MATURITA 2009

Príspevok v téme: MATURITA 2009
žuli

čauky lidi, chcela by som sa vás spýtať na jednu vec. Tí ktorí máte deti skolopovinné, alebo aj vy budúci maturanti, popr ľudia ktorý majú so školstvom čo to do činenia, ste už určite počuli a novom školskom zákone. okrem iného sa tam upravujú aj maturity. tento nový škoský zákon mi DOVOĽUJE maturovat LEN z jedného cudzieho jazyka, čo ma vzhľadom na to že chodím na jazykový gympel dosť pobúrilo, keďže som chcela od prvého ročníka maturovať z AJ aj NJ a tak som na sebe drela aby som vedele čo najviac. no a teraz hopla, musím si vybrať niečo čo ma nezaujíma. Avšak babka, je učitelka na gymnáziu v Žiline, a tá mi vravela že tento zákon platí až od minuloročných druhákov a prvákov, čiže mňa by sa týkať nemal. tak som si výdýchla. no a dnes, surfujem internetom a narazila som na termíny písomnych matúr. angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, ruština taliančina- všetko v jeden deň - 18.3.2009. tak sakra ako to je? a ešte by ma zaujímalo ktorý blbem mi doslova ZAKAZUJE maturovať z dvoch jazykov. viete mrzí ma to, lebo mňa take veci ako geo, dej, fyz, mat vážne nebaví, a myslím že sa to týka viacerých študentov...

duro

Jaaaaaaaj a naco chces maturovat z dvoch jazykov ? Je to len maturita .... nikde sa ta nebudu pytat ake si mala znamky ... pozri co je maturita ? Nic !!! Uz aj vysokoskolakom sa spravaju ako havedi .... takze je to zajedno ... Neznamena ze ked mas dobre vysledky na skole , tak budes v zivote zasypaná peniazmi a uspesna . Uz bolo takých .. dve vysoke skoly a je z neho bezdomovec ...a neni prvy a ani posledny ..

ivaaa

hladala som nieco o tom zakone a nasla som toto: 'externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky z cudzieho jazyka vykoná žiak len z jedného cudzieho jazyka, ktorý si určí na maturitnú skúšku'.. takze teraz neviem ci rozumiem, ale maturovat zrejme mozes aj z dvoch, ale z jedneho len ustne... ???

žuli

no ved ako dobrovolny si ho dam, mna stve to, ze som mohla mat maturu zo sj, aj, nj, nos, a zeraz miesto nj musim nahradzat niecim, co ma vobec ale vobec nebavi....to je ten "problem"

sogeterious

joj to ti vobec nezavidim, ja som tento rok mohla este z dvoch a prajem vela stastia aby sa to podarilo aj tebe :).. ae ak jazyk fakt vies, daj si ho ako dobrovolny predmet, nebudes mat problem.. maturita z cudzieho jazyka nieje vobec tazka tak ak si sa jazyk poctivo ucila odporucam dat si ho ako dobrovolny

DESmodka

akoze neviem co je na tom pravda, ze sa moze len s jedneho.. ale tento rok maturovala moja sestra a mohla ist z dvoch... ten jeden mala mat ako dobrovolny predmet, len ked by chcela tak by musela z neho maturovat na inej skole, kedze na ch skole ten jazyk maturitny nebol... ale mala moznost ist z dvoch jazykov...

dedy

ja tiez tento skolsky rok maturujem a mam k tomu len otazku TO VAZNE?
akoze ja na nechsam ist maturovat z dvoch jazkov ale poznam vela ludi ktori to chcu, je to NAOZAJ PRAVDA? :-O

karla1

co? to som nevedela ze zase si vymysleli nejaky zakon. Ja som sice teraz maturovala ale aj tak ma tocelkom nastvalo lebo brat ide teraz na strednu a chce maturovat z oboch cudzich jazykov. By ma fakt zaujimalo ze preco radsej nevymyslaju ine veci ako len stale menit maturu. cele 4 roky co som bola na skole som len pocuvala ake zase zmeny nastavaju to co kazdy rocnik to ina matura

hmmmmmm

sak v tom parlamente sedia sami stari dedkovia :) ktori od skolstva maju velmi daleko..dobre mozno belousovova je byvala ucitelka ale inak asi nikto a nikto sa do toho ani nerozumie.co narobime nam len ostava znasat ich rozmary na stale vacsie naroky na maturitu a drzat hubu a krok

machulka006

žuli: ja ťa úplne chápem... ja som síce na hotelovej akadémii, ale išli sme tam s tým, že okrem hotelového managementu sa tam budeme aj vo veľkej miere venovať jazykom, ale je to celé nejaké divné. Navyše sme ako hoteláci mali mať tri cudzie jazyky, to tak že vo 4 ročníku by nám pribudol tretí (sme 5 ročná škola), lenže zrovna keď som šla do 4 ročníka sa táto možnosť zrušila...
Pobúrená bola celá trieda ale nepomohli sme si.
Pôvodne, keď sme na školu šli, sme mali povinnú maturitu z dvoch jazykov, teraz už len z jedného, druhý si môžme dať ako voliteľný, ale vidím že asi ani to nie...
No proste, tí ktorí robia takéto zákony, boli študentmi asi už skutočne veľmi dávno.