Mrla detská, hlísta

janab

Mrla sa môže dostať z konečníka von , avšak môže byť pocit, že svrbia aj pohlavné orgány, ale na vzduchu asi kape. Preto svrbí večer a v noci konečník, lebo ste v kľude a samička do otvoru konečníka nakladá vajíčka, preto je to svrbenie..ona sa tam pohybuje. Mrle sa dobre v čreve cítia ked prijímate sladké a naopak, ked prijímate kyslé, tak ich to ničí. Dobre je jesť niečo korenené a kyslé. Diétka bez liekov zaberá, mali by sa vyhubiť. sú na to aj lieky, takže nič lepšie nepoznám, len ísť si po recept a brať lieky. Nie je to hamba, dnes má mrle aj dieťa aj dospelý, aj starý. No a mám pár slov aj pre pubescentov..každý den vidím, že jedia holými rukami, ktorými sa chytajú v dopr. prostriedkoch (viete koľko je tam bacilov...) a prsty v ústach..obhrýzanie nehtov...fuj...takže toto úplne prestať robiť, lebo za nechtami je najviac mikrobov...treba sa aj chrániť...ak si večer škrabete konečník, tak bezpečne máte za nechtami plno vajíčok a potom zase sa dostávajú rukami do tráviaceho traktu...stále dookola..

vera9

K pipia22: Macky a psa chovam dlhe roky a v zivote som nemala ziadne parazity. Len pre tvoju informaciu sa macky a psi hlistami nemozu nakazit, tj.tym padom nemozu nakazit ani teba. A co mas proti psom a detom? Cela moja rodina chova zvierata a v rodine teda mame aj male deti(aj mladsie ako 2 roky)a nikdy ziadne nemalo parazity.Prepac ak sa ta to dotklo, ale chcela som vyjadrit svoj nazor lebo ten tvoj ma dost poburil.

Ninuška1.=D

Aojte,hlista detska je crevne ochorenie.Ma tvar valcoviteho cerva...30-40cm.Hlista detska zije v tele postihnuteho,ale parazit.Chori trpia nechutenstvom,bolestami v oblasti bruchu,nespavostou....Zdrojom nakazy je chory clovek...Nakaza sa prenasa....zle umytou zeleninou.Vnimavost je vseobecna.Dolezitym preventivnym opatrenim je dokladne ocistenie a umyvanie zeleniny a ovocia,pred ich pouzivanim a konzumaciou.Ak trpi vase dieta tymito priznakmi je potrebne navsivit lekara a izolovat dieta z kolektivu...!!!

SaBka333

No mam detske mrle ale nemozem v noci zaspat...nejde to!!!...a pyrvinium uz nevyrabaju tak musim ist k lekarovy...dala som si 3 struky cesnaku a nepomohlo..len ma bolel zaludok...Newie niekto nejaku dobru radu?

viktoria7888

Nom aj ja som sa zlakla ked som o tom pocula..ale naozaj zabera to..jedla som to asi tak 1krat denne asi 1tyzden..Mrle boli "vyzabijane" mne bolo kazdy vecer zle, ale prezila som to nieje to take hrozne

viktoria7888

Help,
takze to nieje ze si tam strcis struk cesnaku,to je ze ho zjes ja som ho zapijala vodou..Bude vam zle ale zabera to na 100%