kam na školu?

[zruseny12]

studentka...podla mojho nazoru,je aj jedna aj druha skola velmi dobra pre dnesnu dobu...ale ty si musis vybrat, co teba najviac bavi...ale keby ja som si mala vybrat tak si vyberiem tu SOCIALNU PRACU,a osetrovatelstvo sa da urobit kedykolvek....su na to vselijake kurzi atd.sama sa musis rozhodnut....vela stastia v rozhodovani...

rada

keby som si mala vybrat medzi externym a dennym studim, tak urcite by som teraz brala len denne. Studujem externe uz siesty rocnik MTF a popri zamestnani je to drina. Vela obetujes, vela vela stresov. Neodporucam z vlastnej skusenosti. Radsej denne a venovat sa len studiu. Je to tazke. Mam 6,5 rocne studium, a koncim v januari 2009. KONECNE! Natahuju studium, raz 5, potom 6 rokov a nakoniec 6,5 a pocula som, ze to zvysia na 7 rokov. Blazni. Nemienim byt vecna studentka. Keby som vratila cas, uz na externe studium nepojdem.

courie

prepacte viem ze je to trosku mimo tejto temy ale chcem sa spytat dosiel mi list zo skoly este pred maturami ze rozhodnutie o prijati bez skusok a mam poslat do 15.juna vysvedcenie a tak som ho poslala a doteraz nic mi neodslo atak neviem ze co sa deje. a tuto sobotu odchadzam na dva mesiace do zahranicia

mirka 23

No tak tu čítam že v BA máte tú sociálnu prácu ťažkú. Tu v Prešove to študuje každý, kto sa nikde inde nedostal a kto chce mať titul, pretože je to najľahší odbor. A poznám ľudí čo sú fakt sprostí a študujú soc. prácu.

mmm123

Ahoj študentka,
ja studujem soc. pracu na UK a musim priznat ze to nieje ziadna ruzova zahrada.Bolo tazke sa tam dostat. Do zimneho semestra som bola denna a potom som presla na externe, z desiatich skusok co com mala iba jedna ucitelka robila rozdiel medzi externistami a internistami, a kedze som bola na dennom a teraz som na externom tak ti musim povedat ze ziaden rozdiel tam nevidim takze je to o to tazsie, ale ja som si zvolila tento druh studia tak sa nestazujem. Ja som tiez robila primacky do Trnavy na Soc pracu a kebyze sa tam dostanem tak by som radsej sla tam, ma rozhodne lepsiu uroven. A to ze je soc. praca lahka skola ma vie vzdy nahnevat pretoze tomu tak nieje, hlavne na nasej skole mi to tak pripada ze je tam neskutocna banda debilok ktory nam to stazuju. Samotne studium je velmi zaujimave pretoze tam mas tri hlavne odvetvia a to pravo, sociologiu a psychologiu, a tieto tri odvetvia studujes podrobnejsie, napr ja som mala tento semester predmety ako pracovne pravo, trestne pravo, vyvinova psychologia, psychologia osobnosti, sociologia zivotne cyklu, socialna politika... Rozhodni sa hlavne co je tvojmu srdcu blizsie. Drzim ti palce

iva20

nedavaj si niec externe, ak to myslis so studijom vazne, hlavne s a sa externe plati, taktiez akonahle studujes 2.skolu, musis si jednu platit, aj ked je to denne studium, a ak by si si dajmetomu vybrala, a nebavilo by ta to, po roku by si menila skolu, tiez si zaplatis ten rok studia..tak si veeelmi dobre premysli, na ktoru skolu pojdes, ty to budes studovat, nie my, tak si vyber to, co je tvojemu srdcu blizsie...
och, barbinka, bola si skvela :)
ja mam tiez spoluziakov, co makaju popri skole, nocne a pod, a tato skola nie je ziadne sranda...a tiaz nie je pravda, ze nie su lahke skoly.. su skoly, kde sa nadries a skoly, ktore bezproblemovo prechadzas..

minnie mys

Barbinka...tu pracu ti teda nezavidim! Najma tie 12-tky...aj ked nechapem ako si to popri skole stihala, mozno az 4x do tyzdna :-O...no ale to je nepodstatne, viem si predstavit. Si sikulka, to musim uznat!
Ale naozaj ti musim SILNE oponovat voci prvemu tvrdeniu!!! Neviem co, a kde studuje tvoja sestra, ale u nas toto teda zarucene NIE JE. Keby nas skusali iba z toho, co sme prebrali, tak sa snad zacnem ucit iba dva dni pred skuskou, heh. U nas ti nadiktuju povinnu literaturu, knihy, ktore si mas zakupit atd...Je toho fura, a bez nich sa naozaj NEZAOBIDES...uprimne...ani by ma nepotesilo, keby nas skusali iba z toho co mame...to by som potom fakt velky prehlad a vedomosti vo veciach nemala!! To je prva vec...a druha...o tych statniciach nic neviem...ale nechce sa mi tomu verit...terajsi napriklad neprechadzali bohvie ako lahko...tusim tam presli iba 4 na prvy raz! Ano, dobre pocujes, a nemysli si ze ostatni boli vypatlani...proste si sa na tom zakladaju, aby si vsetko fukal od A-Z. A viem, ako su na tom internisti, pretoze sa s nimi stykame, mavame aj spolu niektore skusky, kedze ochota ucitelov je taka, ze sa ti vydlabu na to, ze cez tyzden nemozes prist a dotrep sa na termin pre internistov! Dokonca mi tam kamaratka aj prestupila, a tvrdi, ze je to absolutne to iste. A mam jednu, co opacne prestupila...z interneho na externe, kedze uz pracuje popri tom v metskej televizii a potvrdila, ze sa jej to teda lahsie urcite nezda, prave naopak, v dosledku casoveho nedostatku...Ako vravim, je to individualne. Ja sama som si vyskusala aj Bystricu, aj Nitru a nemozem to porovnat. Mne sa zda, ze cim viac na zapad, tym je to tvrdsie. Na niektorych skolach si fakt zakladaju, kym na inych menej, alebo temer vobec...o tom to je. Nie o internosti/externosti, ale o urovni skoly a mozno odboru ktory studujes.

barbinka

minnie mys: lenže ja som počula od mojej sestry niečo iné. ona študuje externea a majú skúšky len z toho, čo prebrali. ty keďže si na externom, tak nevieš, čo všetko navyše musia vedieť denní študenti. tak isto na štátniciach u nás. externí si ťahali otázky z inej kôpky ako my. z tej kôpky, kde boli ľahšie otázky. a ešte k tomu, aby to nebolo málo, podostávali lepšie známky ako my denní. a to som už počula o rôznych školách, ale len v BA. možno u vás je to inak. a ešte voľačo, ja som študovala dva odbory a brigádovala som. lenže ja som chodila do školy 3-5krát do týždňa(čím som bola vo vyššom ročníku tým menej) a 4krát do týždňa som robila 12tky. väčšinou nočné. a po nočnej rovno do školy a niekedy až do šiestej. a ver tomu, že veľa denných študentov pracuje. lebo nie každého môžu živiť rodičia.