mat ci nemat dieta

Príspevok v téme: mat ci nemat dieta
macocha?

caute,
mam 32rokov a hoci som uz mala vselijake myslienky na dieta, v poslednej dobe vobec. s priatelom spolu zijeme 3roky, moc sme tuzili po babatku, ale akosi si zvykame na zivot bez starosti. mame cas na seba, priatelov, hobby. nejak nam to pohodlie zacina vyhovovat.je to normalne? tikaju mi bio hodiny a bojim sa aby som nelutovala jedneho dna, ale momentalne to tak necitim. co sa deje?

sandy21

Bonk, precitaj si v biblii Pavlov list Korintanom - tam je jasne povedane, ze je lepsie tak ako si, teda slobodny, lebo kto je slobodny chce sa pacit Bohu, ale zenaty sa chce pacit svojej zene.

inak, ak si myslis, ze biele geny su zakonite kvalitne, nemas pravdu, napr. v romskej populacii nie je gen pre Downov syndrom, co maju teda velke stastie vzhladom na ich pribuzenske sex.vztahy

soffa

to by si sa mala spytat priatela a nie nas,ci ano mat dieta alebo nie.ved ak sa rozhodnes pre ano,tak to budes prave ty s priatelom,alebo manzelom ak sa zoberiete ho vychovavat.a co sa tyka toho ci sa zobrat ,nezobrat,je to vec kazdeho cloveka.,a nikto nema pravo sudit toho druheho...kazdy nech sa stara sam o seba a nech si najprv uprace pred vlastnym prahom....

usiko

no paneboze, opusti ma pre inu zenu! no a teraz co? som sebestacna zena, ktora sa vie postarat o dvoch ludi,takze ja neviem, kde je problem....to mate manzelstvo len ako istotu, ze si vas muz nikoho nenajde? Najde si, a prave preto, ze musi v manzelstve sa citia zviazani a hladaju cestu von, po rokoch....primitivne som myslela to, ze si niekto mysli, ze zarukou kvalitneho vztahu je mnazelstvo, co je do neba volajuca sprostost, ved 48 alebo 49 percent manzelstiev konci rozvodom...takze to uz je len istota a prestiz!!! fakt prestiz!!!:-)))

....ja osobne si myslim, ze zarukou kvalitneho zvazku, aj ked nie manzelskeho, su dobre vztahy, pochopenie, tolerancia,laska, priatelstvo a dovera.....a nie manzelstvo...to uz davno stratilo to, cim bolo...ak tym vobec bolo niekedy......ni ale sak co, potom si budete vlasy niektore trhat, ze naco som sa vydavala.....

....samozrejme, toto je urcene len tym expertom/expertkam, ktore odsudzuju zvazky s dietatom, ktore nie su specatene manzelstvom...ja osobne si myslim, ze ak ja respektujem manzelske pary s dietatom, tak manzelske pary majurespektovat mna, a mojho priatela s dietatom, pretoze tu nema existovat iny meter......kto ste vy, ze odsudzujete nieco ine, ako mate vy? a preco si vy myslite, ze zivot s dietatom v manzelstve je lepsi ako bez manzelstva? to ake mate priority? papierove?

Okrem toho, manzel ti je , presne ako si povedala nestifa, OFICIALNE najblizsia osoba...ale len oficialne....najblizsia osoba ti su rodicia a pokrvne potomstvo.....proste ja mam priority niekde inde..ide mi o stastie, a o to, aby sme boli aj moj partner aj ja aj babatko stastni, a to sa neda dosiahnut manzelstvom, ale pracou, tvrdou pracou na vztahu.....

nestifa

usiko, nuz mna si manzel bral z lasky, ani dieta som nemusela cakat:) Chcel, aby som bola jeho a ja som tuzila, aby bol moj chlap. Pokial som sa nevydala, netusila som, ze v ociach spolocnosti sa manzel/ka berie az tak "vazne". Manzel je aj oficialne najblizsi clovek, kamarat v ociach spolocnosti bohuzial neznamena nic, ved v nemocnici ta k nemu vo vseobecnosti ani nepustia... Je uplne jedno, ci nosis jeho dieta alebo nie.
Takisto odpada problem s kadejakymi papierovackami (schvalenie priezviska dietata) a podobne.
Len preto, ze ja chcem, aby moje dieta vyrastalo v kompletnej rodine som primitivna? To si skor ty, ved na buduci rok mozes mat dieta s inym priatelom, po pravnej stranke ta k terajsiemu nic neviaze...

janab

Cirkev je stále za zachovanie rodiny klasickej , teda manželstvo, deti, vnúčatá..tu je na mieste otázka , že či si sa zamyslela nad tým, že čo bude o 20 rokov?..ja viem, že je to možno dnes hudba budúcnosti, ale aj tak..možno tento muž ťa opustí pre mladšiu, s ktorou si rodinu založí,..ty budeš za zenitom, zostaneš sama...sem-tam nejaká známosť, deti už rodiť nebudeš..budeš len sledovať tie cudzie a dalej..ked zostarneš..ked sa toho dúfam dožiješ..čo dalej..kto sa o teba v chorobe postará, alebo aj pri nejakých problémoch?..rodinu mať nebudeš, je otázne, či partner nejaký bude..mám priateľku, jej rozbila každý vzťah matka, dnes má 43, matku, ktorá ju psychicky týra, a nemá nikoho..nič..starne a bojí sa čo s nou bude...ak by nemala priateľku,ktorá jej pomôže, tak čo?..za deťmi sa ide zblázniť a ľutuje..už je neskoro..viete, ženy potrebujú mať istotu a pôdu pod nohami, aby mohli založiť rodinu - priviesť deti na svet..myslím si, že keby pri tebe stál iný partner a ten by deti chcel, tak už ich máte a tvorite rodinu..divím sa aj dnes ženám, že porodia a ten chlap si ich ani nevezme a ani nikdy nevedia, či ich raz neopustí..ale to je už o inom...

usiko

nestifa,

ani by som neverila, ze v dnesnej dobe moze niekto takto primitivne rozmyslat...

mna osobne by degradovalo to, ze by si ma chlap chcel vziat preto, ze cakam dieta....to po prve....a po druhe, nenapadlo ta, ze niektore zeny same nechcu manzelstvo, lebo v nom nevidia nic svetoborne?a nie je to o chlapivi, ale o tej zene? a nema to spolocne nic s tym, ze toho muza nemiluje, ale s tym, ze je pre nu manzelstvo zbytocne? ako napriklad pre mna.....

Adam, jajka, dakujem:-)))

bonk

sandy21
takze podla teba.. dajme priestor radsej medvedom a diviakom,aj tak premnozenym,alebo si myslis,ze na dochodku ta bude zivit dnes minoritna,v buducnosti majoritna pocerna komunita?
V biblii je napisane "milujte sa a mnozte sa",ty mas asi feministicku bibliu..
S tym tretim odstavcom suhlasim,prave preto by mali plodit pary s kvalitnou genetickou vybavou a nie naopak ako je na Slovensku zvykom...

beskyd

nestifa, to musi mat ohromnu silu taky zapis v knihe manzelstiev na matrike ked ma schopnost urobit z kamarata samca na mnozenie:) ..mali by mat ti uradnici veru vyssi status v spolocnosti, nie jak teraz, heh