psych. problem

Príspevok v téme: psych. problem
emma18

Ahojte uz asi 2 mesiace ma trapi jeden psychicky problem. Uz som tu aj o nom pisala. Ale teraz hladam niekoho kto by mi mohol pomoct. Takze ak je tu nejaky "psycholog" alebo niekto kto sa takymto problemom venuje a rozumie ozvite sa mi prosim. Potom by som to radsej riesila uz formou mailov.Dakujem :o)

elessar

...vyhladajte forum DEPRESIA a tam sa opytajte. existuju PRIRODNE!!! antidepresiva, ktore su minimalne take dobre ako synteticke, casto dokonca este lepsie. nemaju kopec vedlajsich ucinkov ako synteticke AD a netreba ich brat permanentne.
...ale depresia nie je iba o liekoch...to je sice solidny zaklad, nad to vsak treba urobit kopec roboty...makat na svojej psychike, ucit sa zvladat stresove situacie a podobne. nenadarmo sa pise, ze najvhodnejsim pristupom k depresii je kombinacia liekov a psychoterapie. co uz malokto povie je, ze lieky existuju aj prirodne a psychoterapeuticky program si clovek moze zostavit sam.

emma18

imunitka- myslis ze mi naozaj tie lieky tak pomozu? nikdy som nic take nebrala tak si to neviem predstavit. a nie su prilis silne?

emma 18

ja sa tiez chystam kupit si ten sedatif ale tiez si myslim ze mi to nejako extra nepomoze. A ak ste brali nejake antidepresiva ako dlho ste to brali? a nebudem to muset uzivat do konca zivota?

ahojtee

a nedaju sa take nejake lieky, napriklad nieco proti nervom, nieco aby som mala chut zit aby som bola stastna a tak...kupit niekde len tak bez predpisu v lekarni?

imunitka

Naozaj chod k psychiatrovi. Len on ti moze predpisat lieky, po ktorych ti bude na vela percent lepsie. Ja som mala tiez dost zle depresie a liek mi pomohol, otocil zmyslanie a moje myslenie bolo zrazu pozitivne a mala som chut do zivota. Drzim palce, zivot je pekny :)

zuzu lienka

ved prave mam obavy, aby si nebola uz v takom stadiu, z ktoreho sa sama nedostanes..je potrebne ist za psychiatrickou, nie psychologickou..uvidis, ze tie lieky ti pomozu..teraz su to uz antidepresiva 3 generacie a funguju na spatnom odchytavani serotoninu, ktory je zodpovedny za naladu

emma18

Bola som u psychologicky ale bavili sme sa len o byvalom priatelovi.Ostatne som jej nespomenula. Uz aj o tom sa mi strasne hovorilo. Ale zas viem ze na to mi nepomoze nejaky rozhovor. Ja by som chcela to skor riesit nejakymi liekmi. Zle znasam stresove situacie a jednoducho viem ze slova ma z toho nedostanu...

zuzu lienka

chod cim skor, kym sa neprehlbi este viac..malokto sa z depresie dostane vlastnymi silami, aj to len z plytkej