Prosííím rýchlo pomôžte!

Príspevok v téme: Prosííím rýchlo pomôžte!
charlotte27

Mojej maminke dnes vyskeávali zub múdrosti, ktorý sa jej práve tlačí von, a okrem všetkých bolestí sa jej stále rapídne zvyšuje krvný tlak! Je jej strašne zle a zahmlieva sa jej rped očami! Môže si jednorázovo zobrat otcovu tabletku na zníženie krvného tlako -amlopin? Ak nie, čo by teda pomohlo čo najrýchlejšie? Prosííím rýchlo o odpoveď, bojím sa o ňu... :(

machulka006

hups...to som sa teraz ale preklepla aj ja, lebo ja som to pochopila... :D vieš, ono ak máva tá pani nižší tlak a teraz má 140/100 tak to nie je sranda... navyše ak jej je tak veľmi zle...
preto som za tú sanitku
heh, teraz vyzerám ako trúba...
ale pochopila som charlottu,len som sa preklepla aj ja... :):):)

machulka006

charlotte, neoplatí sa čakať... kebyže zavoláš záchranku nič sa nestane. Podajú jej to magnezium injekčne a posúdia či je potrebné ju vziať do nemocnice...
1400/100 ? ? ? blázniš? sa ti divím že máš ešte čas aj vypisovať na net. už mala byť u vás sanitka...

charlotte27

no dala som jej teraz tabletku magnezia, to znižuje krvný tlak, nie? Mne to pichli keď mi prišlo v škole zle a mala som vysoký tlak... počkám ešte na ocka keď sa vráti... Už čoskoro bude doma tak ak sa to nezmierni... Lebo ona máva skôr nižší tlak, teraz dosiahol hodnotu 1400/100

machulka006

ak jej je veľmi zle, zavolaj 112 a nepodávaj jej žiadnu tabletku... ! ! ! žiadnu tabletku jej nemôžeš dať, pretože nie je predpísaná pre ňu...zavolaj jej radšej záchranku