Panický strach z ihiel

Príspevok v téme: Panický strach z ihiel
samantha

ahojte, mám jeden pre mňa vážny problém. už od malička mám panický strach z ihiel, očkovania a najmä brania krvi. keď som bola menšia, ak to naši brali normálne, veď ktoré dieťa sa dobrovoľne pôjde zaočkovať bez toho aby vystrájalo. lenze o dva týždne mám 18 a tento môj strach stále pretrváva. keď som mala minulý rok ísť na odber krvi (robí sa to na pravidelnú prehliadku na 17) 4 mesiace po narodeninách soms a modlila aby na mna nejako doktorka zabudla. a keď sa mi už ozvala, dva týdne som nejedla, s nikým som nerozprávala, ráno som šla do školy, tam som na to nejak sa snažila nemyslieť, a hneď ako odzvonilo, som zasa bola myšlienkami pri tom. v ďen keď som šla ku doktorke, snažila som sa vyhecovať, že ved to nič nie je, je to pichnutie, ale už ked som čakala v čakárni, začala som byť hystericka, dokonca mi začali tiecť slzy. síce ten odber nie je nič hrozné, a to viem že to je len pichnutie nebude to boliet ani nič, no ale ten strach. :( keď som si šla predpísať antikoncepciu, kamarátky mi naschval vraveli že mi žiadnu krv bráť nebudú, aby som nezutekala, no a keď mi v ordinácii povedali že mám ísť za sestričkou na odber, skoro soms a zrutila:( neviem čím to je, ale je to strašné, a niekedy už neznesiteľné, neviem čo s tým mám robiť:( neviem, celkovo nejak pri pomyslení na krv mi je spatne. hodiny biologie a krvny boeh, hotová nočná mora:( neviem, prosím poraďťe čo by ma mohlo tohto panickeho strachu zbavi, žiadne zlé skúsenosti s tým nemám, tak neviem rpečo sa to deje:(

xdanielax

preboha lokalna anesteza ked ti pichaju ihlu?? To uz je sila. Ved to vobec neboli. Dokonca raz sa mi stalo, ze sestricka mi /neviem preco/ ked mi sla brat krv pichala ihlu do takej malej zily a nevedela ju napichnut, tak mi tam pod kozou "sermovala" s tou ihlou :D No modrina bola, ale nebolelo to ani v tomto extremnom pripade - az potom ta modrina :-))

Neboj sa :-) Ale rozumiem, aj ja sama mam rozne nevysvetlitelne strachy, takze chapem, ze sa bojis.
Asi bude fakt dobry napad, to oznamit dopredu, ze sa bojis, a potom sa snaz byt kludna, pomaly dychaj - to ta ukludni, a snaz sa mysliet na nieco prijemne.

sewie

mne pred operaciou zaviedli infuziu a aj po operacii som ju chvilu mala- mala som ju v ruke, vobec ale vobec to nebolelo!dokonca som to takmer necitila ked mi ju zavadzala!nemas sa coho bat!bude to ok:)

IHLA:(

maju mi pichat infuziu na osteoporozu bude mi ju davat sestricka ne?neviete ako dlho to trva a ci to boli?velmi sa bojim us v pondelok:(

oslo1

Ahoj, pracujem ako sestricka, v predchadzajuce praci som denne brala krv, tu uz nie.
Pacienti nam vzdy hovoria ak su needlefobic - bolia sa ihiel, a toto sa vzdy aj predava na hlaseni sestriciek, aby sa o tom vedelo.
Sikovna sestra zoberie aj takemuto pacientovi bez bolesti, stresov a straty dostojnosti krv, samozrejme, ze sa dava lokalna anesteza.
Prajem vela stastia, ak sa budes v buducnosti objednavat k lekarovi na akukolvek injekciu, tak mu to prosim povedz.
Nikto si z teba srandu robit nebude, kazdy mame nieco.

xdanielax

no ked ides na infuziu, ze ti len daju nejaku latku do tela a ides prec, tak ti napichnu ihlu.
Ale ked si v nemocnici, lezis tam a davaju ti infuziu niekolko krat denne, mas zavedenu taku hadicku v zile, na kt. napoja potom druhu cast hadicky, kt. vedie k infuzii, ked ti ju podavaju.

IHLA:(

ahojte prosim poradte mi o tyzden mam ist na infuziu. infuziu som nikdy nemala velmi sa jej bojim:(vysvetlite mi ako to prebieha to podatie infuzie.strasne sa bojim a chcela by som vediet ako dlho ju budem mat v ruke.ked som bola mala tak som ju dostala us si na to nepamatam.budu mi ju pichat do ruky ne?strasne sa bojim ihiel ked idem na odber krvi tak sa cela trasiem a ne to este na infuziu! ked vidim ihlu co mi idu pichnut pride mi skoro zle.a infuziu budem mat este dlho v ruke:( prosim poradte mi dakujem.

myslienka

samatha..
k tvojmu strachu..ja mam o 5 rokov viac..a moj strach sa casom vystupnoval do takej miery, ze k doktorom nechodim..vobec..nebrali mi krv ani ziadnu injekciu od 16tich..ja som vynechala aj preventivku pred 18tkou..nech mi je akokolvek zle a choro, tak mi pride prijatelnejsie, ze radsej tu v tej posteli zomriem, ako by som mala ist k lekarovi..riesenie vidim..psychiatria..ale..hacik je v tom, ze to je tiez lekar..a nemam nikoho kto by mi s tym pomohol, co len ako psychicka opora..proste sa podla vsetkych len spravam "ako mala" drzim ti palce, aby si nedopadla ako ja..

micinka25

mno tak ja ta viem uplne pochopit....tiez od malicka soms a strasne bala ihiel ockovni inekcii a toboz ne brania krvi...tiez som tyzden rpedtym stresovala ekd somv edela ze mam sit na neico take u lekarky som sa klepala jak osika aj v 15tich co treba povedat ze si lekarka musela mysliet svoje:Dale poznala ma takze bejakot o repdychala......akurat....teraz mam 17 a pred vianocami som ochorela a musela som ist do nemocnice...tam uz boli tie sresy horsie ked zahlasili ze infuzia....to som sa klepala ale aj sestricky boli dobre a chapali ma tak boli jemnejsie.....a po tych troch dnoch co som mala stale ihlu v ruke...raz krv a cele dni infuzie...mi to uz ani nevadi...iste je tam trosku obava ale uz nie ako predtym.tu asi ziadna rada ani nieje rpetoze kazdy to vnima uplne inak....asi sa s tym treba vyrovnat