Dovolenka pri mori

Príspevok v téme: Dovolenka pri mori
hoska

Ahojte.Prosim Vas viete niekto o nejakej peknej dovolenke pri mori???Chceli by sme ist na konci augusta takze nech je tam este teplo...a co sa tyka hotela chceli by sme all inclusive a hotel blizko plaze (piesok) a nie daleko od mesta..a bolo by celkom fajn kebyze je hotel viac menej bezbarierovy...aspon hlavne casti..a nemusi to byt nejaky velky rezort...ja som nieco nasla v Egypte...tam nas to celkom laka len to vychadza dost na vela kedze chceme ist na 15 dni...prepacte ze vas zatazujem ale uz som unavena z toho hladania na nete...takze ak ma niekto fajn tipy tak sem snimi...dakujeme velmi pekne..

agina

ciiiiiiaaa nechcem ta strasit, ale chora by som k moru urcite necestovala. Ak pocitas s tym, ze sa ti tam priedusky vyliecia, tak to prave naopak.Ak sa ti to nezhorsi, tak urcite nezlepsi.Je ta vysoka vlhkost a horuce podnebie, absolutne sa to vylucuje s antibiotikami.

agina

959 tak s tymi vlnami opatrne. My sme boli na vylete na Ras Mohammed /najvacsia podmorska prirodna rezervacia/, tam sme vsetci naskakali so snorchlami do otvoreneho mora a snorchlovali v metrovych vlnach...

959

ciiiiaaa, vzduch je tam vlhký od mora, neboj, tam sa ani potiť nebudeš ako u nas, že ti tečie pot.
Klimu si nikdy nedaj veľmi nizku.Vždy max. o 5-7 stupňov menšiu, tak ako u nas.Tiež mame doma v byte klimu a vždy ju mame nastavenu rozd. 50stupňov.Keď sme prišli z pláže, vždy sme si dali na 25, 26 stupnov.Nedaj si menej!!
Vieš,oni sa v klime vyživaju.Všade na recepciach je zima akov chladničke a to je šok, pre telo.Von 40-50,dnu dobreže nie -10.Aj chyžný raz keď nam riadil izbu, tak som ho prepadla askoro som odpadla.Klimu malna 8 stupňoch-pako.
Takže si daj na 25-26.
Pá už bežím na masaž.

ciiiiiiiiiiiiiiaaaa

959dakujem za rady, vazne poucne, no ideme len 1x dufam, ze nioe posledny a ze s ami bude pacit. Ja len dufam, ze nebude extremne suchy vzduch ani nic podobne,lebo netuzm chodit na plaz az vecer ked bude o trochu prijemnejsie a cely den prelezat na izbe,ale urcite to nejako zvladneme. No inak este mi neda sa ta spytat, klima u nich na izbe, nevies od kolko do kolko stupnov je???? neviem si predstavit, ze vonku bude 50 a ja si dam klimu na 30, tak ma vonku aj porazi. Inak s tym vzduchom a pocitom dusenia si ma nepotesila,lebo ja s adusim aj u nas doma ako mam zahlienene dychacie cesty,ale snad to zvladnem bez väcsich nasledkov. Duifam, tze klima je tam v celom hoteli. No som zvedava ze ako to vsetko dopadne, uz s alen nechat prekvapit. Dakujem za rady. Ked sa vratim ozvem sa ako bolo a prepac za preklepy, pisem na blbom pc a nec hce sa mi to opravovat

959

Teda aj to, čo rastie pod zemov-surová mrkva....
To je ešte horšie!
A tie hnačky su z 80% z toho ich zavlažovania-tie vykaly savšade dostanu do ovzdušia a pri tých 50 stupňoch sa to širi a ludia to vdychuju a je to.Strava pri hnačke nie je vobec taká nebezpečná.
Ludia tovždy pripisuju strave, čonie je pravda.Je to tými virusmi vo vzduchu+ zmena klimy a tomu sa nikto nevyhne!
Toto sme zase dostali ako info od jednej nechcem menovať, ale istoju poznáte špič.lekárky, ktorá žije dlhé roky v Egypte.Je mila, zlatá a všetko toto, čo jesť a čo nie mi polopate vysvetlila.Aj prečo ludia mavaju tieto hnačky.

