Kysla kapusta

akana

A kto mi bude variť bezlepkovú diétu?Hááá?To už aby sme nič nejedli.Niekedy naše staré mamy ani nevedeli,ani sa im nesnívalo o nejakej bezlepkovej diéte.A nieto ešte o nejakých zahlienených,zalepených črevách.jedli,čo im prišlo pod ruky.A tobôž už vôôôôôôbec nie je pravda,že ak ťa preženie z kyslej kapusty,že nemáš črevá v poriadku.Z kyslej kapusty ťa predsa musí trocha prehnať a to je zdravé,prečistí ti vnútro a tak.Mám veľmi rada kyslú kapustičku len tak si dať na tanier a papkať a ešte vypijem aj tú kyslú vodičku a je to mňňňňňaaaaammmmmmm

- mira

Marijam, mysli si čo chceš, ale ja si myslím, že to nie je prejav kypiaceho zdravia, keď človeka preháňa kapusta. Stačí sa pozrieť na spotrebu liekov, na náklady v zdravotníctve a urobiť si obraz o zdraví populácie. V našom meste bola kedysi 1 lekáreň a teraz je ich 7, a všetky sú plné ľudí.
Je to i následok nevhodnej stravy preplnenej tukmi a bielkovinami a chýbajúcimi minerálmi a vitálnymi zložkami.

watermelon

Firecold, mira je makrobioticka a oni ovocie zavrhuju. To že obmedzujes mliečne výrobky je super ale asi výsledok rychlo neuvidíš. Keby si ich úplne vynechal bol by rýchlejší a navyše ktovie čo všetko nezdravé ješ ...tak neviem či márne necakas na výsledky. A vlastne na aké? Či len zistujes či nemáš alergiu na laktozu?
K téme nakladane veci sú vraj podľa výskumov EÚ rakovinotvorné. Neviem či tam radia kyslu kapustu ale do tej obchodnej sa často pridávajú sra.ky.... Ľudia čo tvrdia že je nezdrava sa odvolávajú aj na to že spôsobuje preháňanie....

marijam

Mira keď každého druhého preženie z kapusty..tak my všetci máme problém s črevami? :-D Tak hájde k doktorom...

FireCold

mira nerob predcasne zavery a nestras tu, ako napisal RNG, dovody mozu byt aj ine a pri takych kyslych veciach ako napr. kapusta si clovek nemusi hned vsimnut ze nechuti tak ako by mala
ja napriklad teraz konzumujem mlieko v dost obmedzenom mnozstve, kedze sa zatial lekary nezhodli ci mozem alebo nie, a rozdiel? ziaden necitim .. a ja som myslel ze ovocie je zdrave, skoda ze tu nie je watermelon ta by ti na to povedala svoje

- mira

No, nie je to ok. Písala som to tu už 21.7.08 - kapusta je v tom nevinne. Máte v neporiadku črevá i keď sa vám to nezdá. Je to signál tela na zlepšenie ich stavu.

marijam

Mňa tiež prečistí po kapuste :-) Raz, dva krát je to ešte okej..ale už keby z toho mala byť hnačka tak to už nieje v poriadku :-)

M 25

marijam, ja som to pred tým netušila .. som celiatička, tak som si stále myslela, že som zjedla niečo, čo nesmiem :) a potom mi rodičia povedali, že to je od kapusty a odsledovala som si to aj ja :))

m25

ja milujem kyslú kapustu, ale vždy ma po nej preženie a mám krče v bruchu, ževraj ma \"čistí\" .. no nie, dakujem ...škoda :/

a viem, že je kvalitne urobená ..