Lieky na spanie

monkeymind

nazdis,

ja mam so spankom hrozne problemy
spanok mi narusili psychofarmaka, ktore musim brat kvôli dusevnej chorobe
odkedy ich beriem, neviem poriadne spat
5rokov som brala sitlnox (mimochodom s makkym i sa pise:-))

ale uz ho nechcem brat a ani nemozem, mam z neho vyslovene uz fobiu

nic ine mi ale nezabera, nic prirodne, bylinky, tablety, babske recepty nic

je to naozaj hrozne
ani neocakavam, ze mi niekto poradi

DANIELLA_70

PROSIM VAS O RADU,MOJA MAMA MA 80R,JE TO STARY CLOVEK KTORY NEMOZE SPAVAT.DOKTORKA JEJ DALA LEXAURIN,ALE TEN ZE JEJ NEZABERA,SPI TAK NANNAJVYS DVE HODINY.POTREBUJE NIECO NA SPANIE,NIE NA ULUDNENIE,DAKUJEM ZA RADU

Zuzuliena123

Ahojte. Ja mám dobrú skúsenosť s valerianou. Začala som ju užívať ako potravinový doplnok Valerian od Jamieson. Po pár dňoch užívania sa mi zlepšil spánok, aj keď stále mi robilo problém zaspať a keď som sa nedajbože zobudila nadránom o štvrtej, už som znova nezaspala.
Tak som hľadala ďalej, skúšala som aj makové mlieko, ale to bolo bez účinku.
Kamarátka mi potom poradila doplnok Melatonín od Tachyon technology pharm. Ten mi zabral už po pár dňoch. Obsahuje Valerianu, ale aj Melatonin a Gabu plus ešte nejaké iné vitamíny. Takže neviem či to robí práve tá ich kombinácia, ale teraz už spávam ako mimino :).
Z vlastnej skúsenosti odporúčam radšej skúsiť niečo prírodné, na liekoch je zradné najmä to, že sú veľmi návykové a ja som sa často ráno po nich cítila ako zbitý pes. Valeriánu a Melatonín som spočiatku užívala každý večer, ale teraz už dopĺňam len občasne a nepociťujem žiadne príznaky návykovosti. Držím palce :).

estera 1947

Srdecne zdravim vsetkych! Mam vselijake choroby, ale tie mi nerobia

problem so spanim (nadory na mozgu, cukrovku, vaskulitidu, aanginu

pectoris, a pod).

Myslim, ze tie mi nerobia problem, ale vdaka nim som citlivejsia. Po

operacii hlavy som sa celkom zmenila, z veseleho diecata sa stala

uzavreta osoba, ktora nechodi medzi ludi a je sa,ma.Najradsej

som ked spim. Vecer uzijem 2 stylnoxy a v noci mam pokoj. Uz predtym som trpela cez den spavostou na co mi prednosta oddelenia

predpisal modifilin (to je paradox). Mali sme navstevu poobede naraz som zaspala a ked som sa zobudila navsteva bola prec.

Terazby som rada vedela co s tym vsetkym?! Mam niekolko problem

ktore su neriesitelne a odvtedy mam problem so spanim. Viem, ze

tie problem su pricinou nespavosti, ale co uzivat, aby som si viac

neuskodila. Uz som si povedala, ze nic sa take hrozne nestane ved

uz nie som njmladsia a budem zavisla. Dakujem Estera

Prosim piste mi na e-mail.

ddana

Ak v snoch neustále niečo riešiš, tak pravdepodobne aj v realite máš nejaký problém, ktorý nie a nie vyriešiť...

rrrrrrrrr-ka

ahojte ja mám nielen problém zo zaspatím ten ešte ako tak zvládam ale neustále každý deň sa mi snívajú sny.Bludy úplné s mojimi blízkymi to nieeje ani tak podstatné ten obsah tých snov ale to ze vstávam vyčerpana lebo celu noc v sne niečo riešim. Otras .. preto kričím veľkéé pomoooc tí čo máte overene nejake najlepsie prirodne liečivá. Ďakuem

Lucina 212

Aj mňa postretol problém nespavosti, stále som mala plytký spánok, ale nestretla som sa s tým, že nedokážem zaspať ani dva dni po sebe. Mala som momenty kedy som nespala, ale môj problém pretrváva teraz približne mesiac. Mám tesne pred 30 kou ...