959

ciiiiaaaa zapamataj si jednoducho toto:
NEJEDZ NIČ, ČO SA VAĽA PO ZEMI.A máš to.Predstav si jednoducho, ako tá zelenina a ovocie rastie a hotovo.To, čo rastie na zemi a nečistí sa tak nie.Oni totižto maju nedostatok vody a ako vieš akonie, všetko polievaju ludskými vykalmi!!!!
Preto ten smrad.Takže tie vírusy a bacily sa potiom zahniezdia v tej zelenine a nedá sa to vymyť.
Takže to nechávam na tvojej predstavivosti a fantázii, čo možeš a čoradšej nie dať dopusy.Inak papriku som jedla aj teraz a nič, ale je to také pokušanie osudu a hras ohňom, najma pri mojom žaludku.
Škoda, že nemám čas, napisala bysom ako to unich funguje to ich zavlažovanie, ušuľali by ste sa, ale potom neviem, či by ste tam niečo zjedli! To keď nám rozprával jedem hotelový manager, normalne som 1 deň jedla iba chleba a pečivo s maslom a lekvarom.Su riadny humusáci.Ale čo už, keď je tam voda taká vzácna.A to keď vidia, ako sa Rusi oblievaju namiesto sprchy minerálkou, tak čo si len myslia, že?

959

ciiiiiaaa, tak teraz vlny neuvidíš asi vobec.Neviem. My ako som pisala nechodíme v juli a auguste, takže fakt neviem.Ale vetrík tam iste nebude teraz.
počitaj s tým, že po piesku nebudeš vedieť chodiť.Nauč sa preto lietať.Chichii
Už začiatkom juna je tam taký horuci piesok a dlažba, že jednoducho do mora sa musiš prepraviť od lehatka buď iba behom, alebo stupať chodidlami po tieni.Alebo isť v šľapkách a pri vode si ich vyzuť.Tam máš preto všade iba lehátka, jednoducho na zemi-ako v iných europ.destin. by si nemohla ležať.Uškvarila by si sa.Taký je horuci.A to vravím o juni.Teraz si ani nechcem predstaviť, aky je.
Tohto roku sme dva dni mali take teplo-a bol maj, že normalne sme mali pocit dusenia, totižto akurát prestal fukať vietor a všetci , celá pláž sme boli zašitý pod slnečníkmi, čo slnkouplne ale nenormalne pálilo.Takže iba pod slnečníkom a potom beh do mora cez piesok.Vzduch sa normalne vlnil, neviem to opisať, musela by si to zažiť.Vtedy bolo na teplom. 55 stupňov. Komicky pohľad.Normálne policajti, ktorí celu pláž dookola strážili sa z nas smiali.Oni sa nam inak čuduju, že ako to možeme sa takto týrať na slnku.Nechapu nás.
Nechcem ťa strašiť, ale je tam fakt horuco.Už rano, koľkokrát sme išli na raňajky-bolo 9,30 nám slnko doslova palilo na chrbty.
A ešte niečo.vodu a aj iné napoje tam nikdy nepi ladové.Radšej nech to máš teplé ako močka.Aj z toho su veľkéhnačky.Nikdy nepi pitie s ľadom.Ľad je z ich vody! Nejedz ovocie, ktoré sa nedá šupať!A veľká výstraha NEJEDZ V ZIADNOM PRIPADE JAHODY!!!!!!
Su u nich nenormalne nebezpečné.Tomi potvrdila kopa domorodých lekárov a ludí.A hlavne pre deti.
Inak okolo toho čo tam jesť a čo nie by som veľa povedala, ale niet času.Musim teraz variť a potom idem poobede na masaž.
Ale dobré je vedieť čoho pri strave a pití sa vystrihať.
Jasom tiež taká skapacina, mám tráviace a žaludočné problémy, aj doma nie všetko možem konzumovať, takže kým som si zvykla na Egypt, dalomi to zabrať.Zo začiatku to bolo to zvracanie, sem-tam hnačka a častokrat ma to chytilo aj doma po prílete.Stalesom sa odtiaľ vracala chudšia a to mám 50kg.Inak velí ludia začnu mať hnačky doma, keď pridu z Egypta.Naša známa tak dopdla, že mesiacsa nevedela dať dokopy.Musela chodiť na infuzie.
Aj teraz každý rok ma to ešte chytí, ale už zvracanie nie, iba taká kuštik redšiastoliba a pocit na zvracanie, tak 1-2 dni a potom je už dobre.Vtedy nemožem citiť ani pach jedla.

kamilka

egypt je super!ked sme tam boli 1x,veľmi nás egypťania prekvapili,hlavne tým,že sú ozaj milí,pohostinný-nič si u nich v obchodíku netreba kúpiť a ony ťa pozvú na čaj,čo ma prekavapilo,bolo to ,že sa dá dorozumieť rusky,anglicky,ale z čoho som dostala najväčší šok,bolo to,že sa k nám prihovorili a rozprávali aj SLOVENSKY,veľa toho nevedia,ale radi sa zhovárali po slovensky