znasilnena+nalsedky

Príspevok v téme: znasilnena+nalsedky
ema

Ahojte..chcela by som len vediet ci je tu nejaka zena/dievca ktoru znasilnili a malo to nejake nasledky.Mne sa to bohuzial stalo uz pred davnymi rokmi a dodnes sa s tym neviem vyrovnat.Dnes som bola u psychologicky a poradila mi,nech skusim najst niekoho kto ma rovnaky alebo aspon podobny problem,tak preto zakladam tuto temu.Uz som tu kadeco precitala o znasilneniach,ale nikde som sa nestretla s tym,ze by zo znasilnenia vzislo dieta.Tak ak je tu nahodou niekto taky,nech sa mi prosim odzve.Dakujem.

majka_

Ema: no vies, detsky sposob a jemny zaroven je podla mna taky, ze sa vcitim do tela a do srdiecka toho dietatka, co asi tak preziva. predstavim si, ako by bolo mne, kebyze ja mam 8 rokov, zila by som s ockom, ktory znasilnil mamku a ja som svoju mamku v zivote nepoznala. pozri sa... tvoja dcerka prichadza do veku, kde je pre nu podstatna aj mamka (ako jej asi je, ked jej spoluziacky v skole alebo jej kamaratky rozpravaju, ze bola som s mojou mamkou tam a tam... a ona - nevie, kde je jej mamicka). tak ako jej asi musi byt? smutna, nerozumie sama sebe, mozno si zacina mysliet, ze ona je na vine, ze ty nie si pri nej (ze ju nelubis, ze nechces byt s nou... jej otec jej to urcite nepovedal a mozno ta aj spinil pred nou). skus poznat trosku detsku psychiku. nie je to tazke a na to nemusis byt ani psychologicka. najprv by som si na tvojom mieste sudom vynutila aspon niekolko hodin stravenych s dcerkou (bez pritomnosti otca samozrejme). to by tebe ako matke sud urcite dovolil si myslim a otec dietata by to zarazit nemohol (pokial nie si dusevne chora a nesvojpravna). musel by ta predstavit dcerke ako jej mamicku, ktora si po nu na par hodin prisla, aby boli spolu a sa spoznali. nemal by na vyber velmi... najprv by som sa jej opytala take bezne veci, ze ako sa ma, ako sa jej dari, na jej denny program (teda ci chodi s kamaratkami von, kam chodia, co lubi a co nie, isla s nou na zmrzlinku alebo na nieco... proste si urobili peknych par hodin, pekny vikend alebo taky cas, kolko by ti povolil sud). a na konci, keby sa nas cas chylil ku koncu, by som jej povedala, ze ju lubim, ze som ju nikdy lubit neprestala a ani neprestanem a ze ona nemoze za to, ze to medzi tebou a jej otcom nevyslo (no urcite by som jej nepovedala, ze: no vies, ked som mala 13 rokov, tvoj otec ma znasilnil a zrazu si tu bola ty... - ved to dieta nevie, co znamena slovo znasilnit; vie si myslim, ze je to nepekne slovo, ale vyznam az tak uplne nechape - to pride neskor). snazila by som si tymi stretnutiami najst cestu k jej srdiecku a ziskat si jej doveru (nechci, aby ti doverovala hned na prvy pokus akoby sibnutim carovneho prutika, lebo to sa nestane - ty si pre nu teraz cudzi clovek, ktoreho nepozna a ak by si na nu velmi tlacila, odcudzila by si sa jej a vsetko by si tym znicila si myslim a to asi nechces). vsetky problemy, ktore su, sa daju vyriesit len a len rozhovorom. nie bitkou alebo trestami. bitka a tresty privolavaju strach a bezmocnost. len slovom a laskou si najdes k dcerkinmu srdiecku cestu. ona ti svoje srdiecko neskor mozno otvori a medzi vami sa zacne budovat krasny vztah medzi mamickou a jej dcerkou. nezabudni, ze otec nikdy neda dcerke to, co jej da vlastna mamicka.

ema

barbinka,..je tazke slovami povedat co chcem..a nemyslela som rodicov..otcko umrel a matka je jasne ze o tom vedela,ved doteraz zije s nim aj s mojou dcerou..myslela som priatela alebo neviem ako ho nazvat,zijem s nim uz 5 rokov,ale nie sme zosobaseny..mame uz vlastnu rodinu..a s nim som nasla svoje stastie,tak neviem ci sa mi oplati to nejak narusit..a nemyslim si,ze by ju znasilnoval..ved predsa je to jeho dcera..ale je jasne ze ma tato myslienka mata..

majka_

vela ludi si mysli, ze 8-rocne dieta je male a zasrane a ze urcite nicomu takemu vaznemu nepochopi. co ak by si si sudom vynutila aspon par hodin stravenych s dcerkou? a "detskym a jemnym sposobom" jej to vysvetlila? poznam 10-rocne dievcatko, o ktorom hovoria, ze je mala, nicomu nechape, ale podla mna je az velmi vyspela na svoj vek, ale jej blizki to nevidia, lebo to vidiet nechcu. dnesne male deti su velmi vyspele. 3-rocne dieta ti zapne pocitac, televizor, notebook, dvd-cko...

barbinka

kamosko zasa to isté stále dookola? nemáš nič lepšie? dosť otrepané,. keď na mňa nič nemáš, tak začneš s týmito výmyslami.

barbinka

no dobre, tak ale si písala, že by si ju chcela a teraz mi napíšeš, že nevieš. a jaktože tvoja rodina nevie, že si porodila? ako teraz myslíš svojich rodičov? alebo už máš manžela?
tak áno bolo by to ťažké s tvojou malou po psychickej stránke, tak ale myslím, že keď ju môže znásilňovať, tak by som s tým asi niečo robila.

kamos

Nemam na teba slov. Uz dlhsiu dobu ta sledujem a len na fore ludi provokujes, ohovaras a rypes do nich. Uz ti to tu skoro kazdy vytykal a snazil sa ti slusne naznacit, aby si s tym prestala. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

ema

barbinka,ano dobre pocitas..cele to trvalo dlhsiu dobu,ale tak ked sme ju pocali,tak som mohla mat tych 13..a bojim sa uplne vsetkeho..ja neviem,bojim sa ho udat..uz preslo odvtedy vela rokov, nie som si ista ci s tym chcem teraz zacinat..mam svoju rodinu, ktora o nicom nevie a coho sa najviac bojim,je reakcia mojej dcery,ved ona ani nevie ze vobec ma nejaku matku..a uz nie je male dieta..predsa ma 8 rokov..ona ma svojho otca rada a ja som pre nu cudzi clovek

barbinka

ema: bojíš sa, že by mohol znásilňovať aj ju? tak ja neviem, kde je problém? však ti ju musia dať. však on keď dobre počítam, tak si ju mala v 14tich a to si bola pod zákonom, keď si porodila, čiže ťa znásilnil v 13tich rokoch. dobre vravím? tak prečo ho neudáš?