Je mi zle a mala som HP ..pomozete?

RNG

andrewk. citron je kysly, prave ze ti okyslil zaludok!
A to sa ti snazim povedat, ale zrejme zbytocne, lebo pocuvas na lekarov, ktory serviruju standartny blud okolo prebytkov zaludocnych kyselin.
Lansul(lansoprazole, Prevacid) je protonova pumpa zastavujuca vyrobu kyselin a tym zaludocne travenie.
Tym sa zaludocna kyselinova bariera proti bakteriam a inym otvori dokoran. A okrem toho, pri oslabenom zaludocxnom traveni sa znizuje absorbcia potrebnych zivin(su nenatravene dostatocne) a to vyvola v tele rozne nedostatky, vcitane znizenei imunity, slabej regeneracie, nedostatku zivin a neurotransmiterov vcitane mineralov a pri dlhsom pouziti to vedia napr k osteoporoze, co sa postupne objavuje v lekarskej literature na protonove pumpy ako Nexium a tvoj Lansoprazole.Kym to prenikne ale do vsetkych lekarskych hlav, to asi este potrva nejake tie roky.A medzitym farmacia este bude dalej zarabat na antiacidoch....

Jedlam sa netreba vyhybat, ale treba si doplnit kyseliny a prislusne enzymi, aby si vsetko vedel bez problemov stravit a v zaludku nemal hnitie a kvasenie a rozmnozovanie skodlivych bakterii a z toho zapaly.
Ale to je asi este prilis revolucna myslienka pre velku vacsinu lekarov.....

andrewk

U mna to zacalo minule leto, a malo to suvis so stresovou robotou, pracujem na hotline a pocuvam zakaznikov, ktori si na nas niekedy dost vybijaju zlost. Myslel som, ze mi to nic nerobi, ale evidentne sa to vo mne hromadilo a prejavilo sa to neskor, teda minule leto. Proste som maval take stavy, busenie srdca a tak a jeden krat som skoncil na pohotovosti, kde mi povedali ze to nic neni, len stresova reakcia. Potom mi zacalo byvat rano strasne zle, niekedy som kvoli tomu ani nesiel z domu, vobec som ale nevracal, len mi bolo zle od zaludka. Tak som siel k doktorke, urobili sa krvne testy, tie boli pohode, a poslala ma k gastroenteorologovi, ktory mi predpisal ten Lanzul a objednal ma na to vysetrenie zaludka gastrofibroskopom (hadickou). Ten Lanzul som bral nejake 3, 4 tyzdne a problemy ustupili, to vysetrenie dodatocne ukazalo, ze mam chronicku gastritidu stredne tazkeho stupna, a islo o to ci mam Helicobactera alebo nie. Test vysiel negativne, cize som mal este brat ten lanzul a ked ho doberiem a budem v pohode, tak uz mam len davat pozor co jem. Tak som dobral Lanzul a bolo mi dobre, potom som este riesil to srdce, ale to je pohode a doktor vravel, ze zaludok moze mat vplyv na srdce, cize tie problemy okolo busenia srdca a tak, som mal prave kvoli zaludku. Vlastne potom mi az na par vynimiek bolo dobre az do tohto leta. Problemy sa mi ciastocne vratili, ale zas v inom zneni. Vecer, ked som siel spat citil som palenie zahy, niekedy som kvoli tomu nevedel zaspat. A trocha mi byvalo aj zle. Tak som opat siel k doktorovi, predpisal mi opat Lanzul, zase som ho bral asi 2 tyzdne, este povedal, ze ked sa to nezlepsi, bude ma musiet opat vysetrit tou hadickou. No a zlepsilo sa to, popri brani toho Lanzulu som zacal pit aj Fatru liecivu a ta mi asi dala zaludok do poriadku. Co mi este pomohlo ked mi bolo fakt ze zle, stava z polovicky citrona s trochou vody. Asi to neutralizovalo daco v zaludku ;)

Co sa tyka tej diety, musim sa priznat, ze ju dodrziavam len ciastocne. S cokoladou nemam najmensi problem. Skor sa snazim nejest tazke vyprazane masa a vobec tazke jedla vseobecne (napr. majonezy a tak).
Ak ti byva fakt ze zle, porad sa so svojim doktorom. Urcite by ti prospelo, keby si si aspon tyzden oddychla a polezala.
Co sa tyka toho jedenia, podla mna to dost zalezi aj od psychiky.
Ale teraz ma este napadlo, robil ti doktor aj nejake vysetrenia na celiakiu, pripadne inu alergiu na konkretnu latku v jedle. Viem ze niektori nemozu lepok, alebo nieco proste, lebo im z toho byva zle.
Fakt najlepsie by bolo tvoje problemy konzultovat s lekarom.
Pripadne ked nechces so svojim lekarom, klikni si na www.gastroenterolog.com a tam mozes polozit otazku.

hp

andrewk:ja som uz brala antibiotika ale nejak sa mi nepolepsilo. a este k tym jedlam co si pisal viem ze by sa nemala jest cokolada-ja som minule zjedla kusok cokolady a bolo mi z nej zle

andrewk

Ahoj hp, mas tiez chronicku gastritidu s tym rozdielom, ze ju mas od helicobactera pylori a ja neviem z coho ;)
Mne odporucil lekar tuto dietu:
Setriaca nedrazdiva strava:
---------------------------

