psychologia je sarlatanstvo

Príspevok v téme: psychologia je sarlatanstvo
sarlatanka

Prepacte ,ale mam ten nazor ze psycholog je clovek co rad rozmysla nad problemami a zivotom inych .Ale nepomoze, tymi svojimi kecami ,asi len tak na hodinku alebo den ma clovek z neho dobru naladu. Porozprava sa ,on poradi uplne bezne veci ,,to je relaxacia, hobby sport oddych prechadzku... pripadne povie co komu mate povedat ,a ako co urobit..ale aj to viete, len to nechcete dajme tomu pocut.To predsa moze aj kamarat..? Preco tato spolocnost si ich vobec vazi.Len za to ze maju cas vas vypocut a polutovat a dat vam 10 rad co mate v najblizsej dobre robit? Pred 100 rokmi psycholog nexistoval a nikomu to nevadilo a sedliacky rozum stacil.Ine je psychiater .To je lekar a zaobera sa chemickymi zmenami v mozgu a lieci liekmi stavy ktore vznikli poruchov na biologicokm podklade..Asi bude vacina s tym co som napisala nesuhlasit.To sem ide moda z Ameriky?Je tu niekto komu trvalo psycholog pomohol? Alebo mu psycholog povedal,,ze NOOOO to je liecenie na dlho!!!!,{aby mal z Vas pekne peniazky }

riky

Psychologa by sme v živote nemuseli potrebovať, keby každý z nás sa snažil zmeniť k lepšiemu. My psychicky labilnejší si vytvárame taký život aký ho aj chceme mať. Každí z nás by mal v živote sa aspoň raz pokúsiť začať liečiť svoju myseľ. Odbúrať negatívne myšlienky, predstavy, aleeeee hlavne ten hnusný strach, ktorý je smrťou. Strach je sprievodca utrpení, nešťastia, chorôb. Odbúrame od seba strach, a tým si začneme liečiť myseľ. Ak myseľ necháme pokojnú a zdravú, začne nám liečiť dušu a duša napokon telo.....

baba42

Si ako blazniva husa, psycholog ma poradit, vypocut a navrhnut riesenie. Mnoho krat sa clovek dostane do situacie ze nevie ako dalej, zomrie mu niekto blizky, problemy v skole, rodine, praci... Psycholog sa an to pozrie ocami nezainetresovaneho odbornika, ktorý ti nebude pridrziavat stranu ako kamarat a navrhne mozne riesenia, je na tebe ci ho posluchnes. Ver ze niekedy staci mile slovo a rada. Poznam ludi, ktorym to naozaj pomohlo, prave v tazkych chvilach.
Zelam ti, aby si to nikdy nemusela pochopit a mat vlastnu skusenost ale rovnako ti zelam, aby si dostala aspon ten zdravy sedliacky rozum .

wowo

myslim si ze v sucastnosti je nedostatok lasky a blizkosti. To ludia potrebuju a najdu u psychologa.Nemysim ze psychlog trvalo pomoze.Zohreje na dusi ze vas vypocuje.Mam kamosku co chodi za pscyh u 8 rokov....a ziadna zmena.

nice

Ja si myslim ,ze viac pomoze cloveku priatel a clovek co uz zazil nieco ako on ,alebo sa vie uprimne vzit do jeho situacie.Clovek co je stale v konkretnych situaciach online a pristupny .Ale su aj osamelí ludia ,ktorym psycholog moze pomoct ,lebo nemaju nikoho.

moniqa87

mnohi ludia nepoznaju ani pricinu svojich zlych psychickych stavov a psycholog im neraz pomoze tu pricinu objavit a potom uz sa clovek z toho dostava lahsie, to je vsetko co ti sem dodam, s tvojim prispevkom samozrejme nesuhlasim