Je mi zle a mala som HP ..pomozete?

andrewk

Ahoj RNG,
mozes sem hodit alebo mne do mailu nejake linky na ten betain HCL a ine pripravky, lebo som to hladal v googli, ale nepodarilo sa mi to najst. Neviem, ci by boli dane pripravky pre mna vhodne, moja diagnoza je chronicka gastritida stredne tazkeho stupna, bral som na to Lanzul, a problemy ustupili.
Otazka na hp, robil ti doktor gastrofibroskopicke vysetrenie?

RNG

Hp, ked si nechces napravit travenie, aby si vedela vytazit dost z normalneho jedla, mozno si doplnat mineraly roznymi doplnkami. Najlepsie a najucinnejsie su doplnky na kosti, napriklad Bone Essentials, kde su mineraly viazane na organicke kyseliny v spravnom pomere na kosti. Odporucam ich brat so Spirulinou pre lepsie zabudovanie do kostry

RNG

hp,, popisujes tu presne priznaky tetanie , nie prebytku kyselin. Tetaia je z nedostatku mineralov a nedostatok mineralov mas zo zleho travenia
Ale to som tu uz pisal v mnohych temach, depresia, tetania, panicke utoky....Velmi casto je to spojene so zlym travenim a preto nedostatkami v absorbcii roznych latok, od mineralov , vitaminov az po rozne neurotransmitery.

hp

ake mam PH to neviem ale ze vraj mam nadmernu tvorbu zaludocnej kyseliny.No len mi porad co mam robit.Stava sa mi ze niekedy niekam idem a nic mi nie je a zrazu mi pride hrozne zle mam pocit ze sa uz pozvraciam,zacne mi busit srdce a potia sa mi ruky.TAk mi porad co s tym a z coho to mam.

RNG

Nie. Odkial vies, ze mas vela kyseliny? Spytaj sa lekara, ake ma byt PH(kyslost v chemii) v zaludku spravne, vysoke a nizke.
Ked ti nebude vediet povedat ziadne cisla(a to sa stavim o co kolvek!) tak sa riadi len pocitom palenia v pazeraku, ktory nie je znak prebytku kyselin, ale prave nedostatku.
Totiz pri dostatocnej kyslosti zaludka v zaludku nemoze nastat kvasenie a kazenie sa potravin, takze uzaver medzi zaludkom a pazerakom nepripusti do pazeraku obsah zaludka.
Ale pri nedostatku kyselin nastane v zaludku kvasenie, vyvinu sa peny a plyny, ktore nasilne utvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a kvasne peny sa dostanu do nechraneneho pazeraku a palia.
Popularna predstava, ze pala je dosledok prebytku kyselin sa predava na celom svete na podporu predaja protikyselinovych prostriwedkov. Tieto na chvilu zaberu, lebo zneutralizuju kyseliny aj v pazeraku aj v zaludku, ale tym zaroven znicia travenie, lebo bez kyselin nie je travenie mozne a tym oslabuju =podvyzivuju ludi, napriek spravnej skladbe stravy.
Ja sam som bral protikyselinove prostriedky vyse 15 rokov a poriadne som si zamoril organizmus a paly predsa neprestali.
Dnes beriem opak, Betain HCl a Enzymi na travenie a je po dlhorocnom probleme.

hp

ja mam vela zaludocnej kyseliny a beriem helicid a nejake probiotika.Lenze ja helicid brat musim aby som nemala vela kyseliny nie?

RNG

Ak beries lieky na potlacenie kyselin, nediv sa, ze ti je zle. Zaludok potrebuje kyseliny, aby si mohla travit a aby sa potlacili bakterie, ktore sa do zaludka dostanu s potravou. Inac sa ti jedlo v zaludku len kazi, kvasi a hnije, takze vytvorene toxiny poskodzuju steny a telo sa ich chce zbavit vracanim alebo hnackami.
Skus radsej brat Betain HCl a enzymi s jedlo, Je aj kombinacia tychto pod menom Super Multienzyme
Inac na potlacenie heliokobaktera staci aj brat 2x25 mg zinku, pripadne pit roztok GSE.
Moj brat ho uspesne vytlacil napr koloidnou striebornou vodou(4x2 lyzice pred jedlom)