psychoteror

Príspevok v téme: psychoteror
mellinda

Strasne to neznasam doma..Citim sa tu ako za vazenskym plotom..Mozno som uz precitlivena..ale uz mam vsetkeho dost..Tych ustrkov, panovacnosti..Pride mi tu mnozstvo veci chorych..Napr.dnes-mama chodila po byte ako keby mala vyvrazdenu rodinu a stale rozpravala aku ma depresiu (co v praxi znamena ze robi depresiu druhym, lebo sa jej nedari v niecom co ona chce).Pred nedavnom som skoncila skolu, nastupila do zamestnania-akurat som bola v kupelni ked tam za mnou prisla a len tam stala a potom ma zacala presviedcat aby som s nou zacala chodit najskor na AJ potom na nejaky sport ci na co..Povedala som ze nechcem..A ona si stale mlela svoje, najskor presviedcala, potom manipulacie, potom urazky..Ja som najskor stale pokojne opakovala ze nie, a napokon som jej povedala ze nech ma konecne na pokoji..Zaver bol taky ze mi nadala, ze aka som, ze som tvrdohlava a nemozem urobit co ona chce, ze sa so mnou neda vychadzat..atd..LEN PRETO ze som nechcela urobit co ona chce..Velmi mi to ublizuje tie vecne urazky, posmesky, ponizovanie.. Ani tak neprosim o radu, skor sa chcem vyrozpravat..

mellinda

rockerka,mas pravdu ze ju to depta..mrzi ma to ze je to tak..je mi to luto..ale ja nemozem byt vecne to male dievcatko..

mellinda

maria, sedmikraska..nie som momenatalne sebestacna..nakolko som len akurat nastupila do roboty..A na tom odstahovani pracujem, je to len vec niekolkych mesiacov..

mellinda

radana, ano mas pravdu som uz alergicka..ale myslim ze je to uz obojstranne..Komunikacia v nasej rodine nikdy nesla..zakladne pravidlo je ze "dieta"nema mat co opacny nazor ako rodic..

mellinda

zazvor..fracek asi tazko :D..v 25tich..A rozmaznana?To nie som ani som nikdy nebola..Vzdy som musela dosiahnut vsetko vlastnymi silami, "zadarmo"mi nikto nic nedal..A rodicia ma urcite nerozmaznavali..Ale je tp tvoj nazor, ja ti ho neberiem..

sedmikraska

Ved ked sa ti doma nelubi, tak tam nebud. Vravis, ze si sebestacna? tak sa postaraj o seba! Odstahuj sa auvidis, ze sa to zmeni- budes za rodicmi chodit s radostou a nie s tym, ze zase ich budes musiet pocuvat, nebude sa ti pacit rozhovor s nimi, tak pojdes ku sebe domov

rockerka

NO TAK TO JE OZAJ TEROR....ale skús sa vžiť aj do maminej situácie: možno si už uvedomuje že starne a veľmi ju to deptá a tak chce si to že starne nevšímať tým že chce niečo robiť s niekým mladým - s tebou. Pretože si dobre uvedomuje a to ju bolí - že už nie si malé dievčatko a že sa už o teba nemôže starať a ani ti tak radiť ako pred tým a to ju deptá ešte viac. mala by si tvoja mama nájsť kamarátku v jej veku aby spolu mohli tráviť čas. ešte by som ti poradila toto: váž si maminu aj ked ti lezie na nervy pretože nevieš kedy ju môžeš stratiť. vážne. aj môj mladý kamoš prišiel o maminu lebo mu umrela na rakovinu.....skús sa vžiť do jej kože a skús byť k nej tolerantnejšia.

radana

Mellinda,myslim si,ze sa na to pozeras z tej horsej stranky a na vsetko,co ti povedia rodicia si uz az alergicka.Aspon mne to tak vyznelo,ked som si precitala vsetky prispevky na tejto teme.Skus zacat s rodicmi normalne komunikovat a byt vstricnejsia a myslim,ze vas vztah sa zlepsi.A ked ti nieco vadi ako si tu pisala,ze mama chodila po byte a stale rozpravala aku ma depresiu a tebe to naozaj prekaza,tak jej to povedz...Myslim si,ze vsetko je v komunikacii...