PRE MAMINY! (Dieťa a škôlka)

Príspevok v téme: PRE MAMINY! (Dieťa a škôlka)
tinnka

Mam problem!(kto nie ze???) Mam syna ktory bude mat 5 rokov a od septembra by mal nastupit do materskej skolky. Pisam mal by lebo s tym nie som uplne stotoznena. Vidim na nom, ze by potreboval kolektiv deti ale on je od malicka velmi "urazovy", je trosku hyperaktivny, bez dozoru nemoze byt ani na chvilu lebo mi vybehne na cestu tam kde su auta, nema ziaden pud sebazachovy, neboji sa vody, vysky, dokonca ked som mu vysvetlovala preco nesmie chodit po ceste kde su auta a ze by ho mohlo zrazit sa smial ze auto nezrazi jeho ale on auto a nasledne mi to isiel ukazat, keby som ho nebola zadrzala (reflexy mam pri nom fantasticky vycvicene) neviem ako by to dopadlo. Ked sa mi ho snazil aj niekto zobrat von na prachadzku kazdy prisiel unaveny akoby v bani kopal a napriek tomu vzdy niekde spadol, nieco si ublizil, rozbil.(momentalne ma zlomenu ruku!) Je velmi sikovny co sa pamate tyka ale jeho motorika je strasna. A problem?? Mam strasny strach ho do skolky dat. Bojim sa ze si vazne ublizi alebo ho napadne s tej skolky odist. Viem ze su tam ucitelky ale takisto si myslim ze ako ja som sa naucila uvazovat a predvidat aj za neho, ucitelka to nemoze robit s 15 detmi. Chcem sa opytat mamiciek, ci mate taketo skusenosti so svojimi detmi, ak ano dali ste ich do skolky ci mam predsa len pockat este rok. Neviem, mozno by som mala zajst do nejakej poradne...Neviem. Uvitala by som aj pohlad nejakej ucitelky v materskej skolke.

tinnka

Jablonkaa velmi pekne dakujem, wwwww bola som doma pre zdravotne problemy a navyse som dostala vypoved v praci. Tak som sa dala na predlzenu matersku, kazde dietatko je ine pre niekoho su to 3 roky pre niekoho 4 roky kedy je vhodne dat dieta do skolky. V styroch sa mi do dat nepodarilo u nas je nedostatok miesta v skolkach! A uprednostnuju matky ktore maju zamestnanie. Snazila som sa mu venovat maximalne a takmer kazdy den sa stretaval na ihrisku s rovesnikmi, nesedel mi pri sukni a nie je sebavedomy "fracek" ako si ho nazvala. S detmi inak vychadza dobre okamzite nadviaze kontakt po tejto stranke problem nie je. Len neustale pada a ma stale nejaky uraz. Ci sme mali zlomeninu, podvrtnutie ci zasivanie. Je motoricky slabsi. Od troch rokov sa ho snazim naucit bicyklovat a verte vysype sa aj s pomocnymi kolieskami. Nevie chodit po preliezkach, vzdy z nich spadne. Tohoto sa ja bojim. Inak je velmi zlaty.

jajka

moj syn je tiez hyperaktivny a stale niekam vylieza, dala som ho od troch rokov do skolky a mozem povedat ze mu to len prospelo, synovi uz davno nemozes stacit, potrebuje deti, v skolke sa vyjasi lepsie ako doma aj ucitelky maju viac autority. preco vlastne az teraz ho ides dat do skolky? trojrocne dieta skor zvladnes ako patrocne ktore uz ma zazite zlozvyky. myslim ze by si mala skor mysliet na tie ucitelky co ich chudery caka. ze sa bojis o maleho je normalne, treba sa kazdy den modlit aby pri nom strazny anjel stal nech sa niekde nedorazi :)) nemozes ho mat stale pod kontrolou. daj ho cim skor do skolky, nech sa nauci zit v kolektive, aby nemal v skole problemy.

wwwww

ja si myslim, ze syn mal byt v skolke uz ako trojrocny, nemal sediet mame pri sukni, teraz vidis, co ti z neho vyrastlo, nekontrolovatelny, sebavedomy fracek. len ho do tej skoly daj. Alebo ho chces mat doma uz navzdy?

jablonkaa

tinnka, urcite necakaj so skolkou. podla mna mal byt syn uz davno v skolskom kolektive. pamataj, ze tam sa deti spravaju uplne inak ako doma. tam su omnoho disciplinovanejsie a krotkejsie.
vacsinu casu travia deti v interieri, pripadne na skolskom pozemku. odtial snad neujde na cestu, alebo neprelezie cez plot.
urcite ho daj do skolky, uz mohol byt dva roky v kolektive a nemusela si teraz riesit tento problem, ktory sa medzicasom este urcite prehlbil. urcite vsak upozorni na dobrodruznu povahu svojho syna personal - riaditelku aj ucitelky. vela stastia.