Bola som zúfalá asi ako všetci, ktorí to poznajú - nálada na bode mrazu ( nežijem už na Slovensku, ale u susedov), takže som začala pripisovať vinu zmene prostredia ...

Mala som pocity zlej nálady, nič ma netešilo, búšenie srdca, strach že ide noc. Siahla som po pomoci lekára obvodného - dal mi Trittico 75mg, nepomohlo - dal mi následne Stylnox. Prvú noc nezabral, bála som sa ho a brávala stále nad ránom s tým, že som spala 3 hodiny a do práce ... Nezvládla som to po 4 dňoch týmto spôsobom a musela som si ľahnúť s tabletkou na spanie v normálnom čase asi o 11 hod. Zaspala som a stačilo mi pol tablety.

Takto som fungovala asi 10 dní s tým, že som nebola spokojná s tabletkami, predsa musí sa aj inakšie ...
Objednala som si Melatonín zo Slovenska 5mg, začala som ho kombinovať aj so Stylnoxom, beriem ho pred spaním cca hodinu, plus pijem čaj medovkový v pomere 2 lyžice polievkové na 3 dc šálky. Iba tak to zaberá - účinok jednej lyžice pre nespavcov nezaberá, podľa mňa...

Nemôžem povedať že spávak o.k. 2 deň som bez tabletky Stylnox s tým, že som si vyhľadala prírodné homeopatikum v lekárni na nespavost ( www.adcc.sk).

Takže skúšam toto, plus melatonín a čaj uvidím ako to bude. Začala som športovať, plávanie posilovňa a objednala som sa na akupunktúru. Tieto veci mi prídu nebezpečnejšie ako Stylnox a vybudovanie si závislosti na ňom. Je ľahké si dať tabletku a čakať, ale naozaj chcem skúsiť iné možnosti kým sa dá.

Stylnox som brala cca 17 dní sporadicky, myslím si, že závislosť u mňa nevznikla Ale ak niekto s podobným problémom prečíta príspevok, odporúčam melatonin a homeopatiká Nux Vomica riedenie 15 CH. Stoja okolo 100 kč a akupunktúru.
Homeopatiká beriem 5 tabletiek, 3 krát denne.

Výsledok po 2 dňoch vysadenia Stylnoxu ( je síce víkend ), ale s menším prebúdzaním som spala tieto dva dni približne 8 hod. Cítim sa znovu plná enerie, nebúši mi srdce a namiesto úteku domov, rozmýšľam skôr o zmene práce ...)

Držím všetkým palce prekonať nespavosť, alebo aspoň začať spať o niečo lepšie.

Janeska

xanax je najvacsie svinstvo, brala som ho chvilu ked mi bolo tazko na psychiku... zaspala som , ale bola som ako omacka...

teraz, ked je vsetko okolo mna uz v poriadku, tak spavam dobre, len zriedkavo sa mi stane- ako včera že nemozem zaspat... skusila som vsetko, dve tabletky na spanie - nic, dva sluky z travy - nic, becherovka - nic .... nakoniec som zaspala a to si myslim ze len vdaka tomu, ze som nechala dokoran otvorene balkonove dvere a klepalo ma zimou. frajer ma skoro zastrelil rano, ale za tie tri hodiny spanku mi to stalo... patram teda aj ja po niecom silnejsom, nepotrebujem to brat kazdy den, stane sa mi to raz dva krat do mesiaca, ale som s nervami v konci, pracujem s peniazmi na 12 hodinovej smene a vzdy sa mi to stane ked idem rano do prace.