subduralny hematom

Príspevok v téme: subduralny hematom
1pipina

v juni mi diagnostikovali na magnetickej rezonancii subduralny hematom.ziadne bolesti hlavy a ani nejake ine priznaky nemam.na kontrolne ct mam ist v auguste ci sa mi to zacalo vstrebavat alebo nie.neurochirurg sa rozhoduje ci mi to chirurgicky odsaje.ma niekto skusenost s takymto nalezom.vznika po urazoch hlavy ale ja som si hlavu nikde neudrela.len mi z niecoho praskla cievka.

1pipina

mam 36 rokov.prisli mi na to nahodne.robili mi magneticku rezonanciu,nakolko som 14maja bola tyzden v nemocnici s blokadou krcnej chrbtice.21maja pri preusteni domov mi spravili ct hlavy ale tam nebolo nic.bolo to negativne.10juna mi robili magneticku rezonanciu a uz som to tam mala.nikdy som nefajcila,vobec nepijem alkohol.priznavam len ze sa nestravujem zdravo.po narodeni dcerky som 10 rokov brala ha mersilon.po tomto naleze som ju musela vysadit.teraz cakam.15augusta mam ist na ct ci je stav nezmeneny.mali sme ist na dovolenku lietadlom ale neurochirurg mi noodporucil let kvoli zmenam tlaku.nemam ziadne bolesti hlavy.viac mam to zakrvacanie na lavej polovici hlavy,takze si mam davat pozor na trpnutie lavej polovice tela.tlak mam ok.rozbor krvi mam tiez v poriadku.vsetky koagulacne parametre mam v norme.ak ma nieto o teto chorobe viac aj osobnych skusenosti tak mi napiste.dakujem.

vecernica

ano .je to mozne ze civeka, Ale kolko mas rokov? podla toho je aj to vstrebavanie. Skor by som povedala,ze sa to vstrebe a nebude treba operaciu.Operacia je inak celkom bezpecna kedze sa jedna o subduralny hem.Nefajci, nepi..zdrava strava a hlavne ber ASCORUTIN. posiluje civenu stenu obsahuje rutin zlozku v cieve a zabranuje praskaniu a spevnuje stenu cievi
ako si na to prisla na ten heamatom?ascorutin je volne predajny. Zabranis dalsiemu praskaniu, tlak mas v poriadku?Na tvojom mieste by som dakovala Bohu ,,ze len toto stalo. ale pozor si musis davat, neber napr anitkoncepciu,chod sa poradit pripadne za civnym odbornikom