Jest viac krat denne, mensie mnozstva jedla, uprednostnovat "biele" masa.
Vhodne su ryby, morcacie a telacie maso, hydina.
K priprave jedla uprednostnovat ako kulinarny tuk rastlinne oleje, pokrmy nepresalat.
Vhodne su zelenina a ovocie. Konzumacia strukovin zalezi na individualnej tolerancii - konzumovat ich mozete, pokial vam nesposobuju plynatost.
Sucastou potravy by mali byt aj ovsenne a psenicne vlocky, lecitin a soja.
Odporucame hlavne tmave chleby - "cierny chlieb".
Z mineralnych vod su vhodne tie, ktore obsahuju vacsie mnozstvo sodika - natria (Na), nie su vsak vhodne u pacientov s vysokym krvnym tlakom. Nie je vhodne vo vecernych hodinach alebo 2 hodiny pred ulahnutim konzumovat sladkosti a sladke napoje.
Nie su vhodne tucne a udene masa, pikantne, palive jedla s obsahom korenin a palivej papriky. Slane oriesky a oriesky "kesu" nie su vhodne.
Mentolove, eukalyptove cukriky a zuvacky mozu niekedy zvyraznit traviace tazkosti. Napoje s vysokym obsahom kofeinu, alebo s nadmernym mnozstvom oxidu uhliciteho mozu zvyraznit traviace tazkosti.
Mucniky s makom, pikantny kecup a paradajky mozu niekomu robit zahu.
Preto ak vam uvedene potraviny sposobuju tazkosti, tak ich radsej nekonzumujte.
Fajcenie cigariet a pitie zalievanej "tureckej" kavy nie je vhodne!

Kazdopadne by si svoje otazky mala smerovat na lekara, co ti povie, skus sa ho spytat aj na nazory, ktore su prezentovane tu.
Ja ked budem najblizsie s mojim gastroenteorologom, urcite dam s nim diskusiu na tuto temu.
RNG, vypisujes tu vselijake produkty, ako aloe vera, s ktorou zas napriklad znamy nema dobre skusenosti.
Podla mna uplne staci Fatra, ktora ti vyrovna a napravi prostredie v zaludku, a pripadne Medovkovy caj. Moj lekar, ktory uz ma daco odzite, a je poctivy, nie ako niektory, mi poradil prave medovku na problemy so zaludkom.
Ale proti tomu HP by si mala daco brat, ked nie lekarske antibiotika, tak skusit to co radi RNG, brat zinok, ktory ze vraj nici HP v zaludku.

hp

RNG,andrewk: takze pozrela som sa do svojich papierov a zistila som ze mam HP a chronicku gastritidu.Takze co mam robit aby mi nebolo zle?

RNG

andrewk, medicina nie je vec viery, ale vedy.
Nazor na palu, ktora nie je pala v zaludku ale pazeraku(tam sa ten omyl vytvara, ze ludia si myslia, ze to je v zaludku, ale zaludok ma vybornu ochranu voci kyseline, takze tam to palenie nie je)nie je moj, ale z lekarskej literatury periodik roznych lekarov, ktori maju inaksi pristup k lieceniu, ako vacsina, ktore studujem u skoro 16 rokov. Niektore z tych veci som oskusal na sebe(napr toto okolo paly) niektore som poradil rodine, kamaratom aj neznamym, a boli uspesne.
Zapal zaludocnej sliznice je od toxinov, ktore kvasne a hnilobne bakterie v malokyslom zaludku produkuju.
Tie toxiny spolu s premnozenymi skodlivymi bakteriami sa dostanu aj do criev, znicia uzitocnu probioticku floru a odtial sa dostanu aj do celeho tela.
Zaludok s dostatkom kyselin je bariera proti prieniku skodlivych bakterii do tela. Neutralizacia zaludocnych kyselin im otvori branu do tela dokoran.
....
Inac tychto lekarov, co maju inaksi pristup k lieceniu je velmi malo na celom svete a ked si tvoj lekar nepredplaca ich periodika, ani nevie, ze existuju.
V roznych temach som spomenul protizapalove, na hojenie a regeneraciu zaludka je zase DGL, vytazok zo sladovky hladkoplodej a aloe vera a ukludnujuci dumbier, co je vlastne pribuzna rastlina curcume(turmeric), ktora je silne protizapalova.

andrewk

Myslim ze na tie mineraly je osobitne vysetrenie krvi, skus sa spytat svojho lekara. ano myslel som tie neprijemne hadicky ;) Neviem, ja dnes pocujem prvykrat, ze palenie zaludka a pazeraka nie je od kyseliny ale od nestravenej potravy, neviem ci tomu mam aj verit. RNG, ake lekarske vzdelanie mas? Ja radsej verim doktorom, ktory nato studovali 6 rokov a maju specializaciu konkretne z tejto oblasti. Moze to byt pravda, ja nehovorim, ale preco to potom nikto nevie? Hp, spytaj sa svojho doktora na vysledky vysetrenia, urcite musi vediet ci mas zapal sliznice zaludka a v akom stupni. Prepac RNG, ale sliznicu podla mna nemoze rozozierat nestravene jedlo, ale kyselina. Kazdopadne je dobre zamerat sa prijem mineralov ako horcik, vapnik, draslik a asi aj spominany zinok. Treba si pozriet v akych potravinach sa nachadzaju, napriklad orechy vlasske, banany. Cital som, ze banany su dobre na obnovu spravneho prostredia zaludka. V tomto treba len googlit, alebo sa pytat svojho doktora. Mne tiez pomaha Fatra lieciva.

hp

andrewk: robili mi len teraz neviem ako sa to vola ale pchali mi len hadicky do zaludka a zistili mi HP a mam mozno aj zapal sliznice zaludka ale to si nie som ista