viacfarebne znamienko

bejby

Rencaa: a prosim ta nevies mi povedat co stoji take vysetrenie v ustave lekarskej kozmetiky?lebo aj ja mam vela znamienok a chcela by som si ich dat skontrolovat ci su ok? Dik

rencaa

moj syn ma vela znamienok, zopar aj na tvari, dve si uz aj rozskriabal, svrbeli ho.. uz som myslela na najhorsie. minuly tyzden som ho vzala na vysetrenie do ustavu lekarskej kozmetiky, na digitalnu dermatoskopiu. no a myslela som zbohom, ked som to videla na monitore riadne zvacsene. ale nalez negativny. o rok mozme prist skontrolovat ci sa nemeni.. no ale kedze bude z neho casom holiaci sa muz a tie znamienka su pri uchu a vedla pusy, tak nam lekarka odporucala casom pomyslat na odstranenie chirurgicke.
akekolvek pochybnosti ak mas, daj si to vysetrit, ta neistota a nervy nestoja za tych par korun

bejby

Ano mam tu poistku, take nieco ako u nas plati mi ju zamestnavatel.Zhruba o mesiac idem na dovolenku na Slovensko, tak skusim ist na tu prehliadku alebo mam skusit ist tu?
zuzana175:a ty si s tym bola u lekara?

poliewoocka

Ahojte,
pri znamienkach je dolezite dbat na tzv. ABCD faktor. Ak ma znamienko nepravidelny tvar, vystupuje z beznej linie epidermy, je roznofarebne, nebodaj podrazdene reba zajst za koznou, ide predsa o VASE zdravie! Tam sa zisti ci ide len o neskodne znamienko alebo nieco vo forme bazaliomu, spinocelularneho karcinomu ci nebodaj toho najhorsieho- maligneho melanomu.

pridamti

Nemas ziadnu poistku v zahranici? Ako dlho tam budes? Na pravidelnu prehliadku zadarmo by som necakala, ako pise zuzana.

zuzana175

ahoj.aj ja som nieco take spozorovala.viem,ze raz rocne sa da ist k lekarovi a on vam ich zadarmo prezrie.kedy to presne je?