenata sa odstavuju od matky minimalne po dosiahnuti 2 mes. , najlesie v troch. Vela s tym nenarobis, bude hryzt dovtedy, kym mu nevypadnu mliecne zubky a nezacnu rast nove, aj babatka byvaju zle a nervozne ked im rastu nove zubky. Treba zakupit hracky, poriadne vencit /bez voditka, nech si pobeha/ a nebit, napomenut a maximalne stocenymi novinami plesnut ihned ako spravi nieco zle, aby si to uvedomil. Psy nemaju radi zvuk suchotania papiera. Jeho to prejde, uvidis..

TinaM

U nas sa najviac osvedcilo (sloboda zvierat nech si hovori co chce), ked sme boli na nase stena razni. Ked sa uz naozaj nevedel zmestit do koze, tak sme ho chytili vzadu na zatylku za kozu a odniesli "na miesto". Nikto nech mi nehovori, ze ho to boli, pretoze vsetci dobre vieme, ze presne takym sposobom selmy prenasaju svoje mlade-a to aj niekolko kilometrov :) Ten nas sice vzdy pri tom knuci, ako keby sme ho z koze drali-podotykam, knuci uz ked sa len priblizim k jeho srsti, ale vieme, ze je to len divadielko (pri hrani mu mozem kozu natahovat aj do australie a ani si to nevsimne). Kazdopadne steniatku treba ukazat, kto je tu panom a nebat sa toho-ani tych vycitavych oci, ktore maju steniatka velmi dobre nacvicene :)
pripadne ak chcem, aby sa ukludnilo pri hre, tak ho zvalim na hrbat a nepustim ho, pozeram sa mu do oci-je to prenho velmi neprijemna situacia, lebo sa nema ako branit a zakonite sa musi podriadit. Ale tak to ma byt-ja som vodca svorky, nie nas maly spunt. Treba veeela trpezlivosti, ale som presvedcena, ze to stoji za to.

erika123

najprv si treba zistit nieco o plemene, ktore si kupujem... tak to dopadne, ked si niekto vybera podla obrazku...

skus poradnu na www.psiadusa.sk, mozno ti pomozu, hoci asi by bolo najlepsie zajst na cvicak...

je normalne ze stena kuse, ale treba ho vediet stopnut, lebo ak to teraz nestopnes, tak o pol roka ho nezvladnes uz vobec... a skonci bohvie ako a bohvie kde...

Cindy35

sjuzy, kazdy si ma vybrat plemeno, na ake staci. amstaff podla mna potrebuje pevnu chlapsku ruku, mozes s tym mat dost problemy vzhladom na tuto rasu. ale teraz je uz neskoro vraviet, mali ste na to mysliet pri vybere plemena
uz maly kokerspaniel presne vedel ku komu si co mohol dovolit a aj v dospelosti sa neskutocne podlizoval ak k nam prisiel na navstevu chlap-osobnost, zeny neuznaval. pes si hlada pana ak ho nenajde, namysla si, ze je panom on, co je u silnych plemien problem

ella77777

aj nas kokerspaniel tak hryzol, ked bol steniatko, ale iba sestru. ostatnych nie. nastastie z toho vyrastol. mozno zato, ze bola najmladsia z rodiny a nejako sa dovtipil ze je na jeho urovni. co tak samozrejme nebolo, kedze mala vtedy hadam uz aj 15 rokov.

ked bol dospely tak asi tak raz za rok sa stalo, ze na nas zavrcal, ked sme mu nieco chceli zobrat a potom ako by si to uvedomil a v kute sa za to aj hodinu hanbil, taky bol zlaty vtedy :-P

agresivita psa voci majitelovi v poriadku nie je, ale hravost ano. nebolo to vase steniatko prilis skoro odobrate od surodencov? davate ho hrat a vysantit sa s inymi psami? hra je priprava na lov

Sjuzy233

Dobrý deň. Pred 2 ma týždňami som si doniesla fenku amstaffa (2 a pol mesiaca) . Všetko by bolo v poriadku je milá, hravá, rozumná. Jediná vec čo ma trápy je to že začala byť dosť agresívna ak sa sňou chce niekto pomazliť nebodaj ju nachvíľku zodvihnúť na ruky automaticky útočí a vidno na nej že to nemyslí ako súčasť hry. Dnes som jej dala trošku aj po zadku pretože po mňe vyštartovala keď som ju držala hoci viem že to neni dobrá metóda ale keď to prehnala nereagovala na zvýšený hlas ani napomenutie tak som ju capla a teraz leží a pozerá namňa ako som si niečo také mohla dovoliť. Má dostatok hračiek aj pohybu vždy sa snažím ju dáko zabaviť aby sa nenudila a nezačala si robiť čo chce. Mám ju veľmi rada a nechcem aby sa také veci opakovali. Ďakujem za radu.