nic nejem a aj tak priberam

alergička

Ahojte všetci, ja na šťastie nemám také problémy so štítnou žlazou a váhou (dúfam, že som to nezakríkla, človek nikdy nevie, čo ho čaká a neminie..). Čo ma zaráža je, že väčšinou radíte jesť veľa ovocia a zeleniny, ale čo poradíte mne,keď som silná alergička a ovocie, zeleninu jesť nemôžem?? aj ja by som sa veľmi rada zdravo stravovala :(

sunset

terka9, nesuhlasim s tebou, tuk sa uklada praveze vtedy, ked ma maly prijim. preco? to mas ako s dehydrataciou. ked nepijes vobec, tak to, co si vypil sa ti vracia a pijes svoj vlastny moc, teda nie priamo, co ti vydrzi na velmi kratku dobu, a tym je telo ochabnute.
tak je to aj s tukmi a jedlom. telo potrebuje jedlo, pravidelne, a nie len tak hocico. Horalka tvojmu telu neda ziaden vytamin, ani nic normalne. je to jednoducho len dobry pocit na jazyku.
tuky sa ukladaju najviac vtedy, ak malo papas normalne, t.j. nieco, co by to nadbytocne vyvazilo´=horalku kapusta, napr.takze ked nejes, telo sa zlakne, ze uz mu nic nedas, a ako keby si chcelo ulozit do zasoby, tak sa nabali, aby potom malo z coho cerpat, chapeme?
samozrejme, ze tuky sa ti ukladaju aj tak, lebo v jedle musis mat nejake tie tuky, a samozrejme, ze aj telo ich potrebuje. ale pri normalnej strave tie tuky cestuju tam, kde patria, takze telo si ich zoberie tam, kde ih potrebuje, a nie tam kde ich my nechceme.

sunset

vies o com je chudnutie? o psychike.
cim menej jes, a chces schudnut, tym viac priberies..:)fakt. dva dni som nic nejedla, ani poriadne nepila a som dve kila pribrala, a to fakt ze som nic nejedla. a ked som si na treti zacala davat papat, tak som tie dve kila schudla.
pozri, ja sa vobec nezameriavam na to, aby som bola chudsia. a vaha mi ide bud dole, alebo stojim na tej istej.
co robim? ak mate dom, tak chod do zahrady, najdi si nejaku cinnost, ktora ta zaujme, a pri ktorej vydrzis, ale nesed doma, lebo ti stale pride nieco na chut. co musis je jest, najmä rano, aspon vodu! to je zaklad, lebo sa ti musi nastartovat metabolizmus, bez toho je vsetko stratene. vecer si daj aspon pohar cistej, ale fakt cistej vody, po tej ta prejde chut na jedlo. je jedno, ci skoncis s vecerou o siestej, alebo o siedmej, ale neskor ako o osmej uz radsej nie. dopraj si aj cokoladku, ale nie pol kila:). dobra je aj zelenina len cisto dusena, bez soli, a nemusis ju jest kazdy den, len ked budes mat chut.nesol moc, lebo sol zadrziava vodu v tele, a potom len budes priberat, ale trochu solit samo ze mozes.ale veeelmi dolezite je PIT, cely den. je to dobre jednak na pokozku, tvar a pre telo je to jeden z najdolezitejsich prijimov.
avsak toto nezaberie ludom, co maju 130kg a chcu radikalne schudnut. je to pre tych, co chcu mat zdrave telo, a pomaly sa vzdavat kg a potom uz len byt spokojny. ti 100kg a viac potrebuju myslim ze urcity druh diety a cviky.

mathias92

Skus si rano dat rozok na obed nejaku cestovinu a na vecer rozok. A vela musis pit hlavne cistu vodu tak precistuje telo
a hlavne viac pohybu

mathias92

Skus si rano dat rozok na obed nejaku cestovinu a na vecer rozok. A vela musis pit hlavne cistu vodu tak precistuje telo

tvojdudrosko

Ahoj Lucka,prave preto nechudnes,lebo nejes pravidelne,nedodrziavas pitny rezim a jes sladkosti.Skodis sama sebe takymito zlymi stravovacimi navykmi

terka9

lucka, z ničoho sa pribrať nedá. Jednoducho robíš niekde chybu. Tuk sa ukladá len pri nadbytku, prípadne nejakej metabolickej poruche napr.znížená činnosť štítnej žľazy. Skús pozrieť na -odkaz odstránený- sú tam veľmi dobré články o chudnutí aj nejaké prírodné prípravky na úpravu metabolizmu. Sladkosti by si podľa mňa vôbec nemala konzumovať, majú veľa kalórií a málo výživy. Podľa mňa je dôležité upraviť stravu a športovať. Držím palce.

mirco

Pozor ale na nedostatok energetickej hodnoty nemala by spadnut pod 5000 kJ za den a ak hej tak by som to radsej prejednal z vlastnym lekarom takze len ovocie nejec ale aj meso, zeleninu mineraly. Najlepsie zistis co zjest behom celeho dna je ze si najdes na internete rozvrh. Inak ak pojdes pod 5000 kJ tak hrozi vycerpanost a ak by si s tym pokracovala tak aj smrt. A vyskusala si ten ananas?